Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Трамп введе податок на товари з Мексики для оплати стіни

Світ:

20-відсотковий імпортний податок принесе американській казні близько 10 мільярдів доларів на рік. Кожен день через американо-мексиканський кордон в обидві сторони проходять товари на суму в 1,6 млрд. доларів.

170209-donaldtramp-2.jpg

Дональд Трамп - президент США

Президент США Дональд Трамп має намір ввести імпортний податок на товари з Мексики і направити отримані кошти на фінансування стіни вздовж кордону з цією країною, заявив представник Білого дому.

Цю заяву було зроблено одразу після того, як президент Мексики скасував свій візит до Вашингтона.

25 січня Дональд Трамп підписав указ про будівництво стіни на кордоні з Мексикою.

Під час своєї передвиборчої кампанії він заявляв, що змусить Мексику заплатити за будівництво цієї стіни. Але президент Мексики Енріке Пенья Н'єто постійно заявляє, що його країна платити за "стіну Трампа" не буде. Він оголосив, що не поїде до Вашингтона на зустріч з Трампом.

Через кілька годин прес-секретар Білого дому Шон Спайсер сказав, що президент обговорив питання про імпортний податок на мексиканські товари з представниками Конгресу, і що ті розглядають можливість включити цю міру в пакет реформ системи оподаткування.

За його словами, 20-відсотковий імпортний податок принесе американській казні близько 10 мільярдів доларів на рік.

"Наразі наша країна обкладає податками експорт, але дозволяє імпортним товарам вільно перетинати кордон, що смішно", - сказав Шон Спайсер на борту президентського літака, додавши, що цей податок покриє вартість будівництва стіни.

Кожен день через американо-мексиканський кордон в обидві сторони проходять товари на суму в 1,6 млрд. доларів.

Спайсер сказав, що деталі плану ще розробляються, і що імпортний податок може скласти всього 5%.

Глава адміністрації Трампа Райнс Прібус пізніше роз'яснив, що податок на імпорт з Мексики - це лише один з можливих варіантів фінансування будівництва стіни.

Відносини між Мексикою і США помітно загострилися на цьому тижні з початком роботи Дональда Трампа на посаді президента.

Після того, як Енріке Пенья Н'єто скасував зустріч з Трампом, той сказав, що цей візит у будь-якому випадку був би безглуздим, якщо Мексика не погодилася б оплатити будівництво стіни.

"Якщо Мексика не хоче платити за вкрай необхідну стіну, буде краще скасувати майбутню зустріч", - написав Трамп у Twitter, додавши, що торговий дефіцит між США і Мексикою становить близько 60 млрд. доларів.

Раніше президент Пенья Н'єто сказав, що глибоко шкодує про рішення США зводити цю стіну, додавши, що "Мексика не вірить у стіни".

Виступаючи по телебаченню зі зверненням до нації, він сказав: "Я вже не раз говорив, що Мексика не буде платити за жодну стіну".

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем попередив, що за імпортний податок розплачуватися доведеться американським споживачам.

"Вони можуть ввести такі ж податки, що й ми. Це величезна перешкода для зростання економіки", - зазначив він.

Слова "Збудуємо стіну" були одним з основних гасел під час передвиборчої кампанії Трампа, який обіцяв побудувати величезний бар'єр уздовж 3200-кілометрової кордону.

Указ Трампа також передбачає, що міністерство внутрішньої безпеки найме ще 10 тисяч прикордонників.

"Країна без кордонів - не країна. Починаючи із сьогоднішнього дня, США знову будуть контролювати свої кордони", - заявив Трамп.

За оцінками Трампа, які багато експертів вважають заниженими, зведення бар'єру на всій довжині кордону з Мексикою обійдеться в 12 млрд. доларів. Експерти говорять про суму в 25 мільярдів доларів і вище.

Однак Конгрес ще повинен схвалити фінансування будівництва стіни.

Наші інтереси: 

Президент, який виконує свої передвиборчі обіцянки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Френк Герберт: Ну як вам друге дно Вулика Геллстрома?

«Вулик Геллстрома», «Дюна» і 10 принципів Джигаду – політичний проект Френка Герберта

«Життя у вулику передбачає не регламентовану монотонність, а МЕТАМОРФОЗУ. Коли комаха досягає межі своїх можливостей, вона чудесним чином перетворюється на абсолютно нову істоту. У цій метаморфозі я...

Останні записи