Категорія:

Вільна Українська Держава: ідеологія, структура, технологія заснування – круглий стіл

13 вересня 2015 р. у Києві відбулося зібрання інвесторів світоглядного порталу «Народний Оглядач», присвячене практичній фазі Великого Переходу.

150913-zbory-3.jpg

Початок круглого столу інвесторів Народного Оглядача - Київ, 13.09.2015
Початок круглого столу інвесторів Народного Оглядача - Київ, 13.09.2015

Друга фаза: творення діючого прототипу держави

Зібрання відкрив засновник порталу і головний редактор журналу «Перехід-IV» Ігор Каганець. Він окреслив загальну геополітичну ситуацію у світі в контексті нинішньої загальної кризи. Добра новина в тому, що сучасна Україна несподівано отримала унікальні можливості для творення вищої цивілізації нового циклу. Воно формуватиметься як Співдружність Міжмор’я. Принципово важливо, що в цьому зацікавлені наші геополітичні союзники, головними з яких є США, Польща, Литва, Білорусь.

Досі футурологічний проект нової України розвивався «у паралельній площині». Сьогодні ми маємо все необхідне для того, щоб увійти в дотик з  поточною реальністю. Для цього у нас є:

  • метафізичні знання, підкріплені перевіреною технологією формування позитивних подій, зокрема фізичного самовідновлення;
  • організаційна модель самоуправління на основі демосів (громад) – природних «соціальних мереж» з чисельністю до 150 членів;
  • інформаційні та комунікаційні технології.

Термінологічна трансформація

Взаємодія творців нової цивілізації з поточною реальністю передбачає трансформацію, тобто зміну зовнішньої форми при збереженні внутрішнього змісту. Метафорою такого процесу може бути змія, яка скидає стару шкіру і вирощує нову.

13 вересня 2015 року – сприятливий час для «скидання» старої форми, адже у цей день поєдналися сонячне затемнення і народження нового місяця. Затемнення вважається найкращим часом для того, щоб позбутися старого вантажу. Молодий місяць сприяє програмуванню майбутнього. Число 13 (12+1) символізує творення організацією нового ієрархічного рівня. 

Важливим чинником новітнього державотворення є застосування правильних термінів – «виправлення імен» за Конфуцієм. Ці терміни мають відповідати змісту перетворень, бути політологічно коректними і зрозумілими для наших геополітичних союзників. Зі свого боку, правильні терміни впливають на зміст і розкривають його потенціал. 

Вільна Українська Держава

Для української держави нового циклу пропонується офіційна назва «Вільна Українська Держава» (англ. Free Ukrainian State). Нагадаємо, що «Українська держава» – це офіційна назва Другого Гетьманату Павла Скоропадського. Другий Гетьманат був продовженням Української Народної Республіки Михайла Грушевського. По-суті, це були дві фази тодішнього українського державотворення: УНР – пасіонарний спалах і ентузіазм (фаза генерування ідеї), Другий Гетьманат – впорядкування і практичне державотворення (фаза діючого прототипу).

Для того, щоб відрізнятися від «Української держави» Павла Скоропадського, добре підходить назва «Вільна Українська Держава» (раніше нами вживалася робоча назва «Українська держава Третій Гетьманат»).

«Вільна» означає «духовно свідома і спроможна до відповідальної творчості». Слово «воля» наголошує на тому, що йдеться про державу нового циклу, в якій досягнуто звільнення від старих кайданів гріхів і помилок.

З метафізичної (магічної) точки зору, слово "вільна" підносить у Простір волі (в євангельській термінології - у простір Царства божого), тобто у простір позитивних подій.  

Вільна Українська Держава виходить за межі гетьманатів і поглиблює свої державницькі корені аж до держави Володимира Великого (тодішнього Міжмор’я) і навіть ще глибше – аж до початків Трипільської цивілізації. Перші трипільські міста починалися як міста-держави вільних людей, а тодішня держава була вільною мережею таких міст – Великою Сокупією–Скуфією–Скіфією.

Вільна Українська Держава має бути правонаступником УНР. Для цього є всі правові підстави: 22 серпня 1992 року в Києві провідники УНР виголосили заяву про те, що правонаступником УНР має бути Українська держава.

Республіка

Формою державного правління Вільної Української Держави є республіка. Це означає, що у ній носієм влади і джерелом суверенітету є її громадяни. Вони об’єднуються у різнорівневі громади, формують потрібні їм органи влади та інші державні інституції, визначають їх фінансування та розвиток. Якщо державні інституції стають непотрібними, то громадяни їх реформують або скасовують. Слово «республіка» («суспільна справа», «річ посполита») є усталеним політологічним терміном, добре зрозумілим полякам, литовцям та американцям.

Екологізм

Враховуючи нинішню гостру планетарну екологічну кризу, фундаментом світогляду Вільної Української Держави є екологізм. Це філософська надбудова над екологією – наукою про розвиток і взаємодію живих систем. Екологізм не лише прагне науково пояснити явища і процеси, що відбуваються в навколишньому середовищі. Він шукає відповіді на гострі проблеми, що постають перед людиною і суспільством з причини через деградацію водних і земельних ресурсів, втрату біорозмаїття, скорочення лісів, накопиченням шкідливих відходів, а також гуманітарну кризу як наслідок дисгармонії між людиною і довкіллям.

Фактично екологізм охоплює всі сторони сучасного життя, тому його можна розглядати як передову філософію нової доби. Польсько-американський професор Андрій Тарґовський до складників екологізму відносить еко-демократію, еко-освіту, еко-юстицію, еко-інфраструктуру та іншими підсистеми.

Екодемократія

Політичною ідеологією Вільної Української Держави є екодемократія. Корінь «еко» вказує на екологічний світогляд, «демос» – на самоуправління демосів (природних громад чисельністю до 150 громадян), а «кратос» (сила, влада) – на застосування сучасних технологій.

Таким чином, екодемократія = знання + політика + технології. Це слово  етимологічно правильне, усталене у світовій політології і зрозуміле нашим союзникам.

Символіка

Символікою Вільної Української Держави є сонячно-блакитний прапор з гербом Святого Володимира на зеленому щиті. Сонце вгорі і волога (блакить) унизу символізують природний порядок, спроможний народити життя. Символом уже реалізованого життя є зелений колір, який виникає в результаті поєднання сонячного і блакитного.

Герб Святого Володимира ми називаємо ВОЛЯ (повна назва – Грай-Воля). Це релігійний символ: на ньому зображені сокіл Святого духа і лебідь шляхетної людини, які поєдналися в дружньому русі назустріч один одному. Таке поєднання людського і божественного вказує на найвищу еволюційну мету людини – постійне самовдосконалення з наступним перетворенням на боголюдину.     

Цивілізація Міжмор’я

Нинішня трансформаційна криза має отримати вирішення шляхом народження нової цивілізації. Донині це виглядало доволі абстрактно, проте з 2014 року нова цивілізація набуває конкретних обрисів. Вона почнеться із заснування центральноєвропейського, або Балто-Чорноморського союзу. Найкраща назва цього об’єднання – Співдружність Міжмор’я (лат. Intermarium). Міжмор’я відтворюється кожні 532 роки. Його давніші назви: Велика Кіммерія, Велика Скифія, Велика Свитюд, Велика Сарматія, Імперія Аттили, Русь, Велике Князівство Литовське, Річ Посполита.     

Установчі збори

Заснування Вільної Української Держави здійснюватимемо через усталену процедуру Установчих зборів. Саме цим шляхом свого часу пройшли США, Франція, Італія, Португалія, Індія, Туреччина та багато інших держав. Українською особливістю буде те, що процес установчих зборів поєднуємо з формуванням багаторівневої соціальної нейромережі, завдяки якій отримаємо структуроване громадянське суспільство (націю) і діючий прототип нової держави.  

Спеціалізований сайт

Для виконання процедури «перезаснування держави» треба мати спеціалізований сайт. Він існуватиме паралельно з «Народним Оглядачем», який виконуватиме роль головного медіаресурсу Великого Переходу і лабораторії з генерування та перевірки нових ідей. Натомість випробувані ідеологічні та організаційні рішення будуть реалізовані на сайті Вільної Української Держави.

З сьогоднішнього дня ми починаємо цілеспрямовано формувати філософію та ідеологію нової держави – для наповнення майбутнього сайту. Також починаємо дослідження щодо його технічної реалізації.

Обговорення доповіді інвесторами Народного Оглядача

Найпершою була висловлена думка, що дуже потрібні дієві засоби поширення вже накопичених нами знань. Зокрема, потрібні презентації, зрозумілі для новачків. Особливо важливо працювати з молоддю. Корисно влаштовувати спільні подорожі Україною. 

Вчений секретар журналу Перехід-IV Володимир Щербина звернув увагу, що з самого початку розробки теми Великого Переходу було зрозуміло, що для його здійснення потрібні світоглядний, організаційний і технологічний прориви. Якщо зі світоглядним і технологічним проривами ситуація більш-менш прояснилася, то питання організаційного прориву перебувало в повному тумані. Розуміння прийшло тільки у 2015 році. Ключові слова: колективний розум, нейронні мережі, вертикальні динамічні ієрархії, демоси.

Наступні виступи також були зосереджені на тому, що потрібно активно долучати до справи нашу молодь. Виявилося, що це найактуальніше питання, яке хвилює наших інвесторів.

З одного боку, нова держава найбільше потрібна саме молоді, адже це її майбутнє. З другого боку, підтримка молоді нам потрібна тому, що вона найбільш відкрита до нових знань і технологій.

Врешті-решт дійшли висновку, що молодих треба долучати до розробки і наповнення нового сайту. А для того, щоб їм з нами було цікаво, ми самі маємо бути молодими. Для цього нам треба постійно навчатися, бути відкритими до нових знань і технологій.

Також була висловлена думка, що українську державність треба виводити від часів Трипілля, і відображати це в новій державній символіці.   

Рішення круглого столу

1. Підтримати ідею Вільної Української Держави з її трипільським корінням, екологічною спрямованістю, політичним реалізмом і термінологічною доступністю.

2. Продовжити розвиток «Народного Оглядача» і розпочати розробку спеціалізованого сайту для перезаснування держави.

3. При розробці нового сайту звернути особливу увагу на долучення творчої молоді. Вільна Українська Держава буде такою, якою її збудує українська молодь.

Відеозапис виступу Ігора Каганця 

Аудіозапис виступу Ігора Каганця 13.09.2015

Обговорення доповіді (відео)

Після виступу засновника порталу і головного редактора журналу «Перехід-IV» Ігора Каганця пройшло обговорення інвесторами почутого. Учасники круглого столу ділились своїм досвідом і торкались тем, які їх хвилюють. 

Аудіозапис обговорення 13 вересня 2015 р.

Голосування 

Прошу висловитися щодо рішень круглого столу. Голосування відбувається інвестиційними внесками: що більший внесок акціонера у розвиток Третього Гетьманату, то більша вага його голосу. 

Голосування передбачає три варіанти відповідей: «Підтримую», «Не заперечую», «Проти».

1. Якщо «Підтримую», то треба написати будь-який коментар і бути готовим відповідати на запитання інших акціонерів для захисту своєї позиції.

2. Якщо «Не заперечую», то можна нічого не писати, адже акціонер просто погоджується з тими, хто підтримує.

3. Якщо «Проти», то акціонер має обґрунтувати своє рішення і бути готовим відповідати на запитання інших акціонерів для захисту своєї позиції.

У процесі голосування прагнемо дійти консенсусу, тобто однозгідності. Консенсус досягається тоді, коли інвестиційна частка тих, хто «проти», не перевищує 10%.

Кожен голос має вагу

Опитування

Рішення круглого столу інвесторів Народного Оглядача 13 вересня 2015 року

Гравець: 
Ігор Каганець
1512

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка