Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач

Вознесіння Господнє чи заупокійні сороковини?

Категорія:

У православній церкві це одне з дванадцяти головних свят року, яке відзначається на 40-й день після церковного Великодня і завжди припадає на четвер. Це останній день, коли можна вітатися словами «Хрестос Воскрес!»

Згідно з прадавнім звичаєм, на 40-й день відзначаються сороковини смерті і правиться заупокійне богослуження. Це пов’язано з тим, що на 40-й день духовна сутність померлого скидає з себе останні психічні оболонки, остаточно виходить з земної «гри» і прокидається до активного життя у світі духів.Через це число 40 символізує звільнення від старого життя і перехід до нового життя. Зокрема, 40 днів триває Великий піст – очищення від тягарів старого року, щоб у чистоті розпочати Арійський новий рік (на весняне рівнодення 21-22 березня). Так само 40 днів триває базовий курс оновлення Живим Словом.Тут виникає запитання: чому це свято Вознесіння так нагадує заупокійні сороковини? Адже 40 днів тому відбулася подія протилежна смерті, а саме Воскресіння Ісуса Хреста і його перемога над смертю. Слово «воскресіння» (гелленською «анастасіс) означає «відновлення», «повернення до попереднього стану». Воскреслий Ісус повністю відновив своє тіло. А тут його зображають як безплотну духовну сутність, що на 40-й день назавжди покидає фізичний світ, зникаючи «в небесах» (адже не в космос він улетів).Річ у тім, що свято Вознесіння було засноване на фальшивих вставках в Євангеліє, причому наявність цих вставок визнана і православною, і католицькою церквами – див.: Навіщо вигадали «свято вознесіння»?Приховане надзавдання цього «свята» – якнайшвидше поховати Ісуса і поменше згадувати про його Воскресіння, адже воно таке неприємне для "дітей диявола".З другого боку, «вознесіння» ставить крапку на земному житті воскреслого Ісуса, відповідно, втрачають сенс запитання: А що відбулося пізніше? Куди Ісус пішов після свого воскресіння? Що він робив? Як він далі навчав своїх учнів? Де могила Ісуса?

В тему:Реінкарнація і принцип економії енергії25 березня - свято воскресіння Ісуса Хреста. Воскресаймо!Центр і периферія, або пробудження ПульсараЩо святкуємо?Хрестос чи Христос? Відповідь дає Синайський кодекс IV століттяФільм "Українська Галілея" на TV Сенсар (відео)Експедиція до Української Галілеї на каналі Культура «Радіо Сенсар» (аудіо)Знайди хоч один доказ, що Ісус не був українцемКуди подівся Іуда Іскаріот?Святий Йосип і Діва Марія були друїдамиВ тему: 
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стіл-свастика для самоорганізації громад оновленої України – замовити, придбати, отримати

Творення будь-якої системи починається з народження символічного центру. В Арійській Традиції символом центру є свастика: «Де свастика – там арії, де арії – там свастика». Стіл-свастика – найкращий...

Останні записи