Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
 • Відвідувань: 1
 • Переглядів: 1

Здатність зосередитись на найважливіших ділянках роботи – ознака лідера, – Брайан Трейсі

Лідери концентрують увагу на власних сильних сто­ронах та перевагах своєї команди. Вони фокусуються на «плю­сах» організації, на тому, що компанія робить найкраще, задо­вольняючи вимоги клієнтів на конкурентному ринку.

Поточна ситуація

Лідери завжди орієнтовані на потреби компанії та поточну ситуацію. Вони зосереджуються на результатах, тобто на цілях, яких повинні досягнути сам лідер, його підлеглі та компанія в цілому.

Для високої продуктивності компанії вам як лідерові необ­хідно вживати заходів і домагатися, щоб кожен працював зосереджено і з найбільшою користю витрачав свій час.

Існує природна тенденція: люди вдома і на роботі схильні до ентропії, тобто до розтрати енергії і «зосередженості на другорядних речах».

Як сказав Ґете, «найбільш важливі речі ніколи не повинні залежати від дріб’язкових».

Завдання лідера полягає в тому, щоб допомогти кожній лю­дині в компанії з лазерною точністю зосередитися на найбільш цінних речах, які можуть призвести до зростання підприємства. І, звичайно, лідер мусить надихати власним прикладом.

Лідер повинен бути мірилом для наслідування. Якщо ви хочете, щоб усі концентрувалися на тій діяльності, що має найбільше зна­чення, то ви мусите робити те саме, щогодини і щодня.

 Як дізнатися, що має найвищу цінність? Відповідь на це питання залежить від ваших основних професійних якостей і основних напрямів діяльності вашої організації.

Почнімо з ваших особистих професійних компетенцій:

 • Що вам вдається робити найкраще?
 • Які спеціальні навички та здібності забезпечили ваш особистий успіх на сьогодні?
 • Чи існує щось, що можете добре зробити ви і тільки ви, що має, в разі успіху, справжнє значення для вашої організації?
 • Які основні напрями діяльності вашої організації?
 • Що ваша компанія робить найкраще? У чому вона перевершує своїх конкурентів?
 • У яких площинах ви є визнаним лідером своєї галузі?
 • Якими ці площини мають бути у майбутньому?
 • Які ваші найприбутковіші та найбільш успішні продукти і послуги?
 • Хто з ваших співробітників найкращий і найпро­дуктивніший?
 • Якими є ваші найважливіші ринки і хто ваші найцінніші клієнти?

Зосередженість на майбутньому

Лідери, перш за все, орієнтовані на розв’язування проблем, а не на пошук винних.

Більшу частину часу вони зайняті об­мірковуванням рішень. Вони думають про те, що може бути зроблено негайно, щоб вирішити ситуацію, а не хто що зробив і кого, в першу чергу, можна звинуватити у проблемі.

 

 • Лідери зосереджуються на майбутньому, на можливостях та діях завтрашнього дня, а не на проблемах та труднощах учорашнього.
 • Лідери не скаржаться і не критикують. Вони залишаються позитивними і концентруються на своїх цілях та цілях орга­нізації.

 

Один із шляхів збереження спокою і ясності розуму — це відмова від тривоги й гніву через речі, які ви не можете змі­нити. У більшості випадків ви не здатні змінити подію, що вже минула. Якщо молоко збігло, ви нічого вже не можете вдіяти.

Замість цього зосередьте свої дорогоцінні розумові та емо­ційні сили на тому, що може бути зроблено, і на тому, що мо­жуть зробити інші, щоб конструктивно впоратися із ситуацією і розв’язати цю проблему сьогодні.

Єдиним справжнім засобом від тривоги є цілеспрямова­ний рух уперед.

Як лідер ви маєте бути настільки зайнятим рішеннями проблем, майбутнім, щоб у вас геть не лишалося часу на думки про минулі невдачі й на роздуми, як цього можна було б уникнути.

 

Викладено за мотивами книги Брайана Трейсі «Як керують найкращі».

Попередня стаття: Екстраполяційне мислення та сценарне планування: справжні лідери дивляться в майбутнє і передбачають його

Читайте далі: 44 запитання для кращого розуміння себе. Лідери себе знають!

Наші інтереси: 

Виховуємо лідерські якості.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Піарники знову в ударі. Кадр з фільму «Хвіст крутить собакою» (Wag the Dog, 1997).

Підготовка до СКК «Вибори-2024»: у Демпартії США знайшли причину затримок зі зброєю для України

Про це 14 квітня 2023 року повідомив Юрій Швець – головний російськомовний рупор Демократичної партії США – на своєму ютуб-каналі, що має 1,28 млн користувачів. Виявляється, що головною причиною,...

Останні записи