Повстання – це спроба відновити рівновагу існуючої системи, повернути її назад, до попереднього стану. Натомість революція – це зміна політичного устрою або заснування нової держави, тобто це завжди рух уперед.

Віктор Янукович вивів Україну з ситуації рівноваги. Досягнути цього видатного результату йому вдалося завдяки фантастичній жадібності, надмірному тиску на творчий клас і занадто різкому борсанню між Європейським і Митним союзами. Президент-суперстар здійснив те, на чому собі зламали зуби Рух і націоналісти: пробудив Україну, перевів у стан передреволюційної динаміки і об’єднав національною ідеєю, яка складається з трьох слів –  «Україна без Януковича».

Отже, зі стану тихого загнивання (1) Україна перейшла у стан пасіонарного пробудження під назвою «Україна з Януковичем». Цей нестійкий, небезпечний, стресовий стан нікого не задовольняє, тож зусилля і партійної опозиції, і громадських активістів, і частини олігархів спрямовані на досягнення стабільності під гаслом «Україна без Януковича».

Стабільність досягається або поверненням у минуле (1) на нове коло страждань і боротьби, або творенням нової системи (3).   

Хто тягне в минуле?

По-перше, самі протестувальники, адже майбутнє завжди лякає, а минуле хоч і погане, зате знайоме і краще за теперішнє. Що стосується майбутнього, то люди його не бачать, бо їм ніхто цього майбутнього ще не показав.

По-друге, партійна опозиція, адже при поверненні до парламентаризму вона отримує кращий доступ до бюджету. Звідси заклики повернутися до Конституції 2004 року. Так-так, саме тієї, яка була нав’язана президентом Леонідом Кучмою і без референдуму змінила суспільно-політичний лад, що ставить під великий сумнів її легітимність.

Понад те, головний сенс цієї Конституції з самого її ухвалення в 1996 році – це безконтрольність влади. А все тому, що дві гілки влади – законодавча і виконавча в особі Президента, призначають третю гілку влади – судову і контролюючу. Тобто підконтрольні гілки влади  призначають тих, хто має їх контролювати. Це заперечення азів науки управління. Хлопці добре влаштувалися. Такого безглуздя нема в найгіршому сільському кооперативі. Якщо партійна опозиція цього не розуміє, то вона некомпетентна, а якщо розуміє,  то це лицемірство і обман.   

Додамо, що заміна нинішньої Конституції на попередню ще більше погіршить ситуацію, адже замість персональної відповідальності Президента отримаємо колективну безвідповідальність 450 нардепів. Це вже буде повний гаплик, адже нинішній пасіонарний спалах відбувся завдяки «персоналізованому злу» в особі Президента. Якщо сьогодні мобілізуючим гаслом є «Україна без Януковича», то після повернення до «політреформи» 2004 року його вже не буде. А що буде? Відомо що: безрезультатні пошуки відповідального і тихе гниття.  

Хто тягне в майбутнє?       

У майбутнє тягне інтелектуальна еліта, передусім та, що працює у сфері інформаційних та управлінських технологій. Вона добре бачить абсурдність існуючої «матриці», завдяки якій щонайменше 90% продуктивних сил народу йде на живлення соціальних паразитів.

Еліта інформаційного суспільства розуміє, що більшість управлінських процесів можна досить легко комп’ютеризувати і зробити прозорими для контролю громадськості, наприклад, вибори, референдуми, розподіл бюджету, державні закупівлі, реєстр власності тощо.

В інформаційному просторі можна знайти багато розумних пропозицій щодо раціоналізації держави, проте вони зазвичай мають фрагментарний характер. Тому українці не мають того центру, який би тягнув суспільство з точки 2 наведеної вище схеми в точку 3. Такий центр тяжіння, винесений у майбутнє, треба негайно сформувати.

Діючий прототип нового світу

Для того, щоб сфокусувати увагу суспільства на творенні держави інформаційної епохи, вже не достатньо написати розумну книгу чи навіть зняти навчальний фільм. Треба запропонувати діючу модель, своєрідний інформаційний сервіс, який можна випробувати практично і швидко оцінити його переваги. Це подібно на програму Скайп, яку швидко опанували мільйони користувачів – тому, що з нею зручно.

У справі творення нового соціального сервісу можливі два підходи – «інженерний» і «органічний».  

Інженерний підхід нагадує спорудження заводу: залучаються великі гроші, робиться детальний проект, наймається великий колектив розробників, який згідно з узгодженим планом будує «електронну державу». Головним недоліком цього підходу є те, що треба мати значні інвестиції і, що важливіше, геніальних проектувальників, спроможних бачити майбутнє хоча б на 10 років вперед. І це при тому, що суттєві зміни в інформаційних технологіях відбуваються мало не щороку.

Органічний підхід нагадує вирощення урожаю: спочатку твориться «зерно», яке в процесі проростання саме пробиває дорогу і залучає потрібні ресурси. Перевагою такого підходу є те, що почати можна з невеликого колективу однодумців і мізерного фінансування, просуватися крок за кроком, поступово нарощувати функціонал і залучати нових учасників, оперативно пристосовуючись до мінливого середовища. Зазвичай, саме такий підхід використовується в сучасних інноваційних компаніях – стартапах.

Стартап «Третій Гетьманат»

Про застосування органічного підходу вже говорилося у ще «дореволюційній» статті «Віртуальний стартап Вишня Борія». За цей час, просуваючись «крок за кроком», вдалося дещо з’ясувати і досягти певних успіхів.

1. Модернізували робочий сервер і створили нормальне середовище для розробки  і тестування програмного забезпечення.  

2. Створили внутрішню систему енергообміну Галія.   

3. З’ясували, яка має бути символіка нової держави.    

4. З’ясували, що нова держава має офіційно називатися «Українська держава», назва політичного устрою – «Третій Гетьманат».

5. З’ясували, що спочатку її треба робити як ігрову структуру в середовищі сайту «Народний Оглядач». Після відпрацювання базових елементів ігрової держави їх можна включати в технологічний процес юридичної особи «Корпорація Третій Гетьманат» (Запоріжжя). Корпорація ТГ може створювати філії в різних країнах світу і діяти як глобальна національна корпорація.

6.  Якщо не знайдеться нічого кращого, то для перетворення корпорації на державу-корпорацію (передову форму організації національних держав XXI століття) Корпорація ТГ може визнати себе правонаступником УНР.

Ось такий загальний план розвитку. На нинішньому етапі вся наша енергія спрямована на розвиток ігрової моделі Української держави інформаційної епохи.

Прописування правил почнемо з поступового формування Конституції Третього Гетьманату. Правило приймається тільки тоді, коли його можна запрограмувати. Якщо воно не програмується, то це дірка в системі, потенційна годівниця для паразитів.

Іншими словами, Конституція ТГ – це діюче програмне забезпечення. Такий Основний закон завжди виконуватиметься. Автоматично.

Нова держава твориться у Просторі волі   

Протягом тривалого часу значна частина українців перебувала у Просторі страждань з властивими для нього страхом, прогинанням під обставини, пасивністю.

Пасіонарний спалах січня 2014 року підняв сотні тисяч українців у Простір боротьби, символом якого стали червоно-чорні кольори вулиці Грушевського. Люди позбулися страху і вчинили жорсткий опір терористичній владі. Проте у цьому просторі подій нема перемоги, адже це простір вічної боротьби. Просування вперед тут досягається ціною великих зусиль і значних утрат.

Перемога досягається у Просторі волі: людина, яка сюди піднялася, спроможна ставити правильні цілі і досягати їх з мінімальними зусиллями. Тут безпечно і комфортно, тут нема ворогів, зате є багато друзів. Саме в цьому просторі подій формується зерно Третього Гетьманату. Тому ключовим моментом новітнього українського державотворення є самовдосконалення і гармонізація його учасників.

Іншого шляху до перемоги в нас просто нема. Якщо діяти методами, звичними для Простору боротьби, то для творення нової держави нам потрібно в тисячу разів більше людей і в мільйони разів більше грошей. Але якщо не працюють звичайні підходи, то треба застосовувати підходи незвичайні, чарівні, магічні. Чим ми й займаємось.

Вгору просування – без краплі вагання!        

Гравець: 
Ігор Каганець

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка