В рамках Х Київського міжнародного книжкового ярмарку, присвяченого 100-річчю від дня народження Олега Ольжича, відбулась презентація літературного етнічного проекту. «Українське етнічне фентезі» – саме так видавці інформаційно-аналітичної агенції «Наш час» назвали сучасний художній жанр, що грунтується на автентичній українській міфології.
Герої книг – козаки-характерники, мавки, водяники, упирі, хованці, перевертні, лісовики та інша чиста й нечиста сила – вступають у боротьбу за панування у світі. Стандартна для стилю фентезі концепція – протистояння добра і зла. Звична для нас англо-саксонська міфологія, що лежить в основі культових книг про Володаря каблучок чи Гаррі Потера засвідчила про наявність потужного попиту молодого читача на бренд фентезі. В Україні, як і в інших країнах існує постійний ажіотаж навколо цих героїв та книг. Й видавці для відвоювання ринку національної книги вирішими створити свій, національний, бренд фентезі. Аромат слав’янської української міфології для нашого читача може виявитись не менш запашним, адже він ближчий історично та генетично. За словами видавця Тетяни Харламової, місія серії полягає у популяризації світу української міфології у легкому та доступному, цікавому та динамічному художньому жанрі. «Українське етнічне фентезі» - не просто книжковий проект, це культурологічна програма. Видавці стверджують, що вони не збираються обмежуватись лише книжковою серією – просвітницькі інтерактивні лекції для школярів та студентів, виступи разом з відомими музичним та театральними зірками, створення фан-клубу та анімаційних ігор, врешті, футболки та наклейки зроблять своє – старі герої ще чарівної «Лісової пісні» Лесі Українки разом з іншими містичними істотами стануть культовими для наших українських хлопчаків та дівчат.
Сьогодні урбаністичинй глобальний світ кидає неприхований виклик людській природі. Як захистити свою індивідуальну й національну ідентичність? Маркетологи видавництва стверджують, що «Українське етнічне фентезі» має охопити у часовому вимірі величезні пласти національної культури, а сучасні інформаційні комунікації створять кретивний простір для адаптації прадавніх реалій до сьогодення. Завдання соціально спрямованого маркетингу не навязувати потреби, рекламуючи їхні поверхневі споживчі властивості, а пробуджувати справжній природній попит. А оскільки природні потреби бувають різного рівня: від простих (їсти, спати) до найвищих (творча самореалізація, самоповага, приналежність до спільноти людей (родина, колектив, громада, нація), серія фентезі задовільняє весь комлпекс: від споживчих потреб у розвагах до творчих – у культурно-духовній ідентифікації. «Ми рухаємось невеличкими кроками, проте впевнено, та ефективно. Українське етнічне фентезі покликане пробудити інтерес до живих, проте забутих героїв старої давнини, оживити їх та ввести у простір сучасних інформаційних брендів. Ми знаємо про існуючий прихований попит на українську культуру, тому створюємо бренд, зрозумілий та доступний. Його впізнаєш, проте зупевно новий формат подачі створює справжній споживчий ажіотаж».
Світ прадавньої української міфології – дійсно чарівний, казковий та таємничий. Автори серії – Тарас Завітайло та Наталя Тисовська виступили з уривками своїх фентезійних сюжетів, провели короткий лік-без з основ «потойбічного світу української дійсності». Найбільшим дивом стала «матеріалізація» на сцені сучасного козака-характерника. Виявляється існує в Києві Школа Характерного Козацтва, де учні вивчають основи соціального лідерства та метафізичного самозаглиблення на засадах старих практик козаків-характерників. Вихрислав – лідер школи, ввів у медитацію цілу аудиторію чарівною грою своїє «мамаївської»сопілки.
Під кінець презентації з’ясувалось, що серед присутніх – музиканти з відомого гурту «Гайдамаки» - давні товариші Тараса Завітайла. Він висловив їм подяку за натхнення, адже саме вони стали музою для автора, а деякі з них – праобразами міфічних фентезійних героїв.
Шукаєте ключ до вічної молодості та переходу на новий рівень свідомості? У цьому епізоді розкриваємо потужний секрет ельфів – тральфамадорський оптимізм. Дізнайтесь, як перетворити своє минуле на...
«Гайдамаки» надихнули на створення «українського етнічного фентезі»
Світ:
07111306s.jpg
Під кінець презентації з’ясувалось, що серед присутніх – музиканти з відомого гурту «Гайдамаки» - давні товариші Тараса Завітайла. Він висловив їм подяку за натхнення, адже саме вони стали музою для автора, а деякі з них – праобразами міфічних фентезійних героїв.
----------------------------------------------------
В тему:
“Зброя вогню”
Пізнаймо Україну разом!
Інформаційно-аналітична агенція «Наш час»
Вишкіл української міфології
Зверніть увагу
Тральфамадорський оптимізм – ключ до набуття свідомості ельфа, або Чому наше минуле – суцільний позитив (подкаст)