Важливість: 
3

Категорія:

Можливо, Трамп найчесніший президент в історії сучасності - The Washington Post

Схоже, Дональда Трампа запам'ятають як найчеснішого президента в сучасній американській історії. До такого шокуючого висновку дійшов Марк Тіссен з «Вашингтон пост», аналізуючи передвиборні обіцянки Трампа та їх виконання. Добре це чи погано, але після свого вступу на посаду президента він робить саме те, що обіцяв. Так, він дійсно вільно поводиться з фактами. Але, на відміну від свого попередника, він не просував свої законодавчі досягнення на основі брехні.

Не зрозумійте мене неправильно, Трамп прибріхує весь час. Він заявляв, що  «реалізував найбільшу програму зі скорочення податків і провів наймасштабніші реформи в американській історії» (насправді, за своїми масштабами вони займають лише восьме місце) і що «зараз наша економіка стала найсильнішою за всю історію нашої країни» (одного разу, можливо, так і станеться, але не зараз). Почасти це наслідок «нью-йоркського комплексу» - все повинно бути наймасштабнішим і найкращим.

Але коли йдеться про справжній барометр правдивості президента, тобто про виконання обіцянок, то Трамп є зразком чесності. Добре це чи погано, але після свого вступу на посаду президента Трамп робить саме те, що він обіцяв.

Трамп виконав свою обіцянку перенести посольство США в Ізраїлі з Тель-Авіва до Єрусалиму - троє його попередників теж обіцяли це зробити, але з якихось причин не змогли.

Він обіцяв «розгромити і знищити ІДІЛ», і через два роки він знаходиться на межі того, щоб знищити фізично халіфат «Ісламської держави». Він обіцяв ввести візові заборони для громадян тих країн, які представляють собою терористичну загрозу, і після декількох фальстартів Верховний суд все ж підтримав фінальну версію цієї заборони. Він обіцяв покарати Сирію в тому випадку, якщо вона застосує хімічну зброю проти свого народу, і, на відміну від свого попередника, він дотримав своєї обіцянки - двічі.

Трамп обіцяв висувати на посаду суддів Верховного суду людей, «схожих на суддю Скалія», і тепер у Верховному суді ми бачимо Ніла Горсача (Neil M. Gorsuch) і Бретта Кавано (Brett M. Kavanaugh). Трамп також пообіцяв заповнити федеральні апеляційні суди молодими консервативними суддями, і Сенат уже затвердив 29 осіб.

Трамп обіцяв провести історичну податкову реформу, і він уже поставив свій підпис під першою найбільшою реформою податкового кодексу за останні три десятиліття. Він обіцяв різко послабити контроль з боку регулюючих органів та створювати всього одне регулююче агентство на кожні два скасовані агентства. В результаті тільки за перший рік своєї роботи він зумів заощадити 8,1 мільярда доларів, а в 2018 році цей показник досягне 9,8 мільярда доларів.

Під час передвиборної кампанії він говорив американським виборцям: «Що ви втратите? Я все приведу в порядок. Я поверну робочі місця. А потім я поверну дух».

За Трампа рівень безробіття серед афроамериканського населення досяг найнижчого рівня, а в його податковій реформі є момент, який мало хто помітив і який стосується створення «зон можливостей», покликаних пожвавити бідні міста і спільноти.

Трамп обіцяв скасувати план Барака Обами «Чиста електроенергія», вийти з Паризького угоди щодо клімату, схвалити будівництво трубопроводів «Кистоун XL» (Keystone XL) та «Дакота Ексесс» (Dakota Access), а також відкрити Арктичний національний заповідник дикої природи для пошуків родовищ нафти. І він виконав всі ці обіцянки.

Що стосується торгівлі, то він виконав свою обіцянку вийти з транстихоокеанського партнерства і ввести тарифи на сталь і алюміній. Він також виконав обіцянку про перегляд умов договору про Північноамериканську зону вільної торгівлі та договору про вільну торгівлю між США і Південною Кореєю, а недавно він підписав нові угоди з Мексикою, Канадою і Південною Кореєю.

Він виконав свою обіцянку ввести тарифи проти Китаю, щоб змусити його відкрити ринки і перестати красти інтелектуальну власність. Що б не говорили про торгову політику Трампа, він робить саме те, що обіцяв.

Президент обіцяв історичне збільшення оборонного бюджету і виконав цю обіцянку. Він обіцяв повернути робочі місця на виробництві, і зараз кількість робочих місць на промислових підприємствах зростає швидше, ніж в будь-який момент за останні два десятиліття.

Він пообіцяв підписати закон «Про право на спробу», що дозволяє вмираючим американцям приймати експериментальне лікування, і він зробив це. Він обіцяв почати боротьбу з наркоманією, і скоро він підпише найважливіший пакет заходів по боротьбі з розповсюдженням наркотиків.

У тих питаннях, в яких Трамп не виконав свої обіцянки, - будівництво стіни або скасування системи охорони здоров'я Обами - його невдача пояснюється зовсім не відсутністю спроб.

Тільки в декількох питаннях він дійсно відступив від своїх передвиборних обіцянок - наприклад, він визнав, що він помилився, коли пообіцяв повністю вивести американські війська з Афганістану, і змінив курс. І я радий тому, що він так вчинив.

Але питання не в тому, чи згодні ви з Трампом чи ні. Якщо Трамп обіцяє щось зробити, під це можна брати кредит у банку. Так, він дійсно дозволяє собі дуже вільно поводитися з фактами. Але, на відміну від свого попередника, він не просував свої знакові законодавчі досягнення на основі брехні - це набагато гірше, ніж хвалитися тим, що підписане вами скорочення податків є «найбільшим» в історії.

Таким чином, за перші два роки свого президентства Трампу вдалося збагатитися досить значним списком виконаних обіцянок.

Можливо, він скаже, що ця його заслуга - найкраща в історії, що цілком може виявитися як правдою, так і неправдою. Але поки що занадто рано говорити про це.

Наші інтереси: 

Чесна людина. Це викликає довіру. 

Гравець: 
Оксана Колосовська
 
Форум Підтримати сайт Довідка