Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
135

Ми посилили роль української мови в освіті і тут нема про що дискутувати, - Порошенко

Світ:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Про це Президент України Петро Порошенко повідомив під час зустрічі з працівниками освіти у Києві. «Хотів би окремо зупинитися на сьомій статті закону, яка викликала не лише внутрішній, але й дуже широкий міжнародний резонанс», - сказав він.

За  словами президента, протягом останніх років в Україні обережно, але впевнено впроваджується курс на наповнення реальним змістом державного статусу української мови.

«Ми не могли не посилити роль української мови в освіті. Про що тут дискутувати? Дитина, яка закінчує українську школу має володіти українською мовою. І звичайно, важливо, щоби ви, шановні вчителі, престиж мови підвищували не лише на уроках, але й у спілкуванні з дітьми на перервах і у виховному процесі. Щоб діти бачили, що українська для вас це не суха норма закону, а живий засіб повсякденного спілкування», - заявив президент.

В Україні набув чинності закон "Про освіту", підписаний президентом Петром Порошенком 25 вересня. Верховна Рада ухвалила цей закон 5 вересня.

Зокрема законом запроваджується 12-річна середня освіта. Крім того, документ передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова - українська.

Відповідно до закону, особам, які належать до національних меншин України, гарантується право на навчання в комунальних установах для отримання освіти поряд з державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд з державною мовою.

Особам, які належать до корінних народів України, гарантується право на навчання в комунальних закладах дошкільної та загальної середньої освіти поряд з державною мовою відповідного корінного народу. Це право реалізується через створення класів (груп) з навчанням мовою цього народу поряд з державною мовою.

Встановлено, що особи, які належать до корінних народів, нацменшин України, які почали здобуття загальної середньої освіти до 1 вересня 2018 року, до 1 вересня 2020 продовжують отримувати таку освіту відповідно до правил, які діють до набрання чинності цим законом, з поступовим збільшенням кількості навчальних предметів, що вивчаються українською мовою.

У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв'язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників національних меншин України. Своєю чергою в Міністерстві освіти і науки України запевнили, що мовні положення нового закону про освіту в Україні не порушують Європейську хартію регіональних мов або мов меншин та Рамкову конвенцію про захист національних меншин.

Наші інтереси: 

В Україні освіта повинна бути українською. Це правильно і тут виправдання не потрібні.

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.

Повністю підтримую! Нарешті Президент почав робити вчинки, якими ми можемо гордитися.

Це підтверджує думку, що Петро Порошенко є союзником АНСДП у справі постіндустріального переходу - він підтримує стабільність існуючої системи.

Див.: Простір волі АНСДП: всі навколишні події та обставини працюють на нас.

Все, що робиться з власної волі, - добро!

Зображення користувача Володимир Самотий.

Закон має недоліки і дуже важливі. Про це говорить Лариса Ніцой
https://www.facebook.com/larysa.nitsoi/posts/1648682631830529

ВС

Зображення користувача Миро Продум.

Тим не менше, склянка вже наполовину повна. Поступово, крок за кроком...

Володимир Самотий каже:
Закон має недоліки і дуже важливі. Про це говорить Лариса Ніцой<a href="https://www.facebook.com/larysa.nitsoi/posts/1648682631830529" rel="nofollow">https://www.facebook.com/larysa.nitsoi/posts/1648682631830529</a>

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Володимир Федько.

Лариса Ніцой трохи неадекватно розуміє ситуацію в Україні і занадто категорична. В умовах війни, поширеного сепаратизму (російського, угорського...) і наявності "п'ятої колони" у виді представників деяких національностей, треба робити обережні кроки!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Володимир Самотий.

Згідно закону усі предмети в дошкільних закладах і в початкових класах можуть вивчатися мовою меншин. А далі державною мовою. Оце якраз і є неадекватність закону а не пропозицій Лариси Ніцой.

ВС

Зображення користувача Володимир Федько.

Угу... замість примусової русифікації почнемо примусову українізацію!
Національні меншини мають право знати свою мову і вивчати її в ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ. А далі навчання тільки українською!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Володимир Самотий.

Ви не уважно читаєте. Вони не будуть знати українську, бо всі предмети мовою меншин. А потім потраплять в україномовні класи

ВС

Зображення користувача Володимир Самотий.

Правда з попереднім законом - це значний крок вперед. Але велика кількість викладачів ВНЗ викладають російською. Тепер вони є порушниками закону про освіту. Питання - чи перейдуть на українську? Навряд.

ВС

Зображення користувача Володимир Федько.

Слово за батьками та студентами!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!