Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 185
  • Переглядів: 196

Ми не зможемо жити як раніше. Або економіка воєнного часу, або економіка кризи

Держава живе з розмахом, який давно не може собі дозволити. Але ж і орієнтується вона на суспільство, значна частина якого вже воліла б війни не помічати. Бо війна війною, але всі хочуть оклади в повному обсязі, а до них надбавки та премії. Друк грошей усіляко вітається, а не лякає уряд.

Урядовці та офіс президента захопилися планами відновлення і вперто не помічають дійсності. Проблеми у державних фінансах ростуть, як сніжна грудка, а жодних рішень, окрім надрукувати ще грошей, так і не знайшлося. Уряд зволікає із переходом до економіки воєнного часу, бо це безумовно потребуватиме непопулярних, а часом і жорстких рішень, які точно не знайдуть підтримки в масах.

Про це у своїй статті на ZN.UA пише Юлія Самаєва. Вона б'є на сполох, що Нацбанк уже надрукував просто неймовірну кількість гривні і його хочуть офіційно благословити на подальшу емісію.

Вона пише, що взимку в Україні може вирувати криза, і обурюється, що в уряді навіть думати не хочуть про секвестр держбюджету, хоча потреба у ньому очевидна. Оптимізація держапарату, скорочення пільг і допомог або хоча б економія на мільйонних преміях – це табу для уряду.

Вона виступає за необхідність затягувати паски та заощаджувати, але при цьому, на її думку, слід підвищувати податки, зокрема, на імпорт, пальне, акцизи. Окрім видатків на оборону, серед пріоритетних видатків мають залишитися й «соціалка».

І знову ця соціалка як пріоритет! Навіть під час війни Україна ані кроку не може відійти від соціалістичної моделі:( Але ж соціальні стандарти є відображенням розвитку економіки. Спочатку економічне зростання – потім підвищення соціального рівня і надання державі більших соціальних функцій.

У воєнний час треба відпустити абсолютно всі обмеження.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Піарники.

Війна в Україні як елемент піар-кампанії корпоративних психопатів (+аудіо)

Концепція виборчої кампанії в американський Конгрес 2022 року трішки змінюється: тепер з президента Байдена робитимуть не миротворця на руїнах України, а переможця на руїнах Росії. Перемога України...

Останні записи