Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Даймо всім громадян України можливість вибирати Президента

Українці Австралії теж бажають виконати свій конституційний обов'язок
До Надзвичайного та Достойного Посла України в Австралії
Олександра П. Міщенка
Канберра, 7 го жовтня 2004

Дорогий Пане Міщенко,

Дотеперішня тісна співпраця між Управою Союз Українських Організацій Австралії (СУОА) та Посольством України в Австралії була побудована на підставі спільного та відкритого діялогу. Цей підхід був позитивним для вирішення багатьох питань та довершення заплянованих нами спільних справ.

У зв’язку з президентськими виборами в Україні 31 жовтня ц.р., звертаємося до Вас із проханням вимагати від Центральної Виборчої Комісії України (ЦВК) утворити територіяльні і дільничні виборчі округи у таких штатах Австралії: Вікторія, Нова Південна Валія та Південна Австралія.

Згідно із Законом України, ЦВК має право відкривати виборчі округи там, де є скупчення українців, які мають право голосувати під час виборчого періоду.

Управа СУОА, репрезентуючи українську спільноту в Австралії, включно з багатьма українцями, які оселилися в Австралії або перебувають тут у цей час та мають право голосу на виборах в Україні, займає свою тверду позицію у справі того, що треба дати якнайбільшу нагоду всім громадянам України голосувати та виконати цей важливий громадянський обов'язок.

Демократичний процес виборів буде запорукою того, що світ переконається у тому, що Україна стала на шлях демократії та свободи, вільного волевиявлення народу. Це особливо потрібно для міжнародного іміджу нашої молодої держави.

Дотепер Управа СУОА разом зі своїми складовими частинами заохочувала громадян України, які живуть або перебувають в Австралії, включитися в працю Виборчих комісій. Згідно з директивами ЦВК Управа СУОА вчасно вислала Вам повні списки, які включали списки членів, голови, заступника голови та секретаря кожної виборчої округи у Мельборні, в Сіднеї, Аделаїді та Канберрі.

Після нових директив ЦВК, поновно виготовилися заяви та які Вам.були передані.

Останню директиву отримано про вживання будинків української громади в Австралії як місце для голосування, і цю справу також полагоджено.

Українська Громада Вікторії, Управа Спілки Української Молоді в Сіднеї та Українська Громади в Південній Австралії, які є власниками будинків, повідомили Вас писемно, що всі адміністративні справи полагоджені та що будинок в данному штаті віддається, безкоштовно для голосування та все потрібне устаткування є на місці.

Довідуємося, що не тільки треба листа від власника але є домагання мати леґальні документ який це підтверджує. (Тitle). І цю директиву виконано.

Сьогодні, довідуємося, громадяни України в Австралії отримали від Посольства письмо з директивою, для реєстрації вони мають повернути всю потрібну документацію до 7-го жовтня, отримавши листа у вівторок 5-го жовтня. Лист датований 29-го вересня ц.р.

У зверненні голови ЦВК, від Вас ми отримали та широко розповсюдили, подається дата для зголошення 23-го жовтня ц.р.

Знова не реальні терміни і повторення цього, що можна було зробити при першому заклику. Напевно люди зголосяться, яле не всі до 7-го жовтня. Тому вважаємо, що Посольство та ЦВК повинні прийняти всіх, які зголосяться до
23-го жовтня, так як було подано.

Далі, нам відомо, що Міністерство Закордонних Справ Австралії дало право для відбуття голосування у вищезгаданих містах. Федеральна Поліція звернулася до управи СУОА із заявою, що нададуть всю належну підтримку, щоб голосування відбулося без будь-яких інцидентів або втручання.

Всі попередні вимоги ЦВК нами та австралійськими властями виконані.

Управа СУОА вважає, що час найвищий, щоб ЦВК зробила це позитивне рішення та призначила виборчі округи у Вікторії, НПВ та Південній Австралії, як і в Канберрі.

Час припинити це подвоєння праці, які у деяких випадках нам зовсім не зрозумілі, але ми виконали те, що вимагалося.

ЦВК комітет та Посольство України в Австралії повинні рішуче стати на позиції, щоб в рамках Закону України, як найбільше число громадян України виконали свій національний обов’язок – а саме проголосувати у виборах Президента України.

Дотепершні процеси це нам не доказують, вони на нашу думку, у деяких випадках, безпотрібно ускладнюють справу.

Управа СУОА в постійному контакті з громадянами України, які мають право голосу, та із ширшою громадою в Австралії. Твориться велике незаспокоєння в тому, що немає відповіді та остаточного рішення в справі виборчих округів.

Дехто може запитатися: чому українська громада така зацікавлена цією справою? Від першого дня поселення громада цікавилася справами України, від часу проголошення Незалежности 1991 року інтесивно працює для піднесення іміджу України, поширення її культури, мови та сприяння налагодженню торговельно-економічних зв’язків. Ви самі є свідками нашого зусилля при відкриті Генерального консульства та тепер Посольства України. Ця громада є невідокремною частиною української нації. Хоч без права голосу, але ми, як спільнота, живемо з повною надією, що виборчий процес буде ще одним показником для інших держав світу, що Україна готова стати в ряди інших демократичних та могутніх держав світу.

Отже, з’ясовуємо та інформуємо:
· Заяви для виборців виповнені.
· Заяви для зголошення до виборчих комітетів полагоджено.
· Місця для переведення виборів устійнено та листи підтвердження вислані.
· Голови, заступники голів та секретарі комісій обрані.
· Дозвіл МЗСА отримано.
· Федеральна Поліція повідомлена.
· Заклики та звернення до громадян через радіо і пресу передані.

Тепер залишається слово за Посольством України в Австралії, як представництвом держави та ЦВК України.

Для подальшого позитивного іміджу Посольства України в Австралії конечно тепер, щоб ця справа реалізувалася. Звертаємося до Вас, п. Посол, як речника України в Австралії, передати наші прохання через МЗС України до ЦВК України.

Очікуємо відкриття виборчих округів в додатку до Канберри в містах Мельборн (Вікторія), Сідней (НПВ), Аделаїда (Південна Австралія).



Остаємося з пошаною

За Управу СУОА,
Стефан Романів Ліда Конюшко
Голова Секретар



Юрій Федишин – Заступник голови
Ярослав Михайлишин – Книговод
Др. Марко Павлишин - Реф Спеціяльних призначень
Марян Ткачук - Референт Зовнішних Звязків
Іван Ґуґляк - Фінансовий Референт
Стефан Захарко - Референт Суспільної Служби
Орися Стефин - Голова Центральної Шкільної Ради
Андрій Ляхович - Реф Іміґраційних Питань
Роман Дехнич - Реф Спортивних справ
Дмитрик Моравський - Голова Конрольної Комісії СУОА





Члени СУОА

Михайло Моравський - Голова Української Громади Вікторії
Ярослав Дума - Голова Обєднання Українських Громад НПВ
Борис Потюх - Голова Української Громади Південної Австралії
Богдан Микитюк - Голова Української Громади Західної Австралії
Стефан Хомин - Голова Української Громади Квінсланду
Анататолій Онішко - Голова Української Громади АСТ
Олександер Нікітенко - Голова Української Громади Тасманії

Преос Владика Петро Стасюк Епарх Українців Католиків в Австралії
Всеч. отець.Прот Микола Середюк Голова Консисторії УАПЦ
Христина Бейлі Сивенка - Голова Союзу Українок Австралії
Василь Сенько - Голова Спілки Української Молоді в Австралії
Симон Когут - Голова Крайової Пластової Старшини
Володомир Войтович - Голова Ради Українських Кооператив Австралії
Юрій Суховерський - Голова Дирекції Фундації Українознавчих Студій в Австралії
Др Марко Павлишин - Голова НТШ
Михайло Моравський - Голова Ліґи Вільної України
Др Олег Лозинський - Голова Українського Лікарського Товариства в Австралії
Марян Ткачук - Голова Епархіяльної Пасторальної Ради в Австралії
Юрій Динесенко - Голова Українського Козацтва в Австралії

Голови Виборчих Округ
Валерій Пастушенко Голова Виборчого Округу Вікторія
Павло Ярема Голова Виборчого Округу НПВ
Михайло Лисовий Голова Виборчого Округу Південної Австралії
В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Радіймо, друзі! Продовжуємо тему ельфізму.

Від гомо сімплекс до гомо триплекс: невідомі стадії людського розвитку – подкаст на Радіо Гартленд

Готові дізнатися, чому ваше життя – це як метаморфоз гусениці, але з купою екзистенційних криз і без кокона? У новому подкасті ми розбираємо сім стадій розвитку людини – від крихітного плоду до...

Останні записи