Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець

Як республіканські яструби та мудрість Меланії спонукали Трампа піти проти Путіна, – The Telegraph (Британія)

Категорія:

Спецтема:

Коли Дональд Трамп 14 липня оголосив про введення проти Росії жорстких санкцій та наданні зброї Україні, це стало несподіванкою для всього світу. Однак за лаштунками республіканські яструби вже кілька місяців працювали над тим, щоб схилити Трампа до жорсткішої позиції щодо Москви. Центральну роль у цих зусиллях відігравав генерал Кіт Келлог та державний секретар Марко Рубіо. Також Трамп подякував своїй дружині за те, що вона допомогла йому змінити думку щодо Путіна.

Виступаючи в Овальному кабінеті, президент США пообіцяв дати Україні мільярди доларів на озброєння та погрожував ввести 100-відсоткові мита на товари з Росії, якщо Путін не підпише мирну угоду про припинення війни протягом 50 днів. Такий різкий поворот пояснюють зростаючим розчаруванням президента США у войовничій тактиці Путіна, пише The Telegraph.

Однак за лаштунками республіканські яструби вже кілька місяців працювали над тим, щоб схилити Трампа до того, щоб він зайняв більш жорстку позицію щодо Москви, повідомили The Telegraph три джерела в Конгресі.

Центральну роль у цих зусиллях відігравав генерал Кіт Келлог, посланець Трампа в Україні та Росії, якого, як видається, усунули з переговорів на користь Стіва Віткоффа, мільярдера, який не має досвіду дипломатичної роботи.

Тим часом Віткофф чотири рази зустрічався з Путіним віч-на-віч, попри те, що в інтерв'ю Такеру Карлсону він не зміг згадати назви українських територій, про які він веде переговори.

В останні тижні ситуація почала змінюватися, і увага громадськості щодо підтримки України зосередилася на республіканському сенаторі Ліндсі Гремі, прихильнику жорсткої політики щодо Росії, який у травні відвідав Київ і виніс на розгляд законопроект про санкції, який називають «кувалдою» проти Путіна.

Однак у зв'язку з провалом переговорів і посиленням військових дій РФ, що завдали найруйнівніших ударів по українських містах з часу повномасштабного вторгнення Росії в Україну, вважається, що саме завдяки тонкій роботі генерала Келлога Трамп зайняв більш жорстку позицію щодо Москви.

Генерал Келлог «останнім часом набирає ваги», повідомив The Telegraph помічник конгресмена. «Він і [Марко] Рубіо є ініціаторами нового підходу».

Дипломатичне джерело додало, що генерал Келлог «відіграв більшу роль в останні тижні», тоді як Віткофф був заклопотаний ядерними переговорами з Іраном.

14 липня Трамп пообіцяв надіслати Україні ракет на суму 10 мільярдів доларів, оплачених іншими країнами НАТО, включаючи вкрай необхідні системи протиракетної оборони Patriot, які допоможуть відбити масштабні російські повітряні атаки.

Згідно з численними повідомленнями, Трамп розглядав можливість постачання Україні ракет дальнього радіуса дії «Томагавк», проте 15 липня виключив можливість надання Києву боєприпасів для нанесення ударів по глибоких об'єктах РФ.

«Ні, ми не плануємо цього робити», – відповів він журналістам на запитання про постачання зброї, яка може вразити цілі в глибині Росії.

За даними численних повідомлень, у рамках першої поставки зброї Україні після повернення Трампа на посаду він розглядав можливість відправки ракет «Томагавк» великої дальності. Це викликало обурення серед ізоляціоністів MAGA, таких як Марджорі Тейлор Грін. Одна з найпалкіших прихильниць президента, вона звинуватила Трампа в порушенні передвиборчої обіцянки «Америка понад усе», яка передбачала уникнення закордонних конфліктів.

«Прихильники Трампа не голосували за збільшення поставок зброї Україні, – написала вона в X. – Прихильники Трампа голосували за припинення участі США в закордонних війнах».

Це був найсвіжіший приклад того, як відверті республіканці MAGA засуджують зовнішню інтервенцію США. Останній раз таке спостерігалося в червні, напередодні таємного бомбардування американськими військовими трьох ядерних об'єктів в Ірані.

Трамп – «реаліст»

Однак, незважаючи на застереження провідних фігур коаліції Трампа проти військових дій за кордоном, республіканці в Конгресі попередили, що не завжди думка тих, хто голосніше за всіх кричить, має вагу для Трампа.

«З цим президентом ви не виграєте політичну дискусію в ЗМІ. Думка, що його ведуть голосні люди, є хибною», – сказало джерело в Конгресі газеті The Telegraph і додало, що Трамп є «реалістом і прагматиком», що є «ідеологічною відмінністю» від ізоляціоністського крила його партії.

Інший інсайдер додав: «Трамп може бути яструбом, коли це потрібно, і голубкою, коли це потрібно. З ним все залежить від того, хто платить».

Високопоставлене джерело в Білому домі додало: «Це – точки тиску, і він знає, як на них натиснути, щоб отримати найкращу угоду, а це означає кінець війни».

Іншим головним рушієм рішення Трампа відмовитися від «оксамитової рукавички» називають Рубіо, його державного секретаря і колишнього претендента на лідерство в Республіканській партії, якого президент прозвав «Маленьким Марко».

Рубіо, давній яструб у зовнішній політиці, який колись називав Путіна «гангстером», «бандитом» і «воєнним злочинцем», після призначення на свою посаду зайняв значно більш поступливу позицію щодо Москви.

Він став об'єктом насмішок, коли фотографія, на якій він виглядав блідим і нібито провалювався в диван, стала вірусною після зустрічі Трампа з Зеленським в Овальному кабінеті. Проте, завдяки цьому він став одним з найвпливовіших радників Трампа в його другому терміні, обійнявши чотири посади, включаючи радника з національної безпеки.

За словами одного з джерел у Конгресі, тісні стосунки Рубіо з президентом дозволили йому втрутитися, коли Путін посилив свої атаки в останні тижні, завдавши до 1000 ракетних і безпілотних ударів на день.

«Багато з нас вірили, що росіяни [завжди роблять розгардіяш], – сказав помічник конгресмена. – «[Наша тактика полягала в тому, щоб] відійти з дороги й дати росіянам нагадати нам, чому це відбувається. Вони завжди заходять надто далеко».

Меланія – темна конячка

А ще є темна конячка: Меланія – або агент Меланія Трампенко, як її зараз називають деякі в Україні. Під час прес-конференції в Овальному кабінеті з главою НАТО Марком Рютте пан Трамп подякував своїй дружині за те, що вона допомогла йому змінити думку.

«Я приходжу додому і кажу першій леді: «Сьогодні я розмовляв з Владіміром. Ми мали чудову розмову. Вона сказала: «Справді? Щойно обстріляли ще одне місто», – розповів Трамп журналістам 14 липня, оголошуючи свій план щодо зброї та санкцій.

Меланія, яка виросла поблизу «залізної завіси» в колишній Югославії, раніше здавалася більшою прихильницею України, ніж президент США, і їй також приписують вплив на його жорстку політику щодо мігрантів.

Незважаючи на те, що Трамп заявив журналістам, що угода про постачання зброї не означає, що він на боці України, джерела назвали його оголошення 14 липня «солідним». Але всі вони добре усвідомлюють, що багато чого ще може змінитися, оскільки термін припинення вогню наближається.

«Це питання залишатиметься актуальним, [і] ми маємо продовжувати тиск», – сказав один з інсайдерів. Інше джерело в Конгресі додало: «Ми спостерігаємо за цими двома динамічними тенденціями в Білому домі та сподіваємося, що більш войовнича сторона переконала президента».

У міру того, як в Україні вирує війна, так само триває і битва за серце Республіканської партії.

Наші інтереси: 

Важливо, щоб США підтримували Україну і допомагали Україні не тільки зброєю, але й політико-дипломатичною підтримкою.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Тральфамадорський оптимізм – ключ до набуття свідомості ельфа, або Чому наше минуле – суцільний позитив (подкаст)

Шукаєте ключ до вічної молодості та переходу на новий рівень свідомості? У цьому епізоді розкриваємо потужний секрет ельфів – тральфамадорський оптимізм. Дізнайтесь, як перетворити своє минуле на...

Останні записи