Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
117

Незабаром електроенергія з відновлюваних джерел буде дешевшою, ніж з викопного палива

Категорія:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Вартість електроенергії з відновлюваних джерел дуже стрімко падає і за кілька років буде дешевшою, ніж з викопного палива. Сприяють цьому технологічні досягнення та посилення усвідомлення небезпек, спричинених зміною клімату, йдеться у звіті Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA).

Як повідомляє Financial Tribune, найдешевшу електроенергію виробляють сонячні та вітрові електростанції.

У 2017 році вартість вітрової енергії становила в середньому $0,06 за кіловат-годину, а інколи навіть $0,04 за кВт*год. Вартість електроенергії виробленої сонячними електростанціями знизилася до $0,10 за кВт*год.

Для порівняння, виробництво електроенергії з викопного палива, як правило, падає в ціновому діапазоні від $ 0,05 до $ 0,17 за кВт*год.

Ціни продовжують падати і в 2016-2017 роках на аукціонах було зафіксовано рекордно низькі цини на електроенергію з ВДЕ. IRENA прогнозує, що протягом наступних двох років сонячні та вітрові електростанції зможуть поставляти електроенергію всього за $0,03 за кВт-год.

У період з 2010 по 2017 роки ціна самих сонячних модулів зменшилась майже на три чверті, тоді як ціни на вітрові турбіни скоротились вдвічі в порівнянні з аналогічним періодом.

Поки що найдорожчою у використанні є енергія припливів, ціна якої вдесятеро вища за більш усталені відновлювані джерела енергії, такі як вітер та сонячна енергія. Останніми роками внаслідок високих витрат скасовані численні приливні проекти.

Уряд Сполученого Королівства відмовився від планів реалізації проекту у розмірі 1.3 мільярдів доларів у січні цього року, вважаючи його занадто дорогим порівняно з офшорними вітровими електростанціями та ядерною енергетикою.

Високі витрати приливних проектів переважно пов'язані з тим, що сектор все ще перебуває на ранніх стадіях розвитку, у порівнянні з вітровими та сонячними проектами, які отримали набагато більше інвестицій та досліджень, що сприяло скороченню витрат та підвищенню ефективності. 

Наші інтереси: 

Альтернативна енергетика - основа майбутнього.