Важливість: 
5
Кінець самотності, або Не чекаючи Intermarium.online

Найбільше щастя – це щастя людського спілкування, особливо, якщо воно поєднується зі спільним творенням чогось нового, світлого, цікавого і суспільно корисного. Інститут Міжмор’я створює сприятливі умови для знаходження духовно близьких людей та їх об’єднання.

160801kontakt.jpg

Є контакт! (світлина з сайту http://www.ldubgd.edu.ua)
Є контакт! (світлина з сайту http://www.ldubgd.edu.ua)

Панування індустріальної формації призвело до руйнування традиційної соціальної структури і максимального взаємного відчуження. На зміну «спільноті» з відчуттям спільного буття прийшло «суспільство» – аморфне населення. Особливо гостро це відчувається у мегаполісах: що більше місто, то більше самотності.

Доіндустріальна людина була частиною соціального організму, оскільки належала до територіальної громади, ділової корпорації (цеху) або духовного братства, де знаходила розраду, захищеність і впевненість у майбутньому. Індустріалізм зруйнував ці природовідповідні утворення і поставив самотню людину віч-на-віч з бездушною соціальною мегамашиною – «великим конвеєром», в якому людині відведена роль «живої гайки».

Відтак головним процесом постіндустріального переходу є відновлення «соціальної тканини», формування територіальних, ділових та духовних спільнот – демосів. Одночасно відбувається відновлення природовідповідного світогляду і демократії в її первинному сенсі – як «влади демосів».

Для того, щоб полегшити і прискорити правильне соціальне структурування, спільнота «Народного Оглядача» діє у трьох напрямках.

Еволюція AR25.ORG – до повноцінного ЗМІ

Сайт «Народний Оглядач» нині виконує функцію і засобу масової інформації, і дослідницької лабораторії, і світоглядної соціальної мережі. Природним етапом його розвитку є виокремлення цих трьох функцій та їх спеціалізація.

Віднині «Народний Оглядач» робить наголос на виконання функції засобу масової інформації. Для цього працюємо професійніше:

1. Ретельніше стежимо за збереженням авторських прав при передруку текстів чи використанні графічних ілюстрацій. Що більше ми поважатимемо авторів, то більше вони поважатимуть нас.

2. Намагаємось подавати інформацію у формі, зручній для її сприйняття. Для цього даємо правильні заголовки та анонси, щоб після їх прочитання користувач сайту отримав достатньо точне уявлення про головну думку публікації.

Якщо даємо публікації з інших джерел, то тут найціннішими є концентровані україномовні огляди цих публікацій.

Дуже добре, якщо стаття лаконічна, але при цьому гарно проілюстрована, а головні думки виділені жирним шрифтом.

3. Ретельніше дотримуємось сучасних літературних норм. Експерименти з давніми чи новими словами краще здійснювати в рамках спеціалізованих лінгвістичних досліджень. Натомість для ЗМІ вони недоречні. Досить того, що наші світоглядні публікації і так несуть велику новизну, засвоєння якої потребує значної розумової роботи. То ж не варто утруднювати людям життя нашими лінгвістичними вправами.

Соціальна екосистема Intermarium.online

Для швидкого перетворення аморфного суспільства на структуровані спільноти (демоси) розробляється інтернет-сервіс Intermarium.online. Розробка перебуває на початковій стадії, проте це не заважає вже сьогодні створювати демоси Міжмор’я. Річ у тім, що демос – це передусім узгоджена система правил, завдяки якій можна створювати добре організовані і життєздатні спільноти. Правила легко запам’ятовуються, тому формування постіндустріальних спільнот можна здійснювати вже зараз – не чекаючи появи інтернет-сервісу. Прикладом руху в цьому напрямку є формування науково-освітнього демосу Intermarium Institute – Інституту Міжмор’я. Це перший демос екосистеми Intermarium.online.  

Intermarium Institute – дослідження і освіта

Якщо сайт «Народний Оглядач» відтепер зосереджується на поширенні інформації, то на її генеруванні зосереджується Intermarium Institute. Для цього Інститут пропонує кожному прихильнику постіндустріального солідаризму увійти до спільноти постіндустріального козацтва, захистити дипломний проект, отримати вчене звання магістра, започаткувати власну наукову школу, навчальний курс, діловий проект, духовне братство, територіальну громаду тощо. Розгортаючи свій напрямок, козак може стати сотником-доцентом або полковником-професором.

Модель роботи Інституту описана у статтях: 

Надзавдання: спільна творчість з однодумцями

Найбільше щастя – це щастя людського спілкування, особливо, якщо воно поєднується зі спільним творенням чогось нового, світлого, цікавого і суспільно корисного. Інститут Міжмор’я створює сприятливі умови для знаходження духовно близьких людей та їх об’єднання.

Не секрет, що ми живемо в суспільстві з розірваними природними соціальними зв’язками. Причому, що розвиненіша людина, то вона самотніша. Але навіть коли ми знаходимо близьких за духом людей, які нам подобаються, то соромимося познайомитися – щоб не виглядати нав’язливими або смішними.

Інститут Міжмор’я вирішує цю проблему. Річ у тім, що захист дипломного проекту передбачає заснування демосу – своєрідної групи підтримки. Причому це структурована група з чітко розписаними ролями.

У ролі лідера групи автоматично виступає сам здобувач звання магістра. Інші ролі:

радник – науковий керівник або просто розумна людина, яка може дати корисну пораду;

правник – людина, яка може допомогти з підтримання справедливого порядку у групі або дати пораду з правових аспектів;

захисник – той, хто допоможе з безпекою проекту, або своєю присутністю допоможе зберегти спокій та гармонію;

скарбник – людина, яка допоможе з матеріальним забезпеченням, впорядкує господарські питання, візьме на себе збір благодійних пожертв чи організує спільне заробляння грошей.

Що це дає? Те, що відтепер кожен здобувач має гарний привід звернутися до кого завгодно з пропозицією долучитися до спільної діяльності.

Кінець самотності!

Почнемо з того, що тут присутній ігровий компонент, адже всі учасники стають постіндустріальними козаками – шляхетною верствою майбутньої держави. Це вже цікаво.

Проте важливішим є те, що загальна ідея Інституту – творення спільного блага у вигляді гармонійного суспільства, людяної держави, чистої природи, передових технологій, правдивих знань. Тож коли здобувач звертається до когось з проханням увійти до групи підтримки, то він просить не для себе, а для всіх. Для загальної користі. Для сучасників і для нащадків, для дітей і дорослих.

Це додає людині сміливості звернутися з пропозицією до кого завгодно: і до великого начальника, і до старого знайомого, і до симпатичної людини, з якою бажаєш познайомитися. Шанси досягнути успіху дуже значні, адже як можна відмовити дипломнику, який вчиться, вдосконалюється, працює на загальне благо та ще й прагне здобути вчене звання?!

Формат Інституту дає великий простір для маневру. Наприклад, формуючи свій демос, талановиту молодь можна зацікавити тим, що до групи підтримки погодився увійти "мільйонер", а "мільйонера" зацікавити тим, що у групі зібралася талановита молодь. Поєднання життєвого досвіду і молодої енергії – це потужний двигун суспільного розвитку.

Окрім п’яти системних ролей, діяльність в демосі передбачає запровадження будь-яких додаткових ролей, наприклад, «помічника мільйонера» чи «асистента топ-моделі» :) Головна ідея в тому, що глибоко пізнати людину можна тільки у спільній праці, а найприємніше спілкування відбувається під час спільного творення нового заради вищих цілей.

Висновки

1. Головним завданням постіндустріального переходу є формування правильного світогляду і творення на його основі природовідповідної соціальної структури.

2. Постіндустріальне суспільство являє собою багаторівневу екосистему демосів – солідарних духовних, ділових і територіальних спільнот, у яких всі знають всіх.

3. Генерування нових знань і творення постіндустріальної соціальної організації відбувається в рамках діяльності Інституту Міжмор’я.

4. Сайт «Народний Оглядач» розвивається в напрямку перетворення на повноцінний і впливовий засіб масової інформації.

5. Триває розробка інтернет-сервісу Intermarium.online, спрямованого на формування постіндустріальної цивілізації Міжмор’я.          

Наші інтереси: 

Навчаємось працюючи, працюємо граючись! Всі навчають всіх!

Гравець: 
Ігор Каганець

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка