Зображення користувача Ігор Каганець.
Ігор Каганець
  • Відвідувань: 1
  • Переглядів: 1

Програма «ПРАЗ» – другий рівень стартап-культури Гартленду: захоплення, ідея, прототип

Моя оцінка корисності цієї статті: 
5 - Наша стратегія

Для заснування власного стартапу треба усвідомити своє істинне захоплення, сформулювати ідею і створити діючий прототип.  На цьому шляху є багато труднощів і пасток. 

180524zahoplennya.jpg

Улюблена справа: від бажання - до реалізації
Улюблена справа: від бажання - до реалізації

Творення стартапу, тобто життєспроможного «зерна», вимагає багато часу і зусиль. Наприклад, для визрівання економічного стартапу необхідно в середньому 10 років. Як можливо протягом такого тривалого часу займатися напруженою працею, причому з високим рівнем невизначеності і навіть ризику?

По-перше, необхідно мати міцне здоров’я і загалом впорядковане життя. На забезпечення цієї обов’язкової умови спрямована програма «П’ять вигод» (Five Profits). Це, так би мовити, технічна умова.

По-друге, і це найважливіше, здійснювати тривалий рух до віддаленої мети можна лише тоді, коли ця робота є твоїм захопленням, а сам процес напруженої праці приносить творче задоволення.

Воля до самоздійснення

Ми вже говорили, що головним рушієм стартапів є енергія ПРАЗ – ПРАгнення Здійснитися. Людський дух, втілюючись у фізичному світі, бажає самореалізації. Звідки береться це бажання? Сам факт втілення уже передбачає наявність певної місії, необхідної як для власного розвитку, так і для розвитку усього Всесвіту.

Кожне людське життя – це реалізація певної вищої мети (саме слово «мета» означає «вище»). Ця мета існує ще до народження людини. Ключове завдання кожного втілення – розпізнати цю мету, адже тільки рух до цієї мети дає людині радість і добру долю («доля» – земна реалізація).  

Якщо використовувати ігрові терміни, то для досягнення земного щастя треба гарно зіграти свою життєву роль. І зробити це так, щоб радів твій дух, а разом з ним – уся твоя спільнота. Вдало виконана життєва місія – це коли разом з нами радіє Всесвіт. І це дуже важливо для стартап-культури, адже стартап – це завжди спроба поліпшити світ.

Стартап-захоплення

Тільки істинне захоплення генерує ПРАЗ – енергію для реалізації стартапу. Але як розбудити цей вічний двигун?

Оскільки ПРАЗ – це вияв духовної сутності, то треба максимально посилити зв’язок нашої психіки з нашим духом. Для цього треба позбутися всього, що заважає цьому зв’язку, і сформувати психічний орган, який називається «духовне серце» – інтерфейс зв’язку душі з духом.

Першим індикатором знаходження своєї життєвої мети є наявність захоплення – справи, яка тобі дуже подобається і виконання якої приносить тобі велике задоволення. З погляду аріянської тріади чеснот, захоплення – це любов.

Проте наявність захоплення ще не є гарантією, що це істинний вияв твого духу, а не тимчасовий порух душі чи може навіть зовнішня паразитична програма. Справжнє стартап-захоплення є довготривалим і реалістичним, тобто воно має потенціал реалізації в поточному життєвому втіленні людини.

Стартап-ідея

Другий індикатор того, що захоплення є проявом життєвої місії, –  це спроможність оформити його у вигляді чіткої ідеї з потенціалом масового поширення. З погляду аріянської тріади чеснот, стартап-ідея відповідає другій чесноті – надії. Нагадаємо, що на відміну від любові, яка є позитивною емоцією, надія – це раціональне осмислення, планування, зважування «за» і «проти», пошук оптимального шляху до любимої мети.

Для любові не потрібні раціональні підстави, натомість надія з’являється тільки тоді, коли є передумови і причини, коли є «шанс». Надія – це впевненість у потенційній можливості здійснення чогось бажаного, потрібного, приємного. Без надії нічого не можна робити. Коли ж з’являється наДІЯ, тоді може початися ДІЯ. Надія веде до практичної дії.

Стартап-прототип

Стартап-прототип дозволяє переконатися в реалістичності стартап-ідеї. Це діючий зразок, який потребує перевірки, уточнення, вдосконалення. Спроможність створити діючий прототип є третім індикатором того, що людина знайшла свою місію. Успішне випробування і вдосконалення прототипу дозволяє створити «зерно» – діючий, живий, енергійно зростаючий стартап.

Етап стартап-прототипу відповідає третій аріянській чесноті – вірі. Нагадаємо, що корінь *вір на санскриті означає «сила». Віра – це сила, основана на впевненості у тому, що мета буде досягнута і що задумане здійсниться. Тому «Коли матимете віру хоч як зерно гірчичне, і горі оцій скажете: Перейди звідси туди, то й перейде вона, і нічого не буде для вас неможливого» (Матвій 17:20). Як тільки з’являється віра, одразу ж починається впевнена творча дія, яка й народжує стартап.

Програма «ПРАЗ» та її метрика

Правильне проходження етапів «захоплення – ідея – прототип» описується програмою під умовною назвою ПРАЗ – «ПРАгнення Здійснитися».

Подібно до програми «П’ять вигод», кожен компонент програми ПРАЗ має вагу:

1 – захоплення;

2 – ідея;

3 – прототип.  

Виконання кожного компоненту можна розбити на три етапи:

1) початок, 2) середина, 3) завершення.

Перебування на кожному етапі має відповідне числове значення: 1, 2, 3. 

Таким чином, виконання кожного компоненту програми ПРАЗ оцінюється так:

1) захоплення: 1, 2, 3;

2) ідея: 2, 4, 6;

3) прототип: 3, 6, 9.   

Якщо прототип спроможний жити власною силою (без зовнішніх вливань), то додаємо бонус + 7 балів.

Як бачимо, максимальна кількість балів становить 25, отже успіхи учасника програми ПРАЗ виражаються числом від 0 до 25.

Для наочності це можна виразити у відсотках. Оскільки 25 балів – це 100 відсотків, то для оцінки пройденого шляху треба кількість набраних балів помножити на 4. Наприклад, якщо людина набрала 12 балів, значить вона пройшла 48% шляху.

У наступних статтях розглянемо компоненти програми «ПРАЗ» та кваліметричну оцінку її виконання.       

Якщо вас цікавить розвиток цієї теми, ви можете підтримати наш проект щедрими дарами.

Підтримую!

The Mamas & The Papas. California Dreamin'

Продовження: Як знайти своє стратегічне захоплення: про перший пункт програми ПРАЗ стартап-культури Гартленду.

Наші інтереси: 

Розвиваємо стартап-культуру. 

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стартувала міжнародна слідча комісія Нюрнберг 2.0 щодо коронавірусної афери (відео)

Польський депутат Гжегож Браун разом з іншими польськими державними діячами та німецькими адвокатами дав пресконференцію щодо створення парламентської комісії з розслідування зловживань та порушень...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Оксана Колосовська.

Як же знайти це істинне захоплення, цю вищу мету?
Все життя намагаюсь зрозуміти, що моє, а що - ні.
Нові захоплення щоразу приманюють, все цікаво.
Як не розпорошуватись?

Зображення користувача Ігор Каганець.

Істинне захоплення - це загадка, яку треба розгадати.
Чи це реально?
Так! Тому що кожна загадка обов’язково має розгадку.

Оксана Колосовська каже:
Як же знайти це істинне захоплення, цю вищу мету?
Все життя намагаюсь зрозуміти, що моє, а що - ні.
Нові захоплення щоразу приманюють, все цікаво.
Як не розпорошуватись?

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Зірка Вітошинська.

А як пояснити, що твориться у світі стільки успішних стартапів, лідери яких нібито знайшли те, що відповідає їхнім бажанням?

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !

Зображення користувача Володимир Федько.

Щоб стартап став успішним треба не тільки мати бажання його створити, але і мати відповідні природні дані та відповідну освіту і професійні навички для його створення і розвитку.

Одна з головних причин невдачі полягає в тому, що людина береться за справу для якої не має даних. Треба тверезо оцінювати себе і свої можливості. А не керуватися тільки бажанням "Я хочу!"

Чи можна створити стартап в образотворчому мистецтві, якщо ти не вмієш малювати. Чи можна створити стартап в сфері співу якщо у тебе немає ні слуху, ні голосу. І таких прикладів можна навести дуже багато.

Цитата:
А як пояснити, що твориться у світі стільки успішних стартапів, лідери яких нібито знайшли те, що відповідає їхнім бажанням?

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Зірка Вітошинська.

Самозрозуміло!

Я наголошувала на творчий момент бажання, включаючи всі переваги, які ти згадуєш, Володимире.

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !

Зображення користувача Володимир Федько.

Зірко, почитай біографії відомих людей з різних сфер життя. Наприклад, Арнольда Шварценеггера, Жан-Клод Ван Дама чи Мадонни... Вони ставили собі мету і напружено працювали над її досягненням.

Без цілеспрямованості і напруженої праці жоден стартап не буде успішним.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Зірка Вітошинська.

Напевно, Володимире. Але думаю, що має бути "ще щось", особливе Аріянам...
Чекатиму на Ігореве продовження на цю тему...

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !