На думку в.о. голови Державного космічного агентства України Юрія Радченка, не зважаючи на значні втрати, Україна здатна втілювати космічні проекти без російських комплектуючих.
На думку в.о. голови Державного космічного агентства України Юрія Радченка, не зважаючи на значні втрати, Україна здатна втілювати космічні проекти без російських комплектуючих.
"Щодо спільних проектів з Росією, звичайно, ми мали серйозну втрату. Ми втратили російський ринок нашої готової продукції, втратили російських постачальників готової продукції і комплектуючих матеріалів, і космічна галузь України була в дуже серйозній ситуації. Нам треба займатися імпортозаміщенням і пошуком ринків для нашої готової продукції", – розповів Радченко.
Водночас Радченко наголосив, що українськими інженерами та конструкторами це питання практично вирішено.
"У нас є можливості виключити із будівництва тих проектів, які ми на сьогодні запланували, російську комплектацію й матеріали. Тобто український космос без Росії – можливий", – сказав керівник Держкосмосу.
За його словами, "космос став величезним бізнесом – 270 млрд. на рік", і ця галузь демонструє зростання близько 10% на рік.
"Ніякої іншої галузі в світі не існує, де були б такі високі темпи зростання і, звичайно, високі прибутки", – підкреслив Радченко.
Україна - космічна держава. Розрив стосунків з РФ підштовхнув розвиток галузі.
Коментарі
Нажаль наша космічна галузь
Нажаль наша космічна галузь майже мертва.
Знаю про стан Південно машинобудівниго заводу, це старий совковий завод, з такими ж старцями у всіх керівних посадах. І з росією неофіційно вони працюють, бо інакше завод повністю б встав.
Вся молодь, що не сини та онуки керівництва звалила з заводу ще у 2015 - 2016. працювали по 2 - 3 дні на тиждень, затримки з грошима по пів року.
Керівництво повністю не ефективно, приймає безглузді рішення яки за собою тягнуть проблеми з безпекою та непотрібними витратами.
А про те як його розрізають "на метал" це окрема тема, хоча там багато чого є, що тільки "на метал" і можна використати.