Важливість: 
4
Брехня - це продукт, що сьогодні продається найлегше і є найбільш затребуваним, - Свереда

Доктор соціальної економіки Зиновій Свереда про проблеми української економіки, про невикористані можливості і наслідки насадження в Україні останні 400 років так званої колоніальної економіки. Україна заражена бацилою неповноцінності: людина має руки, голову, талант, але себе не реалізує. 

Ми живемо в час так званої емоційної економіки. Багато проблем зароджені в наших головах. Але насправді вони не є проблемами - вважає Зиновій Свереда. 

Він навів приклад того, що в світі серед умовно 7 мільярдів населення є мільярд людей, у яких нема доступу до води, яким бракує навіть питної води, 3 мільярди недоїдають. Дуже добре живе 1 мільярд, 500 млн. - це так звана перехідна група після першого мільярду, до якої належать українці. Але українці постійно все критикують, нехтують тим, що мають. Більше людей звертає увагу на те, що їм бракує, а не реалізацію наявних можливостей. 

Якщо створюється система, у якій людина не може себе реалізувати, вона мігрує в інші системи. І ця проблема наявна в Україні.

"Українці є дуже талановиті і здібні, проте та система, яку ми мали майже 400 років, була колоніальна. Утворюється закрита каста людей або зовнішній завойовник, які трактують тих людей як меншовартісних, нездатних. Це згодом входить в культуру", - каже Зиновій Свереда. І ця проблема переслідує українців уже 30 років.

Він вважає, що війни між Україною і Росією, яка зараз триває, уникнути було неможливо із-за світоглядних відмінностей наших народів - як цивілізаційних, так і системних. Але головна наша пролема - ми не мали сформованої української еліти, і це є величезним викликом сьогодні.

Наші інтереси: 

Розуміти причини, усувати небажані наслідки, прораховувати майбутні кроки.

Гравець: 
Олена Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка