З історії Визвольних змагань. Мазепинка.

У ці дні 1916 року спеціальна Одностроєва коміся Леґіону Українських Січових Стрільців (отаман Василь Дідушок, сотник Дмитро Вітовський, четарі Іван Іванець, Василь Кучабський, вістун Левко Лепкий та інші) на неодноразові вимоги стрілецтва затвердила нову стрілецьку шапку.

Спереду на шапці була кокарда, на якій було зображено лева на скелі, та напис "УСС. 1914".Автором проекту був Левко Лепкий.Так народилася легендарна "мазепинка".

Від «Народного Оглядача»:

До 1 березня 2008 року у Центральному музеї Збройних Сил України проходить виставка «Військова символіка України». Експозиція виставки висвітлює основні етапи створення та розвитку символіки військових формувань України з 1914 по 2006 рік. Виставка «Військова символіка України» вперше представляє широкому загалу комплекс сучасної військової символіки, який включає в себе прапори, державні та відомчі нагороди й відзнаки, знаки класної кваліфікації, нарукавні знаки, зразки уніформи різних формувань.Виставка працює щодня з 10.00 до 17.00, крім понеділка, у приміщенні Центрального музею ЗСУ за адресою: вул. Грушевського, 30/1.Докладніше тут.

--------------------------------------В тему:
Українські однострої. Колекція реконструкцій Богуслава Любів (м. Львів).Бойовий одяг давніх українцівСимволіка — це програма майбутньогоШеврон “Перехід-IV”За здоровий український мілітаризм!Формуються ударні батальйони мотопіхоти, щоб битися за Україну проти вороженьокНова арійська культура: естетика, стиль, дизайнПроект Сенсар: мова, одяг, Лінукс

Гравець: 
Народний Оглядач
170

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка