Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Бутерброд з ковбасою — їжа нездорова, некорисна і досить дорога

Але це звичний для багатьох сніданок, перекус, обід, підвечірок чи вечеря. Уляна Супрун, виконувачка обов'язки міністра охорони здоров'я України написала про шкідливість бутерброда з ковбасою.

На своїй сторінці у Фейсбук вона написала:

"Хліб, масло, ковбаса. Звичний для багатьох сніданок, перекус, обід, підвечірок чи вечеря. Втім, такий бутерброд — їжа нездорова, некорисна і досить дорога. Чому нездорова?

Хліб

▪ Білий хліб містить багато солі. В 100 грамах хліба — приблизно п’ята частина денної норми солі (https://goo.gl/gU7WjW). Хоча в залежності від приготування хліба, ця цифра може відрізнятися і бути значно вищою.

▪ Багато солі = ризик захворіти на серцево-судинні хвороби, що переважно пов’язані з високим артеріальним тиском або серцевою недостатністю (https://goo.gl/M1FjBk).

▪ В хліба високий глікемічний індекс, тобто батон стрімко піднімає рівень цукру в крові. Скоро через дію інсуліну рівень цукру впаде, а ви знову будете голодні (https://goo.gl/QSPfmh).

Ковбаса, як прикро для багатьох це не було б почути, — нездорова усім.

▪ В ній також багато солі. До прикладу, в 100 грамах салямі половина денної норми солі (https://goo.gl/gNssKR).

▪ Це процесоване м’ясо — глибоко перероблений продукт, що містить домішки, зокрема, нітрит і бензпірен. Нітрити додають до ковбасних виробів, аби вони мали рожевий колір. Бензпірен потрапляє в ковбасу при копченні, і надає їй характерного запаху і канцерогенних властивостей.

▪ Регулярне надмірне споживання процесованого м’яса збільшує ймовірність раку прямої кишки та підшлункової (https://goo.gl/JHwxRK). 
Тому радять повністю відмовитись або мінімізувати вживання процесованих м‘ясних продуктів (ковбаси чи сосисок) — не частіше 3-х разів на тиждень та не більше 50 грамів на день, якщо відмовитись важко (https://goo.gl/AYfUqc).

▪ Насамкінець, кілограм ковбаси коштує значно дорожче за кілограм хорошого м’яса. Пам’ятайте, що готового червоного м‘яса радять їсти не більше 70 грамів на день (https://bit.ly/2KPveHh), або порцію розміром з долоню. Також не бажано вживати його кожного дня. Здоровіша альтернатива — птиця.

Масло

▪ Щодо масла науковці не протестують. Якщо це справжнє вершкове масло, а не спред чи маргарин, то все гаразд. В ньому є вітаміни А, D, K і жирні кислоти із коротким ланцюгом, які швидко включаються в метаболізм, а не запасаються на боках (https://goo.gl/X1eQYA).

▪ Слід пам’ятати, що у маслі багато насичених жирів, від надмірного вживання яких нас справедливо застерігають медики. До прикладу, в 100 грамах масла насичених жирів в середньому половина — 50 грамів (для масла жирністю 81%), а це — подвійна денна норма для нашого організму.

Канапка, бутерброд, сандвіч — це дійсно зручно. Тому, якщо ви звикли до такої їжі і не хочете відмовлятися, намагайтеся частіше обирати здоровіші варіанти:

Споживайте висівковий хліб. В ньому більше вітамінів, є клітковина, і менший глікемічний індекс. Можете обрати житній хліб — в ньому багато магнію, заліза, кальцію та вітамінів групи В.

Ковбасу можна замінити печеним м’ясом, печінковим паштетом, форшмаком або гумусом. Це якісні та безпечні джерела білка, заліза та цинку.

Додавайте овочі, яблука, зелень, коренеплоди і гриби до паштетів. Так вони міститимуть більше клітковини та вітамінів і менше жиру.

Іншими “намазками” можуть бути кисломолочний сир та зелень, фета і солодкий перець, паштети із баклажанів, грибів або гарбуза та сала.

Здорова альтернатива ковбасі — це скибочка сала, чорний хліб та гірчиця. Всі ці варіанти значно корисніші і дешевші за ковбасу, та підійдуть всій родині.

Наші інтереси: 

Стежити за тим, що їмо, намагатися вживати якісні і корисні продукти харчування.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Гра в пазли

Гра в пазли: вільний софт «Добра Новина» та його самоактивація в кінці світу

Після знайомства з проектом «Галілея-IV» та його несподіваним «зникненням з радарів» виникають запитання: Чому Галілейська церква не виступила засновником нових місцевих церков? Чому її вплив на...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Альберт Саїн.
0
Ще не підтримано

Все шкідливо крім прани

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Ковбаса - це їжа пролетаріату.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Так кажуть, що м'ясо теж шкідливе!

Цитата:
Ковбасу можна замінити печеним м’ясом, печінковим паштетом, форшмаком або гумусом. Це якісні та безпечні джерела білка, заліза та цинку.

Додавайте овочі, яблука, зелень, коренеплоди і гриби до паштетів. Так вони міститимуть більше клітковини та вітамінів і менше жиру.

Іншими “намазками” можуть бути кисломолочний сир та зелень, фета і солодкий перець, паштети із баклажанів, грибів або гарбуза та сала.

Здорова альтернатива ковбасі — це скибочка сала, чорний хліб та гірчиця. Всі ці варіанти значно корисніші і дешевші за ковбасу, та підійдуть всій родині.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Альберт Саїн.
0
Ще не підтримано

Все шкідливо крім прани

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

І духовний розвиток теж !?

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!