Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Джон Болтон: новий радник Трампа з національної безпеки і Україна

Новий радник американського президента підтримує вступ України в НАТО. У порівнянні з ним американські "яструби" виглядають поміркованими "горобцями". 

Дональд Трамп розглядав кандидатуру Джона Болтона на роль радника з національної безпеки ще в січні 2017 року після швидкої відставки Майла Флінна, якого запідозрили у зв'язках з російським урядом. Однак, тоді вибір президента США все ж зупинився на генералі Герберті Макмастері.

Американські ЗМІ називають Болтона "яструбом серед яструбів", оскільки, будучи заступником Держсекретаря з питань контролю озброєнь в адміністрації Джорджа Буша-молодшого, він підтримував вторгнення в Ірак. Крім того, він висловлювався за початок військових операцій проти Ірану і КНДР.

Попри те, що Болтон певний час був послом США у ООН, він часом несхвально висловлювався про організацію.

Власне, новопризначений радник президента США виступав проти введення миротворців в Донбас і наполягав на озброєнні України.

Озброїти Україну і прийняти в НАТО

З початку російської агресії проти нашої країни Джон Болтон критикував слабку реакцію адміністрації Барака Обами і закликав озброїти Україну, а також надати їй чітку перспективу вступу в НАТО. Зокрема, про це він писав на сторінках Los Angeles Times в серпні 2014 року.

"Розчленування України недопустимо. Вашингтон повинен надати Києву озброєння і іншу допомогу і в цей же час відновити план президента Буша-молодшого про прискорення надання Україні членства в НАТО", - писав він.

При цьому, Болтон наголошував, що Путіну варто дати зрозуміти, що якщо він наважиться захопити ще більше територій України, "решта країни однозначно стане членом НАТО і ЄС і лишиться назавжди ворожою до Москви у майбутньому".

Після того, як російські бойовики збили малайзійський "Боїнг 777" над Донбасом, Болтон пропонував дати стратегічну відповідь, яка б заключалася в наближенні України до членства в НАТО, відновленні активного розвитку системи ПРО США і перекриття доступу до фінансових ринків США для російських банків.

Можливу передачу американської оборонної зброї Україні Болтон називав "найкращим шляхом для України і США".

Проти миротворців в Донбасі

Минулого року Болтон відкидав ідею розміщення миротворчих сил ООН на Сході України, називаючи такий сценарій "помилкою".

"Зараз основний диспут іде про те, щоб не заморозити конфлікт. Якщо ви хочете відновити суверенітет над Донбасом, то останнє, що вам треба робити - це допускати сюди миротворців", - говорив він.

Під час дискусій на цьогорічній Мюнхенській конференції Болтон знову виступив проти миротворців ООН в Донбасі, наголосивши, що розгортання таких сил ніколи не вирішувало конфліктів.

"Дуже рідко розгортання миротворців призводило до чогось іншого, окрім як до закріплення цих сил назавжди", - сказав він, додавши, що так можна лише заморозити війну на Сході України.

Болтон також був учасником минулорічного саміту YES в Києві, під час якого він висловив переконання, що Москва навряд чи відмовиться від агресії найближчим часом. Адже Володимир Путін прагне відновини російську гегемонію на всьому пострадянському просторі.

Що Болтон думає про Росію?

Після першої зустрічі Трампа з Путіним на полях саміту G20 в Гамбурзі торік Болтон писав на сторінках The Telegraph, що американський президент міг хіба що побачити, як російський автократ "вміє брехати в лице", заперечуючи втручання у вибори в США.

Хоча сам Болтон неоднозначно ставився до питання втручання Росії у американську президетську гонку. В грудні 2016 року він допускав, що росіян могли "підставити".

"Для мене не все зрозуміло, якщо подивитися зі сторони, чому ці хакерські атаки на комп'ютери Демократичної і Республіканської партій не можуть бути "операціями під чужим прапором". Питанням лишається те, чому росіяни кинули накращі розвідувальні сили проти серверів Гілларі Клінтон, а найгірші - проти виборів в цілому?" - говорив Болтон.

Втім, з часом його позиція сильно змінилася. Після того, як спецпредставник Департаменту юстиції США Роберт Мюллер оприлюднив обвинувачення проти 13 росіян і трьох компаній за втручання у американські вибори, він закликав помститися Москві.

"Один зі способів стримати Росію – це розгорнути кіберкампанію проти неї у відповідь. Ці зусилля не повинні бути пропорційними до того, що ми самі пережили. Вони повинні бути значно більші. Урок, який ми хочемо, щоб засвоїла Росія чи будь-хто інший, полягає в тому, що ціна майбутніх кібератак проти Сполучених Штатів буде настільки високою, що вони відправлять всі свої плани щодо кібервійни кудись у закутки комп'ютерної пам'яті збирати електронний пил", - закликав Болтон.

Наші інтереси: 

На ключових керівних посадах уряду США працюють прихильники України.  

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Натисни кнопку!

Вічне життя: 7 необхідних компонентів режиму керованої молодості

Творення нової цивілізації – це надзвичайно тривалий процес. Для досягнення в ньому успіху треба жити не просто довго, а дуже довго. Ще десяток років тому вершиною наших мрій у цій справі було...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Бард Рой.
0
Ще не підтримано

Клясний америкос! І хвамілія його потужня!

Хай буде!

Коментарі

Зображення користувача Бард Рой.
0
Ще не підтримано

Клясний америкос! І хвамілія його потужня!

Хай буде!