Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Геттісбургська промова Дональда Трампа 22 жовтня (long read)

Програмна промова кандидата в президенти США від Республіканської партії Дональда Трампа, виголошена ним у місті Геттісбург, штат Пенсильванія, 22 жовтня 2016 року. В ній Трамп виклав свої плани на перші 100 днів президентства. 25 мільйонів робочих місць за десять років, боротьба з корупцією істеблішменту і зрощенням влади з бізнесом, скасування торгових угод (зокрема, про Північноамериканську зону вільної торгівлі і про Транс-Тихоокеанське партнерство), скасування неконституційних актів, розпоряджень і указів президента Обами, жорсткі заходи проти нелегальних мігрантів – такі головні пункти плану Трампа.

«Для мене велика честь виступати тут, в Геттісберзі, на цій священній землі, де стільки людей віддали життя в ім'я свободи! Це дивовижне місце! Президент Лінкольн зіткнувся з небаченим до його часу розколом країни. Сподіваюся, що ми зможемо взяти з нього приклад і перемогти розкол, з яким ми стикаємося зараз. Ми зараз дуже сильно розколоті. Я не політик і ніколи не хотів ним бути, повірте мені. Але я побачив, що країна опинилася в біді, і зрозумів, що не можу стояти осторонь і дивитися на це. Наша країна зробила мені багато добра, я люблю її і я зрозумів, що повинен діяти.

Я багато років близько знайомий з системою. Я довго був важливою її частиною. Я знаю, як ведеться гра в Вашингтоні і на Уолл-стріт. І я знаю, як там займаються шахрайством з правилами на шкоду простим американцям. Це шахрайські правила.

Майже кожен четвертий американець працездатного віку не має роботи. У кожному п'ятому домогосподарстві ніхто не працює. 45 мільйонів американців отримують продовольчі талони, а 47 мільйонів живуть в бідності. Страждають небагаті містяни, страждають афро-американські і латиноамериканські громади - ми обдурили їхні надії.

Ми вплутуємося у військові авантюри за кордоном. Наші війни тягнуться до нескінченності - тому що люди, які їх ведуть, не можуть їх виграти. Вони не вміють вигравати війни. Тим часом у нас в країні наші героїчні ветерани вмирають, не дочекавшись медичної допомоги. Зміни не можуть виходити з середини зламаної системи - а наша система зламана. Той факт, що Вашингтон і вашингтонський істеблішмент так намагаються зупинити нашу кампанію, лише доводить, що наша кампанія - знамення тих змін, які бувають тільки раз в житті.

Ця система абсолютно непрацездатна і заснована на шахрайстві. Почнемо з питання про фальсифікації на виборах. За даними Pew, в даний час в Сполучених Штатах 24 мільйони реєстрацій виборців недійсні або проведені з великими порушеннями. Ці порушення бувають абсолютно неймовірними. Виборцями зареєстровані 1,8 мільйона мертвих людей - і деякі з них голосують! Не знаю, як таке можливо. На 2,8 мільйона чоловік зареєстровані більше, ніж в одному штаті. Такі ось цифри, так. Виборцями зареєстровані 14% жителів Америки без американського громадянства.

Це - шахрайська система ще й тому, що Гілларі Клінтон взагалі не повинна була балотуватися в президенти Сполучених Штатів. Однак, ФБР і Міністерства юстиції покривають її злочини - а між іншим, вона багато разів брехала ФБР і Конгресу. Крім того вона 39 разів - в різних випадках! - відповідала ФБР «Я не пам'ятаю». Все інше вона прекрасно пам'ятає, а тут 39 разів не пам'ятала. Взагалі-то, це теж брехня. Потім вона стерла 43 тисяч листів, вже отримавши повістку від Конгресу. Тобто стерла після отримання повістки. Зауважимо, на цьому тижні стало відомо, що заслуженому генералу Джеймсу Картрайт загрожує до п'яти років в'язниці і великий штраф за те, що він один раз збрехав ФБР. Причому він стверджує, що робив це з міркувань національної безпеки. Дурний генерал! Це було два дні тому. Уявляєте, як він себе почуває? Той факт, що Гілларі стільки раз порушувала безліч різних законів, і балотується - це теж шахрайство. Чому їй дозволили?

Ганебні мейнстрімні ЗМІ - теж частина корупційного механізму, причому важлива. Вони брешуть і фабрикують новини, щоб представити кандидатів, які їм не подобаються, небезпечними злочинцями. Вони ніколи не відвідують мої мітинги, ніколи не говорять про їхню багатолюдність, зате намагаються применшити їхнє значення. При цьому вони не показують, як мало людей приходить на мітинги Гілларі, але кажуть, що там багато народу - хоча туди майже ніхто не ходить. Ви це знаєте, вони це знають, всі це знають. Нещодавно три авторитетні загальнонаціональні опитування показали, що ми на першому місці. Одне з цих опитувань було найбільш точним в останніх двох виборчих циклах. Однак преса про це мовчить. Не хочуть говорити - і все. Вони відчайдушно намагаються заглушити мій голос і голос американського народу.

Ось приклад тієї владної структури, з якою я борюся. AT&T купує Time Warner - тобто CNN! Коли я буду президентом, цю угоду ми не приймемо, бо вона призведе до надмірної концентрації влади в одних руках. Аналогічно Amazon, керівництву якого належить Washington Post, мав би платити великі податки, але їх не платить. Це дуже нечесна гра, і ви знаєте, що Amazon робить з магазинами по всій країні. Дуже нечесно, причому мова йде про мільярди і мільярди доларів. Вони повинні платити ці податки. До речі, купуючи NBC, Comcast теж концентрує в своїх руках надмірну владу. Виходить одна велика структура, яка говорить виборцям, що їм думати і що їм робити. Такі угоди гублять демократію, і ми збираємося їх скасувати.

Зауважимо, що адміністрація в принципі не повинна була їх дозволяти. Вони намагаються отруїти мислення американського виборця. Всі ці жінки, які намагалися пошкодити моїй кампанії, брехали. Абсолютна брехня. Нічого подібного не було - ніколи! Коли вибори закінчаться, всіх брехунів притягнуть до суду. Але погано, що один дзвінок в провідні газети і на телебачення забезпечує брехунам «зелене світло» - і факти ніхто не перевіряє. Чому це важливо для вас? Якщо вони можуть вести себе так зі мною - людиною, у якого є майже необмежені можливості для дій у відповідь, - подумайте, що вони можуть зробити з вами, з вашою роботою, з вашою безпекою, з вашою освітою, з вашою охороною здоров'я.

Порушення вашої релігійної свободи, крадіжка вашої Другої поправки, втрата ваших заводів, вашого житла і так далі... Подивіться, що вони зробили з вашими робочими місцями! Нещодавно стало відомо, що безлади на деяких моїх мітингах - в тому ж Чикаго, коли сильно постраждали поліцейські і мітингуючі, по обличчях текла кров - були організовані платними агентами Національного демократичного комітету і штабу Клінтон. Тоді ми про це не знали, але тепер дізналися, і у нас є відеозаписи. Те, що сталося тоді, нас вразило - а це були наймані агенти. Їм платили і, ймовірно, штаб Клінтон. Це було злочином. Серйозно постраждали поліцейські і багато інших людей. Винних необхідно притягнути до відповідальності. Однак через шахрайську систему, швидше за все, їм нічого за це не буде. Так само і цих жінок з їх брехнею, напевно, теж підіслали. Ми це пізніше з'ясуємо в суді. Дуже чекаю цього!

Сенс всього цього шахрайства в тому, щоб корумпований істеблішмент і пов'язаний з ним бізнес зберігали владу - в ім'я своїх інтересів і на шкоду вам, на шкоду всім американцям. Що стосується моїх інтересів, то всі вони пов'язані з вами, з американськими виборцями. Повірте, я не хотів лізти в усе це. Це важка справа, але не міг інакше. Я люблю нашу країну, я люблю її народ, і я повинен був так вчинити.

Всі ми розуміємо, що наші проблеми не будуть вирішені, якщо ми будемо сподіватися на тих самих політиків, які їх створили. Гілларі Клінтон виступає не проти мене - вона виступає проти змін, проти всього американського народу, проти всіх американських виборців. Зараз ми знаходимося на роздоріжжі. Ми повинні вибрати, чи будемо ми повторювати помилки минулого, чи повіримо, що нас і нашу прекрасну улюблену країну ще чекає велике майбутнє.

Я вірю в майбутнє і знаю, що воно буде великим. Мій економічний план забезпечить створення 25 мільйонів робочих місць за десять років. Зараз наші робочі місця залишають країну. Вони йдуть в Мексику, в інші країни. Це односторонній рух. Вони отримують роботу, заводи, гроші, а нам залишаються наркотики і безробіття. Пора це змінити - і повірте мені, це зміниться.

Так з усіма країнами. Подивіться на Китай, на будь-яку країну - наші торгові угоди з ними просто жахливі. Ганьба, що наша влада це допустила. Це погані угоди, про що владі було прекрасно відомо. Вони не просто так затіяли все це, але, повірте мені, ми це швидко скасуємо. У нас буде торгівля, відмінна торгівля - вільна, але чесна - і вона буде реальною.

Мій план в галузі безпеки убезпечить наших бідних. Мій етичний план покінчить з корупцією - гігантської корупцією - в уряді. Ми з цим покінчимо... Ми осушимо вашингтонське болото і замінимо його новим правлінням - народним, здійснюваним народом в ім'я народу. Повірте мені!

Ось чому я вибрав Геттісберг, щоб оголосити мій план. Я прошу американський народ встати над політичним галасом і повернутися до віри і оптимізму, на які завжди спирався американський характер - а в цьому світі немає нічого кращого і сильніше американського характеру. Я прошу американців знову навчитися мріяти. Я пропоную вам свій стоденний план повернення американської величі. Це - контракт між Дональдом Трампом і американським виборцем, і він передбачає, що зміни почнуться з відновлення у Вашингтоні чесності і відповідального підходу.

Тому з першого дня після мого вступу на посаду моя адміністрація почне роботу над шістьма заходами по боротьбі з корупцією і зрощенням влади з бізнесом.

По-перше, необхідна поправка до Конституції, яка обмежить кількість термінів, на які можуть обиратися члени Конгресу.

По-друге, ми припинимо набір федеральних службовців (крім військових і працівників громадської безпеки та охорони здоров'я) і, таким чином, природним чином кількість чиновників буде скорочуватися.

По-третє, буде прийнято правило про те, що на кожну нову федеральну регулюючу норму будуть скасовуватися дві діючі. Регулюючі норми вбивають нашу країну і наші робочі місця.

По-четверте, колишнім співробітникам Білого дому і Конгресу буде заборонено ставати лобістами протягом п'яти років після відходу зі служби.

По-п'яте, буде введена довічна заборона для співробітників Білого дому лобіювати інтереси іноземних урядів.

По-шосте, іноземним лобістам буде повністю заборонено збирати кошти для американських виборчих кампаній. Зараз таке буває.

В той же день я також прийму сім заходів щодо захисту американських працівників, з якими зараз так кепсько обходяться байдужі до їх інтересів політики. Ми дуже швидко змінимо ситуацію.

По-перше, я заявлю про свій намір повністю переглянути умови Угоди про Північно-американську зону вільної торгівлі, однієї з найгірших торгових угод в історії нашої країни - до речі, її підписав Білл Клінтон, - або вийти з неї відповідно до статті 2205.

По-друге, я оголошу про майбутній вихід з Транс-тихоокеанського партнерства, що загрожує нашій країні справжньою катастрофою.

По-третє, я доручу своєму міністру фінансів оголосити Китай валютним маніпулятором - тому що це так і є. Вони своїми валютними іграми заподіяли нам великої шкоди - і це дуже сумно. Зауважимо, я їх не звинувачую - вони просто розумні. Звинувачувати варто наших політиків, які не зупинили їх, хоча це було дуже просто зробити.

По-четверте, я доручу міністру торгівлі і торгового представника США виявити всі несправедливі іноземні торгові практики, що шкодять американським працівникам, і негайно використовувати проти цих зловживань всі доступні американські і міжнародні правові інструменти.

По-п'яте, і це дуже важливо, я зніму обмеження на розробку американських енерго-ресурсних резервів, включаючи сланці, нафту, газ і вугілля. Це 50 трильйонів доларів і безліч робочих місць. Наші шахтарі повинні знову повернутися до роботи.

По-шосте, я приберу встановлені Обамою і Клінтоном перешкоди і дозволю просуватися вперед життєво важливим енергетичним інфраструктурним проектам. У нас для них існує неймовірна кількість перепон - екологічних, структурних... Буде добудований трубопровід «Кістоун» і багато іншого. Це безліч робочих місць і велика користь для країни.

По-сьоме, ми припинимо віддавати мільярди доларів на програми ООН по боротьбі з глобальним потеплінням і використовуємо ці гроші на потреби американської водної інфраструктури та американської екології. Ми віддаємо мільярди, в той час як нам пора зайнятися власною екологією.

До того ж, з першого дня я займуся наступними п'ятьма заходами по відновленню безпеки і конституційного правопорядку:

По-перше, всі неконституційні акти, розпорядження і укази президента Обами будуть скасовані.

По-друге, ми почнемо процес вибору заміни для покійного судді Скалії. До речі, його дружина - чудова жінка - повісила у себе у дворі мій плакат. Мило, правда? Тільки сьогодні дізнався. Він був великою людиною. Вибирати будемо з мого списку. У ньому 20 суддів. Думаю, з 20 видатних суддів буде обраний гідний кандидат, який зможе відстоювати і захищати Конституцію Сполучених Штатів.

По-третє, все федеральне фінансування міст-притулків для іммігрантів буде відкликано.

По-четверте, ми почнемо висилку з країни незаконних іммігрантів-злочинців. Їх зараз більше двох мільйонів. Це наркоторговці, бандити, вбивці. Громадянам тих країн, що не заберуть своїх злочинців назад, ми не будемо видавати візи. Коли Гілларі Клінтон була держсекретарем, якщо ми намагалися вислати чергового лиходія і його країна його не приймала, Гілларі говорила, що нам потрібно взяти його назад і що ми не будемо змушувати іншу країну його приймати. Якщо я стану президентом, такого більше не буде, повірте мені.

По-п'яте, ми заморозимо імміграцію з схильних до тероризму регіонів, вихідців з яких неможливо нормально перевіряти. Скажімо, ось Сирія. До нас звідти їдуть тисячі і тисячі людей. Ми не знаємо, хто вони такі, звідки вони, що у них на думці. Гілларі Клінтон хоче збільшити їх кількість ще на 550%. Тим часом радикальний ісламський тероризм зовсім поруч. Нам потрібно бути сильними, розумними і пильними. Ми не можемо його до нас пускати. Нам вистачає своїх проблем. Перевіряти всіх, хто приїжджає в нашу країну, будемо безмежно ретельно. Потрібно бути уважними.

Потім я буду працювати з Конгресом: внесу в нього такі законопроекти і буду боротися за їх прийняття в перші 100 днів мого президентського терміну:

Закон про податкові пільги і спрощене оподаткування для середнього класу. Мій економічний план повинен забезпечити економічне зростання на 4% в рік і створити не менше 25 мільйонів нових робочих місць. Домагатися цього ми будемо за допомогою масштабного зниження і спрощення податків в поєднанні з торговою реформою, ослабленням регулювання і зняттям обмежень на американську енергетику.

Особливо серйозно треба скорочувати податки для середнього класу. Про нього всі забули. Це забуті люди. Сім'я середнього класу з двома дітьми отримає зменшення податків приблизно на 35%. Вони зможуть використовувати гроші, що звільнилися, і ці гроші теж підуть в нашу економіку.

Класифікацію платників податків ми спростимо, знизимо кількість груп з семи до трьох. Форми декларації спростимо теж. Податок на комерційну діяльність буде знижений з 35% до 15%. Трильйони доларів, виведених за кордон американськими корпораціями, зараз можна повернути при сплаті 10% податку. Це не працює. В результаті компанії не можуть повернути в країну від 2,5 до 5 трильйонів доларів. Багато з компаній йдуть з США не через високі податки, а тому, що не можуть повернути в країну свої гроші. Вони просто йдуть за грошима. Ми спростимо процес, хай вони повертають ці гроші в Америку, використовують їх тут і витрачають на будівництво нашої країни.

Закон про боротьбу з перенесенням виробництва. Він встановить мита, які стануть для компаній стимулом не переносити виробництво в інші країни, звільняючи робітників. При цьому вони безмитно ввозять свою продукцію назад в США. Вони йдуть з Америки - як Carrier, як Ford, як багато інших. Звільняють своїх працівників, приходять в Мексику або ще куди-небудь, будують там новий красивий завод і наймають місцевих. Потім вони беруть свої кондиціонери, машини і так далі і безмитно везуть їх через наш кордон - а з чим залишаємося ми? З безробіттям. Одні збитки і ніяких прибутків. Тому введемо такі мита, щоб ця поведінка не залишалася безкарною. Будемо з ними співпрацювати, будемо поводитися чемно, але таке без наслідків не залишимо. Коли наш бізнес це зрозуміє, він перестане залишати США заради інших країн.

Закон про американську інфраструктуру. Він спрямований на те, щоб за допомогою податкових пільг підштовхнути до створення приватно-державних партнерств і приватним інвестиціям в інфраструктуру. Він ставить за мету залучити за десять років 1 трильйон доларів. У нас зараз великі проблеми з інфраструктурою. При президенті Обамі державний борг подвоївся і сягнув 20 трильйонів доларів. Менше ніж за вісім років він виріс на 10 трильйонів доларів - уявляєте? Причому інфраструктурі це не допомогло. Чого ми досягли? У нас проблеми з дорогами, мостами, тунелями, лікарнями і школами - плюс 20 трильйонів доларів боргу. Це рекорд! Госпіталі Міністерства у справах ветеранів в поганому стані - і саме міністерство теж. Нам потрібно буде щось з цим робити, тому що наших ветеранів дуже погано лікують. У багатьох випадках нелегальних іммігрантів лікують краще, ніж ветеранів. Так не можна!

Закон про вибір школи та про освітні можливості. Він перерозподілить фінансування освіти і дасть батькам право відправляти дітей до школи на свій смак – в державну, приватну, незалежну, спеціалізовану або вчити їх вдома. Ще важливо, що ми скасуємо загальні освітні стандарти і передамо контроль над освітою на місцевий рівень. З освітою у нас зараз погано. Подивіться на рейтинги - нагорі Швеція, Норвегія, Данія, хто завгодно, а ми внизу. Причому ми витрачаємо на кожного учня більше, ніж будь-хто - і все одно в кінці списку, а інші країни витрачають набагато менше - і нагорі. Тобто, очевидно, що наша система не працює. Ми її змінимо і виправимо. Ми розширимо професійну-технічну освіту, про яку в цій країні зовсім забули, і зробимо дворічні і чотирирічні коледжі доступнішими. Всі, хто ходив в школу, напевно, пам'ятають хлопців, які погано вчилися, зате могли полагодити двигун або побудувати стіну? Багато з них вміли робити абсолютно неймовірні речі! До речі, ті, хто вміє стіни будувати, нам знадобляться. Пам'ятайте таких? Геніальний автомеханік, золоті руки, а ось з історією - так собі, з фізикою - так собі. Це чудові люди і для них нам потрібно повернути професійно-технічну освіту.

Закон про скасування та заміни Obamacare, який повністю скасує Obamacare з заміною його медичними ощадними рахунками. Взагалі-то медичні ощадні рахунки - це тільки один з можливих варіантів, але дуже хороший. Буде добре, якщо медичну страховку можна буде купувати поза своїм штатом. Це конкуренція! Політики будуть цьому заважати, тому що страхові компанії не люблять конкуренції, але ми впораємося, повірте мені. Я про це не перший рік говорю. І ще корисно, щоб штати могли управляти фондами Medicaid.

Крім цього пора дебюрократизувати Управління з нагляду за якістю харчових продуктів і ліків. У них там чекають схвалення 4 000 медикаментів, в тому числі життєво важливі. Поки вони розглядають ліки, які цілком перспективно виглядають, люди вмирають. Хворі вмирають, їм потрібні ліки, а ми тут роками ці ліки вивчаємо. Зрозуміло, що у них робота, вони слідують процедурі - але в результаті 4000 різних медикаментів чекають схвалення і його не отримують. Цей процес пора дуже сильно прискорити.

Закон про доступний догляд за дітьми і людьми похилого віку дозволить американцям віднімати з податків витрати на догляд за дітьми і людьми похилого віку і підштовхне роботодавців організовувати служби по догляду за дітьми на робочих місцях. Деякі компанії так вже роблять, і це - відмінна ідея. Крім того будуть створені звільнені від податків ощадні рахунки для забезпечення турботи про дітей і старих з паритетними внесками для сімей з низьким доходом.

Закон про боротьбу з нелегальною міграцією забезпечить фінансування будівництва стіни на нашому південному кордоні. Не хвилюйтеся, я вже говорив, що за стіну заплатить Мексика. Вона оплатить Сполученим Штатам повну вартість стіни, ясно? Стіні бути, і заплатить за неї Мексика. До речі, два з половиною місяці тому я зустрічався з мексиканським президентом. Чудова зустріч, чудова людина, але я йому сказав, що від нього теж дечого чекають. У нас є своя країна, у нас є наші люди, ми повинні їх за хищати, так що хай робить свій внесок - або розмова буде іншою.

До того ж закон введе обов'язковий дворічний мінімальний термін у федеральній в'язниці. Це для нелегалів – для тих, хто нелегально повертається після депортації. І п'ятирічний мінімальний термін для тих, хто нелегально повернувся після засудження за тяжкі злочини або за засудження двічі за дрібні правопорушення або кого два рази або більше депортували. Тобто він приїжджає, ми його висилаємо, він знову приїжджає – тоді відправляється у в'язницю, після цього знову приїжджає –  отримує п'ять років. Тому що зараз вони повертаються по десять разів. Таких випадків скільки завгодно. Пам'ятайте, що було в Сан-Франциско? Там вбивця п'ять разів повертався –  і на п'ятий раз застрелив дівчину. П'ять раз! І таких багато. Один десять разів повертався, на десятий теж когось убив. А так після депортації вони залишатимуться у себе, щоб не сісти у в'язницю. Якщо приймемо такий закон, вони не будуть приїжджати. Просто зараз їм нічого не загрожує, зовсім нічого. Також пора реформувати візові правила. Потрібно збільшити покарання за порушення термінів та гарантувати, що робочі місця будуть спершу пропонуватися американцям.

Номер вісім  –  закон про відновлення громадської безпеки. Він знизить злочинність, розповсюдження наркотиків і рівень насильства. Буде створена спеціальна структура по боротьбі з насильницькими злочинами, а також буде розширено фінансування програм з навчання та підтримки місцевої поліції. Повірте, це відмінна ідея. Ми розширимо можливості федеральних правоохоронних відомств і федеральних прокурорів по боротьбі зі злочинними бандами і відправимо злочинців за грати - і потім на батьківщину.

Далі, закон про відновлення національної безпеки, який допоможе відновити наші збройні сили. Для цього ми скасуємо скорочення оборонних витрат і почнемо вкладати в оборону більше коштів. Збройні сили зараз потрібні нам, як ніколи. Ми не хочемо їх застосовувати, але саме сила забезпечує мир, і тому нам потрібна сильна армія. Зараз вона жахливо виснажена.

Ми також дамо нашим героїчним ветеранам можливість отримувати лікування в державних клініках або відвідувати приватного лікаря, якщо вони чекають в інтернет-черзі. Ви знаєте, нас активно підтримують ветерани –  правоохоронці, ветерани, військові, дуже активно. З цими інтернет-чергами виходить по 22 самогубства в день. У це неможливо повірити, але 22 самогубства в день! Вони чекають шість, сім, дев'ять днів - і не можуть потрапити до лікаря. Часто їм могли б допомогти прості процедури або прості призначення, але в підсумку їм стає зовсім погано і вони вмирають. Вмирають, так і не потрапивши до лікаря.

Ми дамо їм можливість піти в сусідній будинок до приватного лікаря, або в державну лікарню, або в приватну. Навколо багато лікарів, які могли б їм допомогти, і будуть раді додатковому доходу. Рахунок ми оплатимо. Так буде дешевше, а ще, що набагато важливіше, ми, нарешті, нормально подбаємо про ветеранів. Тому що те, що зараз з ними роблять, абсолютно неприйнятно.

Також необхідно захистити нашу ключову інфраструктуру від нової загрози –  від так званих кібератак. Закон встановить нові процедури імміграційної перевірки. Необхідно перевіряти, чи поділяють ті, кого ми пускаємо в країну, цінності нашого народу. Нам потрібні люди, які люблять нашу країну або можуть полюбити її та її громадян. Нам потрібні люди, які люблять нас. Це можна перевіряти, і інші країни перевіряють, але не ми. Ми просто всіх приймаємо - тільки приїжджайте.

Закон про очищення Вашингтона від корупції. Він передбачає жорстку етичну реформу, спрямовану проти розтлінного впливу на нашу політику лобістів і спонсорів.

8 листопада американці голосуватимуть за цей 100-денний план по відновленню в США економічного процвітання, безпеки і чесного управління.

Я обіцяю вам ці реформи. Якщо ми їх проведемо, у нас знову буде народне правління, здійснюване народом в ім'я народу. І Америка знову стане великою! Повірте мені!" 


А це промова Дональда Трампа на з'їзді республіканської партії, який проходив в липні 2016 року в США. Торкається питань зовнішньої та внутрішньої політики США, яка привела до серйозної кризи в світі і в самій Америці.

 

 

Наші інтереси: 

Якщо Трампу вдасться все це зробити, нам потрібно буде скористатися цим досвідом. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Україна набирає швидкість для стрибка!

Американський трамплін: структура переходу України до реалізованої нації третього рівня

Запропонований підхід дозволяє нам перебувати в центрі націотворення, не перетворюючись з погляду масової свідомості на якусь «екзотику», «альтернативу» чи «андеграунд». Ми перебуваємо в головному...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Гарна промова - як змістовно, так і емоційно.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Коментарі

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Гарна промова - як змістовно, так і емоційно.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Додав промову Дональда Трампа на з'їзді республіканської партії, який проходив в липні 2016 року в США. Спікер торкається питань зовнішньої та внутрішньої політики США, яка привела до серйозної кризи в світі і в самій Америці.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!