Важливість: 
4

Спецтема:

АБЕТКА виживання: Варення з молодих пагонів і шишок сосни (ч.IV)

Молоді пагони сосни – цінне джерело біоактивних речовин. Їх лікувальні властивості протягом багатьох століть з успіхом використовувалися народними цілителями. Такі ж цілющі властивості має хвоя, шишки, пилок.


Якось камерад Володимир запропонував зробити цінний вітамінний продукт – варення з молодих пагонів сосни та молодих шишок сосни. Не відкладаючи справу в довгий ящик ми зібралися і пішли в ліс…Під час експедиції ми продовжували збирати в Інтернеті інформацію щодо корисних і цілющих якостей соснової хвої, молодих пагонів і бруньок, молодих шишок; способів приготування настоїв, відварів, варення…Вдома я перебрав зібрані пагони, помив їх холодною водою і залишив залитими водою на 10 хвилин. Це потрібно для того, щоб різні жучки і комахи, які можливо знаходилися на пагонах, спливли…

Склавши помиті пагони в кульок, я зважив сировину… Її було 1,5 кілограми.Висипавши пагони у каструлю, я налив туди ж 4,5 літри води і поставив варитися. Через 40 хвилин після закипання я вимкнув вогонь і залишив відвар настоюватися на 16 годин. (В рецептах рекомендують не менше 12 годин). За цей час все цінні речовини перейдуть з пагонів у розчин.

Наступного дня ми з дружиною процідили відвар через марлю, виварені пагони викинули, а відвар поставили на вогонь і з додаванням цукру (пропорція 1:1) варили 2 години, і залишили остигати в каструлі. Через 1 годину варіння у варення був вижатий сік з одного лимону.Коли варення остигло до кімнатної температури, то ми розлили його в чисто вимиті і ошпарені окропом банки, які закрили поліетиленовими кришками.

* * *

Дружина запропонувала наступну версію варення з молодих пагонів сосни зварити з співвідношенням відвару і цукру 1:1,5. Ця версія вийшла більш густою більш темного кольору.

* * *За цей час Володимир також зварив свою версію варення (про це він сам розповість у своєму блозі…) і коли ми проводили чергову експедицію, то посмакували результати нашої кулінарної творчості,  обмінялися враженнями від дегустації нашого варення, обговорили рецептуру і технологію.Наступна наша експедиція була присвячена збиранню молодих шишок для приготування варення…Під час експедиції ми також фотографували і записували відео сюжети для майбутнього фільму…Вдома я помив шишки у холодній воді і зважив… Сировини було 2 кілограми. Згідно рецепту блоггера Анатолія Кравченко води треба було брати 6 літрів на 2 кг шишок, і варити 4 години. Я вирішив змінити рецепт: на 2 кг шишок налив 3,5 літри води і варили ми 1 годину 45 хвилин. Потім вимкнув вогонь і залишив відвар настоюватися на 12 годин.

Наступного дня ми з дружиною віджали рідину з шишок, процідили відвар через марлю, виварені шишки викинули. Відвар (1,6 літра) поставили на вогонь і з додаванням цукру (2,7 кілограми) варили 2 години. Через 1 годину варіння у варення був вижатий сік з одного лимону. Потім розлили варення у чисто вимиті і ошпарені окропом банки і закрутили кришками. Готового продукту вийшло 5 півлітрових банок.  Продукт вийшов дуже густий, ароматний, смачний і корисний!А ми готуємося до нових експедицій і до приготування нових смачних страв в Кухні Робінзона!


Наші інтереси: 

Вміти використовувати природні джерела вітамінів і біологічно активних речовин.

Гравець: 
Володимир Федько
76

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка