Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 10
  • Переглядів: 11

"Основна мета сироїдів – здоров’я". Інтерв'ю з сироїдом-практиком

Категорія:

Чи готові ви відмовитись від смаженого, вареного, тушкованого, копченого або приготованого на пару, або чи вірите ви в те, що здорове харчування здатне позбавити вас від багатьох фізичних незручностей та навіть захворювань? Сьогодні про сироїдство розповідає Петро Білоус. 

img3479.jpg

Петро Білоус. Сироїд, студент медичного університету.

– Що підштовхнуло тебе до сироїдства?
 
Я студент медичного університету. Впродовж навчання я почав розуміти, що немає препаратів, які виліковують повністю.

Суть поглядів на здоров’я людини в рамках традиційної медицини зводиться до наявності чи відсутності симптомів, а причини виникнення цих симптомів часто відходять на задній план. Коли хворий приходить у лікарню йому дають препарати, котрі тимчасово заліковують хворобу. Потім збільшуюють дозу, призначають сильніший препарат.

На превеликий жаль і українська, і світова медицина базується на фармації. Фармацевтичним компаніям не вигідно працювати з причинами хворіб. Близько 90% – це симптоматичне лікування. Майже будь-яка хвороба нагадає про себе, якщо не зміниться спосіб життя після лікування.

Усвідомлення цього наштовхнуло мене на роздуми.
Якщо критикуєш – пропонуй щось взамін. Я не знав, що пропонувати …

Спочатку я захопився фітотерапією, тобто лікуванням травами. По правді кажучи ефект є, але часто одні трави можуть допомогти одній людині, а для іншої не будуть діяти.

Шукаючи необхідну інформацію я переходив з одного джерела на інше, ці пошуки привели мене до теми здорового харчування. Інформацію я шукав як звичай студент медуніверситету, мені була потрібна альтернатива.

За даними ВООЗ 50% хвороб через неправильний спосіб життя – це погане харчування, нервова напруга та відсутність фізичних навантажень (менше значення має генетика та екологія).

 – Сироїдство – велике навантаження для організму. Як ти готував до цього свій організм? Яким був процес переходу?
 
Ні в якому випадку не можна різко переходити на сиру їжу, це неправильно. Якщо робити це одномоментно, то в організму може виникнути сильний дефіцит через нестачу поживних речовин, які організм звик отримувати з тваринної їжі. Організму необхідна підготовка для того, щоб він навчився з фруктів та овочів синтезувати необхідні поживні речовини.

Від чого варто відмовитись всім вже зараз – це від всієї хімії та синтетики, яка є в раціоні, таких речовин просто немає у природі, це все вироби хімічної промисловості, організм не знає що з ними робити, вони отруюють наше тіло.

Майже усі продукти харчування містять добавки. Хімічні елементи у продукти потрапляють у неконтрольованій кількості. Часто люди навіть не задумуються та неперевіряють що вони їдять. Тому про здоровий організм, красиву шкіру і т.д. не може бути й мови.

Так само шкідливі консерванти. Чим більший термін придатності їжі – тим менше ви будете жити – це гарна аксіома для вибору продуктів у магазині. Як продовжують термін придатності продуктів? Додають консерванти у продукти які можуть псуватись. Консерванти це ті ж самі антибіотики, що використовують у лікарнях, хімічна промисловість називає їх «консервантами».

Пізніше я зрозумів, що м’ясо має дуже великий негативний вплив на наш організм. Багато людей зі мною не погодиться, але м’ясо зовсім не таке корисне, як ми собі думаємо через сформовані стереотипи.

Розуміння про шкоду молочних продуктів прийшло з часом. Можливо через деякий час мені доведеться трохи вживати тваринної їжі, щоб уникнути дефіциту деяких поживних речовин, але я буду керуватись своїм апетитом. Зараз апетиту на м’ясо в мене вже немає. Перевага м’яса в тому, що організм багато вітамінів отримує  в готовому вигляді, негатив – воно залишає дуже багато шлаків, які накопичуюються і не виводяться та виділяє токсини, що отруюють наш організм.

Наприклад, часто ми бачимо чоловіків з великими животами, круглими і пружними, це не жир, живіт не звисає. Це шлаки, які накопичуються впродовж років неправильного харчування, і які людина носить з собою (для цього організм щоденно витрачає багато енергії).

Американський лікар Майкл Грегор довів, що при захворюванні на цукровий діабет 16 днів на веганському харчуванні зменшує інсулінову залежність. Це навіть не сироїдство, але це доводить – від нашого харчування реально залежить наше здоров’я. За дуже короткий час, простою зміною щоденого раціону, можна багато змінити і впливати на будь-яку хворобу.

– Що найскладніше при переході на сироїдство?

Процес переходу може супроводжуватися поганим самопочуттям, тому я б не рекомендував в один момент переходити на сироїдіння. Я молодий, мій організм не такий зашлакований, і мене оминули ці всі неприємні відчуття. Проте не для кожної людини цей процес переходу є простим.

При переході відбувається очищення організму, всі токсини, які організм відкладав у печінці, у жировій тканині – починають виходити. Це часто супроводжується всіма симптомами інтоксикації: головний біль, тошнота, слабкість, швидка втомлюваність, безсоння, часта зміна настрою.

Щоб людина не відчувала цих нетавних наслідків, потрібний грамотний підхід.

Лікарі-натуропати, які практикують сироїдіння, не рекомендують різкий перехід. Найчастіше люди, які починають практикувати сироїдіння здаються та відмовляються від нього саме через різкий перехід і нерозуміння процесів які відбуваються в організмі.

Слабкість та інші симптоми – це часто наслідки очистки організму. З часом організм поступово почне звикати до нового способу харчування і зазначені симптоми пройдуть.

– Тваринні білки необхідні людському організму?

Це класичне питання людей, які чують що я не їм м’ясо. Всі говорять, що нам необхідне м’ясо, бо в ньому є білок. Я думаю ця думка є нав’язаною. 

Потрібно розуміти одну просту річ, що білок є абсолютно унікальною молекулою для кожної живої істоти, тобто у кожного білок абсолютно свій, абсолютно не схожий на інші, такий же унікальний як відбитки пальців, сітківка ока.

Білок, який є в коров’ячому м’ясі, не має ніякого відношення до білка, який потрібен нам, ми не можемо брати цей білок і засвоювати як свій.

Білок має 4 структури, в м’ясі він у найскладнішій четвертинній структурі. Організм має розщепити її з четвертинної у третинну, потім – у вторинну та первинну. Первинна – це ланцюжок амінокислот, які потрібно ще порізати на окремі складові частинки (амінокислоти), і тоді вже з них організм може вибудувати свій білок, у зворотньому напряму з первинної до четвертинної структури. Це потребує багато ферменів, часу, сил і енергії, це дуже енергозатратний процес.
 
Наш організм потребує не білок, а амінокислоти. У цьому полягає різниця рослинного білка від тваринного. У рослинах білок найчастіше зустрічається у первинній стуктурі, а то і взагалі містить вихідні амінокислоти, з яких організм легко будує те, що йому потрібно.

– Яка різниця між вегетаріанством та сироїдством?

Перш за все вегетаріанство – це більше етичний напрямок, основна мета якого не вбивати тварин. Ціль благородна і хороша, але для здоров’я не мало ніякого відношення.

Варто ще сказати про веганство – це ніби на крок далі вегетаріанства, вегани не вживають продуктів, які можуть бути отримані від будь-якого використання тварин, тобто вони ще відмовляються від молока, яєць, сиру. 

Сироїдіння – вживання рослинної їжі, яка не піддається термічній обробці вище 43-45°С, щоб не втрачалась поживна цінність. Основна мета сироїдів – здоров’я.

Принципова різниця з точки зору здоров’я, це те що часто вегетаріанці заміняють тваринну їжу шкідливою хімією та хлібобулочними виробами. Про них часто кажуть, що вегетаріанці змінюють гіпертонію на діабет. Великий позитив  є те, що в більшості  випадків вегетаріанці позбавлені проблем з підвищеним тиском (гіпертонічна хвороба).
Веганство – дуже добре як перехідний етап, але не як спосіб довгострокового харчування.

Через деяких час веганці отримують дефіцит вітамінів, які у готовому вигляді надходили з тваринних продуктів. Мікрофлора кишечника, яка може все компенсувати не відновлюється, бо їй потрібна свіжа рослинна клітковина і чистий кишечник. У такому випадку потрібно вводити в раціон тваринні продукти або приймати вітаміни додатково.

– Чи складно було відмовитись від звичного харчування? Від чого було відмовитись найважче?

Існує думка, що якщо ти залив чай кип’яченою водою, то ти вже не сироїд. У такому випадку я не за чисте сироїдство, а за адекватне  харчування. І взагалі не думаю, що оця мітка «сироїд» реально щось змінює. Насправді важливим є  усвідомлений підхід.

У моєму раціоні приблизно 90 % свіжої рослинної їжі (сироїдської). Важко відмовитись від хліба, тому я сам печу бездріжджовий хліб. Також раніше я їв багато майонезу, тепер я готую майонез із квасолі.

Солодщі  –  це солодкі фрукти, фініки. Ще я готую сироїдський шоколад. Його приготування дуже просте: необхідне кокосове масло, мед, банан та какао – все перемішується в блендері та готове для споживання, повірте магазинний шоколад з цим не зрівняється (сміється).

Я не фанат різного сироїдного готування, це забирає час і також зменшує засвоюваність продуктів.

– Як твої рідні та друзі відреагували на такий спосіб харчування?

Спочатку я мало кому розповідав, навіть одногрупників видалив з Інстаграму (сміється), бо вирішив закидувати туди фото та рецепти сироїдських страв, щоб мати  для пам’яті.

Тепер я вже ставлюсь до цього простіше. Деякі знайомі та друзі навіть користуються цими рецептами та готують для себе здорову їжу.

В Івано-Франківську мені було важко знайти когось, хто б допоміг мені розібратись в цій темі. Зараз я думаю над створенням власного проекту, який вчитиме людей як правильно харчуватись і відновлювати здоров’я.

Стосовно рідних, то вони мене розуміють, а я в свою чергу стараюсь пояснювати, що і для чого робиться, та як впливає на організм.

Іноді я готую більші порції ніж мені потрібні, щоб мої рідні мали змогу спробувати цю їжу та перелаштуватись на правильне харчування.

– З чого складається твій щоденний раціон?

В мене немає чіткого раціону. Все залежить від апетиту. Це можуть бути різноманітні фрукти, ягоди, сухофрукти, всі овочі в салатах, морква, буряк (можна терти в салати й супи), всі види капусти, гарбуз, льон, кунжут, зелена гречка, пророщена пшениця, також свіжі соки. Зараз почався сезон різної зелені. Користь темнолистової зелені важко переоцінити.

Рекомендую всім робити собі зелені смузі: вода, фрукти, зелень ( шпинат, квас, кропива, кульбаба, подорожник).

Також сироїди споживають замочені або пророщені бобові, наприклад горох. Ще пророщують злаки – пшеницю, жито, овес. Найчастіше я готую лляні каші. Також пророщую пшеницю і зелену гречку. Якось готував сироїдський борщ.

До речі,  для кого справді важливий «дефіцит» білків, то бобові мають їх предостатньо. Деякі більше ніж м’ясо. Таблиці з даними  ВООЗ, де  є порівняння вмісту білків в рослинних продуктах і м’ясі, свідчать, що у броколі в 2 рази більше білка аніж у м’ясі.

– Наскільки сироїдство затратне? Як часто ти  їси?

У зимовий період сироїдство – це затратно. Окрім того, в перший період переходу я їв багато. Зараз я їм півтора рази в день: 1 раз це ситне харчування, 2  раз – це вже менш насичена їжа, переважно це фрукти.

Для чого ми їмо? Щоб дати організму поживу. Проте, ми це часто забуваємо...

Ми шукаємо смачне, а не поживне. Для того щоб забезпечити організм поживою, нам не треба так багато як думають люди. Якщо зменшити кількість їжі в  5 раз, людина ж не помре, буде зла, нервова, роздратована в перший час, але в перспективі тільки покращить здоров’я.

Мій організм швидко пристосувався,  в мене немає потреби  багато їсти. Коли організм пристосовується повністю, відновлюється мікрофлора кишечника, і тоді всі необхідні поживні речовини надходять з фруктів, овочів та зелені.

 

Довідка: Сироїдіння – це система харчування, в якій повністю або частково виключається вживання їжі, що піддавалася термічній обробці (варінню, смаженню, копченню, запіканню, приготуванню на пару тощо). Люди, які вживають в їжу тільки сирі овочі та фрукти, практично не хворіють. Вважаються, що сироїдіння допомагає в боротьбі з будь-якими захворюваннями, починаючи від прищів, закінчуючи раковими пухлинами.
 

Джерело.

Наші інтереси: 

Гарний приклад і корисний досвід.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Андрій Юрків.
0
Ще не підтримано

краще статтю перенести до Ельфійське харчування , потреби в декількох спецтемах немає.

Реальність існує незалежно від вас ... До тих пір, поки ви з цим згодні.

Коментарі

Зображення користувача Андрій Юрків.
0
Ще не підтримано

краще статтю перенести до Ельфійське харчування , потреби в декількох спецтемах немає.

Реальність існує незалежно від вас ... До тих пір, поки ви з цим згодні.