Важливість: 
5
Ритуальний календар Гартленду – чотирифазний генератор нового світу

Головним чинником творення нового Звичаю і його метафізичним каркасом є система ритуалів. Фундаментом нового ритуального календаря є чотири пори року і спрямованість на розвиток стартап-культури.

Почнімо з визначення понять «ритуал», «календар», «Гартленд».

Що таке ритуал

Ритуал – це повторювані впорядковані дії з метою збереження (оновлення) існуючого або творення нового ладу. Ритуали виконуються або у визначений час, або у відповідних ситуаціях. Головний сенс ритуалу – нагадувати про важливі речі і спонукати до правильних дій

Творча сила ритуалу основана на тому,  що повторюваність веде до вироблення нових звичок, а звичка – це те, що робиться легко, комфортно, без зайвого напруження. Якщо хочеш легко робити якусь важливу справу – перетвори її на звичку. Наприклад, якщо ранкова руханка спочатку вимагає значних вольових і фізичних зусиль, то після перетворення на звичку вона робиться із задоволенням і сприймається не як робота, а як винагорода.

Сукупність звичок складає Звичай (Традицію). Головним чинником творення нового Звичаю і його метафізичним каркасом є система ритуалів.

Календар

Це слово походить від первинного «колодар», що означає послідовність подій річного кола (подібно як буквар – це послідовність букв). Якщо у визначені дні виконуються відповідні ритуали, то річна послідовність таких подій складає календар ритуалів, або ритуальний календар.

Гартленд

Гартленд (серцевинна земля, Серце світу) – територія, на якій періодично відбувається оновлення божественного порядку шляхом народження нової цивілізації. Інші назви Гартленду – Україна (від Оу-країна, тобто «країна-яйце», «зародок-країна», насіння, зерно), а також Гіперборія (Вища Борія).

Щоразу нова цивілізація твориться «на новій території» – у новій екологічній ніші, тому розвивається майже без опору і поширюється вибухово. Ключове слово – «монополія». Йдеться про одноосібне володіння передовим способом життя шляхом застосування передового Звичаю, основаного на ефективних ритуалах.

Нова екологічна ніша

Нова – постіндустріальна – цивілізація Гартленду твориться у новій екологічній ніші. Це означає, що попри перебування у фізичному просторі сучасної України, нова система твориться у новому, ще не зайнятому просторі подій. Йдеться про Простір волі. У ньому поки-що перебуває доволі мало людей, тому це наче «новий світ». З погляду метафізики, світ – це простір, наповнений подіями. Тож коли творимо новий світ, то наповнюємо Простір волі відповідними подіями – високими думками і шляхетними вчинками.

– Але як можна, будучи в тому ж самому фізичному просторі, перебувати в різних просторах подій?

Уявімо, що четверо людей взялися подолати річку. Кожен з них перебуває на різних рівнях вібрацій, у різних Просторах подій – «страждань», «боротьби», «пригод» і «волі». Усі вони одночасно ринули через ту ж саму річку. Перший одразу ж почав потопати, другий – напружено плисти і боротися за своє життя, третій – отримувати задоволення від чудового плавання, а четвертий радісно побіг по воді.

Нова екологічна ніша у Просторі волі – це головний чинник життєспроможності, ефективності і процвітання цивілізації Гартленду. Відтак всі ритуали нового Звичаю мають підносити у вищі простори подій. Наслідком перебування у Просторі волі будуть:

– відновлення гармонії людини зі своєю внутрішньою сутністю, проявом чого є фундаментальне здоров’я, потужний інтелект і творчий дух;

– відновлення гармонії з навколишньою природою та її ритмами, можливість отримувати від неї безмежну енергію;

– формування передової, дружньої до людини техносфери, творення штучної природи.  

Чотири пори року

Фундаментом нового ритуального календаря є чотири пори року – зима, весна, літо, осінь. Вони тісно пов’язані з чотирма фазами рільництва: підготовка, засівання, вирощування, урожай.

Любов, надія, віра, мудрість

На згадані 4 фази накладаються фази розвитку ідеї в аріянстві:

  • любов (захоплення метою);
  • надія (пошук шляхів досягнення мети);
  • віра (рішучий рух до мети);
  • мудрість (досягнення мети і вихід на вищий рівень свідомості).

Чотири фази створення стартапу

Вищий рівнем земної творчості є формування стартапу (зерна) – соціального організму, спроможного до самостійного зростання і розмноження. Процес від бажання до реалізації передбачає проходження чотирьох фаз:

  • стратегічне (духовне, істинне) захоплення (постановка мети);
  • сформульована ідея (шлях до мети);
  • діючий прототип (організаційна структура для руху до мети);
  • стартап (реалізація мети).

Часова прив’язка: сезони і фази

Кожному з чотирьох сезонів (кварталів) відповідає певна фаза реалізації:

зима: усвідомлення свого справжнього, глибинного захоплення;

весна: формулювання ідеї про те, як досягнути мету;

літо: створення організації, спрямованої на досягнення мети;

осінь: формування стартапу, спроможного приносити урожай.  

Підготовка і реалізація

Кожна фаза розділяється на дві підфази – підготовку і реалізацію. Підготовка починається з календарного початку сезону і триває 21 день.  Реалізація починається святкуванням з початку рівнодення або сонцестояння (протягом 22–25 чисел) і триває до кінця кварталу. Якщо святкування припало на будні дні, то воно додатково святкується у наступну неділю – День Господній.

1–21 грудня: початок пошуку свого захоплення, формування наміру. Зима – гарний час для внутрішньої роботи.

22–25 грудня: Різдво, свято захоплень; пошук стратегічного захоплення бажано завершити до кінця зими.

1–21 березня: підготовка до формулювання ідеї.

22–25 березня: Новий рік (Паска, Перехід), свято ідеї, до початку літа ідея має бути сформульованою.

1–21 червня: початок розробки продукту і економічної моделі.

22–25 червня: Купало (від «купа» – об’єднання), свято організації  прототипу майбутнього стартапу. Літо – прекрасний час для особистих контактів на природі, подорожей, знайомств, формування команд. До кінця літа бажано завершити формування стартап-прототипу у вигляді діючої організації. Для стартап-сім’ї це заручини і підготовка економічної бази, для компанії і демосу – це оформлення внутрішньої угоди між засновниками, затвердження правил гри (статуту).

1–21 вересня: підготовка до запуску стартапу.

22–25 вересня: Урожай, Софія-Мудрість (Різдво Богородиці), свято стартапу. Осінь – найкращий час для одруження в українській традиції: польові роботи завершено, урожай зібрано, організм очистили живою рослинною їжею, спека закінчилася, а холоди ще не настали. Це також найкращий час для запуску нового бізнесу, соціальних і політичних проектів: як відомо, саме з третьої декади вересня, після літніх відпусток, в Україні починається ділова активність.   

Сакральне і мирське

Початок реалізації кожної фази починається зі свята, яке приурочене до рівнодення або сонцестояння. Натомість технічна тритижнева підготовка (21 день) до цих святкувань починається з початку відповідного кварталу; вона має не так урочистий, як діловий характер.

Проте 21 число розглядається як свято підведення підсумків тритижневої підготовки. Відтак щоквартальні свята тривають 5 днів – 21, 22, 23, 24, 25. Число 21 відповідає мізинцю руки («мізерний малий»), а 25 – великому пальцю (бог, перемога, воля). Нагадаю, що в арійській нумерології число 21 символізує завершення циклу і підведення підсумків, 22 – початок нового циклу («Новий день»), а 25 – число боголюдини, перемоги, волі.     

Не обов’язок, а рекомендація

Запропонований календар не забороняє здійснювати чотири фази стартап-процесу в будь-який інший час. Проте акцентування уваги у чітко визначені дні року надихає спільноту, наснажує творчою енергією, впорядковує та синхронізує її діяльність, генерує синергетичний ефект.   

Річний ритуал

Систему з 4 святкувань (по 5 днів) і 4 періодів технічної підготовки (по 21 дню) можна розглядати як один великий річний ритуал, спрямований на формування нової спільноти та опанування нею постіндустріальної стартап-культури – нового Звичаю.

Наступним кроком буде розробка ритуалів для кожного з чотирьох свят. У цьому нам допоможе Конструктор ритуалів.

Також будуть визначені додаткові 4 свята, які знаходяться посередині між основними чотирма святами – Різдвом, Паскою, Купалом, Урожаєм. Найголовнішим додатковим святом є Трійця (між Паскою і Купалом).

Wardruna - Algir - Stien Klarnar

Якщо вас цікавить розвиток цієї теми, ви можете підтримати наш проект щедрими дарами.
Наші інтереси: 

Творимо ритуали Золотої ери.

Гравець: 
Ігор Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка