Зображення користувача Ігор Каганець.
Ігор Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Правий і лівий шлях

Довгострокова життєспроможність організаційних форм (індивідуальних і колективних істот) залежить від того, наскільки вони відповідають природним законам і вписуються в природні цикли. Сукупність законів Творця, покладених в основу життя Всесвіту, в арійській традиції позначається терміном «Прав».

Слідування законам Прави називається «правим шляхом», а сукупність принципів природовідповідної (правильної) соціальної самоорганізації називаються «правом». Шлях права гарантовано веде до сили, гармонії та еволюційного розвитку.

Протилежністю «правому шляху» є «лівий шлях», сутність якого полягає у спробах обійти природні закони і «перехитрити Творця». Цей шлях «богоборства» створює ілюзію легких перемог, оскільки короткочасно може давати певні переваги, проте в стратегічному плані ЗАВЖДИ веде до поразки («брехнею весь світ обійдеш, та назад не повернешся»).

Правильну поведінку досліджує наука етика. Її назва походить від гелленського «етос», що означає «звичаї», тобто людські дії, закріплені звичкою. Синонімом слову «звичай» є «традиція» (передання) і «культура» (те, що культивується, плекається).

Таким чином, етика досліджує правильні дії, перевірені колективним досвідом. Мовою сучасної науки, предметом етики є системні принципи — емпіричні узагальнення, сформульовані на основі тривалого досвіду вивчення різноманітних об’єктів і явищ, їх колективного осмислення і громадської оцінки.

------------------------
В тему:

Чому Іуда зрадив Ісуса?

Гурт «Чур». Три шляхи (аудіо, mp3, 8.07 Мб)

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи