Важливість: 
5

Спецтема:

Основою виживання є вміння розпізнавати своїх – Gazeta.UA

Прагнучи зробити усвідомлений вибір, люди цікавляться особистими якостями політиків. Інформація про дитячі роки, батьківське село, його побут і звичаї, одяг та пісні допомагають зрозуміти особистість. Це те, що називається етнічною культурою.

190402-poroshenko-zsimyeyujpg.jpg

Петро Порошенко з сім’єю
Петро Порошенко з сім’єю

Прагнучи зробити усвідомлений вибір, люди цікавляться особистими якостями політиків. Інформація про дитячі роки, батьківське село, його побут і звичаї, одяг і пісні допомагають зрозуміти особистість. Це те, що називається етнічною культурою.

Але що це таке – етнос? Давньогрецьке слово «етнос» означає «група своїх людей». Відтак базовою ознакою належності до етносу є розрізнення «свій – чужий».

Чому це для так важливо? Тому, що спроможність розрізняти своїх і чужих є фундаментальним інстинктом, необхідним для виживання. Тому навіть немовлята розрізняють своїх і чужих. Усе своє їх заспокоює, усе чуже – лякає. Так само в системах озброєнь найважливішою є функція розпізнавання «свій–чужий».

Член свого етносу – це свій серед своїх. Наприклад, українцем є той, хто усвідомлює себе українцем і кого визнають за свого інші українці.

Як розпізнати своїх?

Є три головні ознаки розрізнення своїх і чужих.

1. Звичний зовнішній вигляд – це те, що ми розпізнаємо з першого погляду.

2. Вільне володіння етнічною мовою – це те, що ми розпізнаємо з перших слів.

3. Етнічна солідарність – це діяльність в інтересах етносу, прагнення зробити його сильнішим. Це те, що ми розпізнаємо з першої спільної справи.

Саме солідарність зі своїми є найвищим проявом етнічної ідентифікації. Зокрема, українцем є той, хто підтримує інших українців своїми справами.

Як це працює?

Розгляньмо на прикладі президента України Петра Порошенка.

За своїм антропологічним типом він нічим не відрізняється від типового українця. Він має високий зріст – 184 см, що в цілому властиво для українського етносу. Його дружина і діти також виглядають як типові українці.

Петро Порошенко вільно володіє українською мовою, понад те – з ораторською майстерністю. Для такого вільного висловлення своїх думок треба мислити українською мовою, тобто говорити без «внутрішнього перекладача». Порошенко розповідає, що раніше розмовляв російською мовою, але поступово перейшов на українську і почав мислити українською. Будь-який українець, спілкуючись з Порошенком, скаже, що перед ним етнічний українець.

Етнічна солідарність

Після 2016 року політика Петра Порошенка набула відвертої проукраїнської спрямованості під гаслами «Армія, Мова, Віра» і «Геть від Москви». Тут і стратегічний союз зі США, і створення Православної церкви в Україні, і безвіз, і просування української мови, і прозорість державних закупівель. На підтримку української справи Порошенко зробив щедрі пожертви з особистих коштів – майже півтора мільярди гривень.

До війни Порошенко мислив і поводився як космополіт. Після обрання Президентом України в 2014 році він за кілька років виріс від бізнесмена до головнокомандувача і де-факто проводить націоналістичну політику.

Інакше просто неможливо. З одного боку, для ведення війни можна покладатися лише на патріотів і націоналістів. З другого боку, президент США Дональд Трамп відверто називає себе націоналістом. Він проводить націоналістичну політику і сподівається такого ж від України. 

Ігор Каганець, футуролог – для Gazeta.UA 


В тему: 

Наші інтереси: 

Пізнаємо основи націології. 

Гравець: 
Ігор Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка