Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
 • Відвідувань: 10
 • Переглядів: 11

«Голлівудська» посмішка — це легко, або 5 найпоширеніших проблем із зубами, яких можна запросто уникнути

Про сяючу посмішку на «всі 32» мріє чи не кожний, проте не кожний може її собі дозволити. Як би не прагнули стоматології Києва та інших міст України виправити ситуацію із захворюваннями зубів, щоб позбутись проблем, одних тільки зусиль лікарів мало — потрібно, щоб кожний з нас усвідомив важливість проблеми та зробив певні кроки для власного здоров’я. Далі ми розглянемо 5 найпоширеніших зубних захворювань та методи профілактики для боротьби із ними.

Чим найчастіше хворіють наші зубки

Зубні захворювання —  досить поширене явище, зважаючи на якість питної води та раціон пересічного українця. 

Стоматологи відзначають п'ять найбільш розповсюджених хвороб зубів та ясен:

 1. Карієс (зубна гниль). Це найпоширеніше зубне захворювання, спричинене дією бактерій, які розкладають цукри і виділяють кислоту, що руйнує емаль зубів. Без лікування карієс може призвести до болю, запалення ясен і навіть втрати зубів.
 2. Гінгівіт (запалення ясен). Хвороба виникає через накопичення бактерійних нальотів на зубах і призводить до запалення ясен. Симптомами є кровотеча, почервоніння та набряк ясен. Гінгівіт може бути легким чи серйозним і, якщо не лікувати, перейти в більш серйозну форму захворювання, відому як пародонтит.
 3. Пародонтит. Це подальший етап гінгівіту, де інфекція проникає глибше в тканини, що оточують зуби. Пародонтит може спричинити втрату кісток та підтримуючих тканин, що  з високою ймовірністю призводить до втрати зубів.

Фахівці будь-якої стоматології Чернівців допоможуть консультацією та підберуть якісне усунення означених проблем. Отже, якщо помітили перші ознаки хвороби — не гайтесь і дійте, щоб не ускладнювати ситуацію

 1. Сенситивність зубів (чутливість). Стан, коли ви відчуваєте біль або дискомфорт при споживанні холодних або гарячих напоїв та страв, а також при чищенні зубів. Висока сенситивність може бути наслідком зіпсованої емалі, рецесії ясен або інших чинників.
 2. Зубні відкладення (зубний камінь). Зубний камінь утворюється внаслідок відкладень мікроорганізмів і мінеральних солей на поверхні зубів. Це може призвести до подразнення ясен і створення сприятливого середовища для розвитку інфекцій та хвороб.

Чи існують таблетки від хвороб зубів? На жаль, «чарівної таблетки» від усіх проблем не винайшли, проте там, де нема пігулок є засоби профілактики, дієвість яких перевірена часом та поколіннями. 

Що робити, щоб уникнути проблем із зубами — рекомендації фахівців  

Профілактика зубних та ясеневих захворювань — це  важлива складова здоров'я ротової порожнини, а отже і здоров’я організму в цілому. 

Запитайте будь-якого лікаря — стоматології Львова чи маленького містечка одностайні у порадах, що допомагають уникнути проблем із зубами та яснами:

 • Регулярно чистіть зуби двічі на день — вранці та ввечері. Використовуйте м'яку зубну щітку та зубну пасту з фтором. Правильна техніка чищення (круговими рухами) допомагає видалити наліт та залишки їжі.
 • Використовуйте нитку для чищення міжзубного простору. Нитка видаляє залишки їжі та бактеріальний наліт, які можуть накопичуватися між зубами і призводити до карієсу та запалення.
 • Регулярно відвідуйте стоматолога —  виявляти та лікувати ранні ознаки проблем набагато простіше, ніж потім «боротись» із застарілою проблемою. 
 • Обмежте споживання цукрів та вуглеводів, які можуть сприяти розвитку карієсу. Включайте в раціон багато фруктів і овочів, які зміцнюють ясна та зуби.
 • Позбувайтесь шкідливих звичок — тютюнопаління, жування тютюну, вживання наркотиків та алкоголю можуть погіршувати стан зубів і ясен та сприяють розвитку хвороб.
 • Використовуйте засоби для попередження зубних хвороб. Деякі зубні пасти та ополіскувачі містять фтор або антисептики, які можуть допомогти у запобіганні захворювань.

Можливо, остання порада здасться дивною, але варто також уникати стресу. Вже доведено, що хронічний стрес значно погіршує стан ясен та підвищує ризик розвитку захворювань. Спробуйте релаксаційні методи, такі як йога або медитація.

Практика переконливо демонструє, що правильний догляд та профілактичні заходи дозволяють підтримувати здоров'я зубів та ясен на високому рівні та уникати багатьох проблем. Але найголовніше — не забувайте про регулярні візити до стоматолога для професійного обстеження та консультацій.

Наші інтереси: 

Здоров'я

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Гра в пазли

Гра в пазли: вільний софт «Добра Новина» та його самоактивація в кінці світу

Після знайомства з проектом «Галілея-IV» та його несподіваним «зникненням з радарів» виникають запитання: Чому Галілейська церква не виступила засновником нових місцевих церков? Чому її вплив на...

Останні записи