Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
7

Альтернатива є! Майбутнє – за ідеологічними партіями

Категорія:

15 жовтня в Києві пройшло чергове засідання Українського клубу, темою якого було: “Партії поза Парламентом: прогнози і перспективи”.

Позапарламентські партії представляли Юрій Загородній – голова СДПУ(о), Юрій Збітнєв – голова партії “Нова сила”, Андрій Мохник – голова Київської організації ВО “Свобода”, Ігор Душин – голова Ліберально-демократичної партії України, Микола Габер – голова Патріотичної партії України, Юрій Сенюк – заступник голови партії “Спільна дія” і Павло Матвієнко – голова партії національно-економічного розвитку України.Серед учасників дискусії були Віктор Лисицький – економічний експерт, Валентин Халецький – голова Громадської Ради України, куди входить майже сотня громадських організацій, а також експерти-політологи Оксана Бєлякова, Всеволод Степанюк, Олексій Усачов, Андрій Волошин. Засідання вів голова правління Всеукраїнської творчої спілки “Літературний форум” Роман Кухарук.Під час останньої виборчої кампанії Український клуб провів 4 круглі столи. На цьому круглому столі вирішили сперш підбити підсумки виборів-2007, що й зробили представник ВО “Свобода” Андрій Мохник і політологи. Андрій Мохник, зокрема, відзначив, що в цій виборчій кампанії у ВО “Свобода” змінився виборець – він став інтелектуальнішим. Проте за БЮТ голосували не інтелектуали, а найбідніші верстви населення, зазначив Віктор Лисицький. “БЮТ сьогодні скочується до істеричного соціалізму”, – додав він.В Україні склалася така ситуація: якщо партії немає в Парламенті, то вона опиняється поза політикою. Програючи на виборах, лідери партій “уходять в підпілля”, як це зробив Володимир Литвин після парламентських виборів 2006 року. Програвши вибори мера Києва у 2006 році, Олександр Омельченко також “хутко зник” і не попрощався з киянами, якими він керував більше десяти років, відзначили експерти.У Людмили Супрун на цій виборчій кампанії було гарне гасло – “Альтернатива є!” Це гасло, на думку Романа Кухарука, можна було б взяти на озброєння позапарламентським партіям для своєї подальшої роботи.На засіданні цього круглого столу учасники дискусії дійшли висновку, що партії в Україні не можна називати “великими” чи “малими”, як це робили журналісти протягом останньої виборчої кампанії. В Україні наявна криза ідеологій, багато партій взагалі не мають ідеологій. А майбутнє – за ідеологічними партіями. Всі погодилися, що чисельність партії не означає її впливовості.Позапарламентські партії, на думку Юрія Загороднього, може об’єднати робота над зміною виборчої системи, яка сьогодні є неефективною. А також вони як суб’єкти громадянського суспільства можуть об’єднатися навколо ідеї скликання Конституційних зборів (Конституційної Асамблеї).------------------------------------

В тему:Продовження політичної кризи чи Конституційна Асамблея?Влада Парламенту є похідною від влади народу, а Конституцію має приймати народПерезаснування державиПрезентація Нового Суспільного Договору в прямому телеефіріУ Києві створено оргкомітет зі скликання Суверенних Конституційних Зборів за народною ініціативоюПолiтичнi партiї та органiзацiї, що не беруть участi у виборах, iнiцiюють скликання Конституцiйних зборiвНовий Суспільний ДоговірНовый Общественный Договор (рос.)Дискусія про Новий Суспільний ДоговірВ тему: 
Поширити цю сторінку: