Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Україна – наступна стартап-нація, – стверджує венчурний інвестор Еніс Галлі

На порозі своєї технічної революції, Україна може стати станцією з багатьма масштабними успішними стартап-проектами.

Сильна технічна освіта забезпечує потужний фундамент

Надійна система освіти щороку навчає близько 40 тисяч випускників технічних спеціальностей. До 2020 року влада хоче збільшити цю цифру до 100 тисяч.

Коли економіку країни трясло, ІТ завжди залишалась однією із найстабільніших галузей з вищими зарплатами. Це приваблювало все більше людей та підсилювало їх інтерес до цього ремесла.

Число так званих "перемикачів" (люди, які змінили іншу галузь на ІТ) з 2004 року зросла в 5 разів. В цю когорту спеціалістів також входить вже досить відомий стартапер Ігор Овчаренко, який заснував успішну компанію Seedstars.

В поєднанні з 200 тисячами ІТ-фахівцями та дешевою робочою силою, український ІТ-аутсорсинг в останні роки процвітає. Висококваліфіковані та відносно молоді трудові ресурси країни, сильно вирізняються на тлі конкуренції в регіоні ЕМЕА (Європа, Близький Схід та Африка), завдяки чудовій якості та швидкості виконання роботи.

Аутсорсинг – це каталізатор створення глобальних підприємств

Після росту ВВП в 55 разів ( з 0.06% до 3.3%) лише за 5 років, український сектор ІТ в найближчому майбутньому стане номером один в експорті нації.

Не дивно, що більш ніж 100 мультинаціональних тех-гігантів відкриваюсь свої офіси в Україні, в тому числі Samsung, Boeing, Siemens and Oracle.

Українські програмісти отримують безцінний досвід, працюючи над інноваційними продуктами, та відкривають для себе можливість працювати на західному ринку.

Ця передача знань штовхає компанії переходити від бідного аутсорсингу та сервісів, до створення глобальних компаній-виробників. Це забезпечує необхідну навчальну інфраструктуру для інженерів, щоб вони стали освіченими підприємцями.

Українські підприємці будують бізнес, який фінансують клієнти

Українці вже залишили помітний слід в Силіконовій Долині з такими видатними компаніями як Whatsapp (Ян Кум), Paypal and Affirm (Макс Левчин).

На відміну від гігантського ринку США із надмірними можливостями для фінансування, підприємці в Україні змушені оперувати зі значно меншими ринком, браком грошей та геополітичними викликами.

Завдяки зосередженню на іноземних ринках з перших днів існування, українські стартапи стали вигідними та прибутковими дуже швидко, ідеальні для того, щоб інвестувати знову в подальший розвиток та ріст продукту.

"В певному сенсі, це обмежує, але це також дає українським стартапам певну перевагу, якої на ранніх етапах не вистачає багатьом компаніям. Вони дуже швидко розвивають гостре відчуття бізнесу та вчаться змагатись", - поділився один із засновників компанії AVentures Євген Сисоєв.

Перші ознаки наступного глобального стартап-хаба

Великі хаби потребують гучного та різкого успіху, який відкриє для них основні капітальні ресурси та поставить екосистему в цент уваги, наприклад як у випадку ICQ (Тель Авів), Snap (Лос Анджелес) and Doubleclick (Нью-Йорк).

Україна вже близька до такого внутрішнього прориву з проектами Grammarly, Paymentwall, bpm online, Genesis, Readdle and Jooble , які вже на шляху, щоб стати, так званими, першими єднорогами.

Не звертаючи уваги на скупу базу користувачів та географічні поглинання на сусідніх ринках, технологічні гіганти купують українські стартапи. Зокрема Looksery (Snap), Viewdle (Google) та Maxymiser (Oracle), яких використали для росту та розвитку великих компаній.

"Українські команди мають екстраординарну робочу етику, коли працюють дуже довго та стараються компенсувати брак ресурсів, які можуть виникати в їх локальних екосистемах. Вони можуть легко вирішувати складні проблеми та в курсі усіх найновіших технологій, криптовалюта та доповнена реальність - це лише кілька із них", - розповіла старший партнер компанії One Way Ventures Евелін Бучацький.

Стартова сцена ІТ-індустрії також процвітає, адже стартапи отримують мільйони доларів прибутку за відсутності зовнішніх інвестицій.  Привабливі для іноземних інвесторів компанії, такі як Competera, Promo Republic and Reply.io, створили команди із десятками програмістів, а систематичні продажі забезпечують ефективний ріст на світових ринках.

Венчурні фонди як міст до Силіконової Долини

Все більше компаній починають працювати в США на ранніх стадіях розвитку, і в той же час зберігаючи розвиток вдома.  Petcube, Allset, Preply, Mobalytics, Sixa та People.aiє прикладами українських компаній, які змагаються на зарубіжних ринках з самого початку заснування.

Такі венчурні (ті, які орієнтовані на роботу зі стартапами) фонди як AVentures, TA Ventures, Wannabiz та Imperious з’явились, щоб підтримати українські компанії на глобальному рівні та скористатись можливістю гео-арбітражу.

Топові інвестори як Khosla, General Catalyst та Index інвестували в українські стартапи на розвиток вітчизняного програмного забезпечення та CVC. Фонди та соціальні інститути підтримки стартапів, як 500 Startups, Techstars та Y Combinator постійно в пошуках успішних підприємців, яких можна зв’язати із ринком США та отримати з цього вигоду.

Україна створить більше Стівів Возняків

В Україні є сильна система технічної освіти та зростаючий резерв талановитих програмістів, які приєднуються до робочої сили та стають основною інфраструктурою для створювення інноваційної економіки.

Локально зосереджені глобальні історії успіху підвищують апетит інвесторів до України, так як країна поступово стає наступною нацією стартаперів. Необхідні компоненти стають на свої місця, аби завтра створити чергових технологічних гігантів.

Силіконова Долино, бережися, українська мафія наступає!

Автор: Еніс Галлі (Enis Hulli). Венчурний інвестор і партнер акселератора 500 Startups, який нещодавно відвідав Україну. 

Наші інтереси: 

Потенціал України невичерпний і вже не раз проявляв себе.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Україна набирає швидкість для стрибка!

Американський трамплін: структура переходу України до реалізованої нації третього рівня

Запропонований підхід дозволяє нам перебувати в центрі націотворення, не перетворюючись з погляду масової свідомості на якусь «екзотику», «альтернативу» чи «андеграунд». Ми перебуваємо в головному...

Останні записи