Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Довідник “Українці на Далекому Сході”

У Київському видавництві “Альтерпрес” вийшов друком довідник “Українці на Далекому Сході: організації, події, персоналії”. Це перше довідкове видання про українські організації та учасників українського руху на Далекому Сході (Зеленому Клині та Маньчжурії), громадсько-культурне і політичне життя далекосхідних українців.
У довідник включені також дані про формування українських поселень на Далекому Сході та українські видання.

Попри певне зацікавлення вітчизняним загалом діаспорною тематикою, її далекосхідній складовій, якщо порівнювати із, приміром, українською присутністю в США та Канаді, поталанило набагато менше. На відміну від росіян, які традиційно приділяють велику увагу різним аспектам життя співвітчизників у державах оселення, українці на Далекому Сході довгий час залишалися поза належною увагою вітчизняних науковців. Хоча й існує діаспорна наукова, публіцистична, мемуарна та художня література, а також періодика регіону, які до певної міри висвітлюють життя наших далекосхідних співвітчизників, однак чимало аспектів життєдіяльності цієї своєрідної за способом формування, політичного та юридичного становища української громади залишаються недослідженими. Зокрема, нез’ясованими є доля військових частин, які були сформовані на Далекому Сході і виїхали на захист своєї історичної Батьківщини у 1918 р., подальша доля багатьох громадських діячів періоду 1917-45 рр., діяльність радянських спецслужб в українському середовищі, участь українців та вихідців з України в білому русі та білоемігрантських організаціях, недостатньо висвітлені українсько-японські взаємини тощо.

Чергова праця знаного дослідника українського Далекого Сходу, кандидата історичних наук, начальника Управління у справах української діаспори та міжнародних зв’язків Держкомнацміграції Андрія Попка (у 2001 р. вийшла в світ його монографія “Українські поселення на Далекому Сході: історико-соціологічний нарис”) намагається заповнити саме зазначені прогалини. До безперечного позитиву книги слід віднести те, що чимало з наведеного в ній уперше вводиться в науковий обіг.

Історія має бути персоніфікованою. Саме цим керувався автор при підготовці зазначеного видання. Задумане і реалізоване у формі довідника, воно значно полегшить читачам пошук необхідної інформації, лапідарно розкриваючи суть того або іншого питання.

Книга підготовлена на широкій джерельній базі й розрахована на широке коло читачів.

Додаткову інформацію про це та інші видання можна знайти на сайті “Зелений Клин”, отримати за тел. (+38 044) 228-2894 або електронною адресою: [email protected]
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Френк Герберт: Ну як вам друге дно Вулика Геллстрома?

«Вулик Геллстрома», «Дюна» і 10 принципів Джигаду – політичний проект Френка Герберта

«Життя у вулику передбачає не регламентовану монотонність, а МЕТАМОРФОЗУ. Коли комаха досягає межі своїх можливостей, вона чудесним чином перетворюється на абсолютно нову істоту. У цій метаморфозі я...

Останні записи