Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Невідоме про відоме

Протягом трьох днів у столичній Галереї 36, що на Андріївському узвозі, працювала виставка світлин Ігора Винниченка “Архітектурні пам’ятки Києва, створені німцями”.
На її відкритті з вітальними словами виступили 1-й секретар Посольства ФРН в Україні пан Арно Кіркгоф, представники Гете-Інституту в Києві, керівники Асоціації німців України та київського Центру німецької культури “Відерштраль”, столичні архітекти, науковці.

Відвідувачі виставки мали змогу ознайомитись зі спорудами, авторами яких є лише частина німецьких зодчих, що жили і творили в Києві наприкінці 18 – на початку 20 століть: Едуард БРАДТМАН, Василь ГАНКЕ, Ієронім КІТНЕР, Ебіг КЛАВЕ, Мартин КЛУГ, Андрій-Фердінанд КРАУСС, Іван МЕЛЛЕР, Роберт-Фрідріх МЕЛЬЦЕР, Йоган Готфрід ШЕДЕЛЬ, Олександр-Петро-Адріан ШІЛЕ, Карл ШИМАН, батько та син ШЛЕЙФЕРИ, Віктор-Іоганн-Готліб ШРЕТЕР та Іван ШТРОМ. Їхні творіння й сьогодні є окрасою столиці України. Це, зокрема, будівлі Національної опери України, Українського драматичного театру ім. І.Франка, Національної музичної академії, дзвіниці Софіївського собору та Успенського монастиря Києво-Печерської лаври.

Виставка стала першим заходом гуманітарного проєкту “Місця пам’яти на мапі України”, що його реалізує Інститут досліджень діаспори спільно з іншими інституціями (у тому числі і закордонними). Мета Проєкту – сприяння вихованню широкого загалу шанобливому, гуманному ставленню до своїх предків та їхньої спадщини, а одним із завдань – збір, систематизація, збереження та поширення інформації про життя та діяльність в Україні видатних осіб, у т.ч. неукраїнського походження, а також створені ними пам’ятки матеріальної і духовної культури.

Планується, що виставку цього року побачать мешканці й інших регіонів держави.

Захід було проведено за сприяння Асоціації німців України, Центру німецької культури “Відерштраль” (Київ) та АТ “Оболонь”.
В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи або смерть: Хто будуватиме новий світ після апокаліпсису? (подкаст)

Чому нову цивілізацію зможуть побудувати ТІЛЬКИ ті, хто прагне вічної молодості? Як керувати ШІ, не ставши його рабом? І чому тральфамадорський оптимізм важливіший за політичні програми?

Останні записи