Важливість: 
3

Спецтема:

Вʼятрович: Мене напружують російськомовні «українські націоналісти»

Директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович не вважає націоналістами людей, які в повсякденному житті розмовляють російською мовою.

190311titushky.jpg

Людей ще обурює те, що тітушки з Нацкорпусу матюкаються по-москальськи
Людей ще обурює те, що тітушки з Нацкорпусу матюкаються по-москальськи

Про це він зазначив у Facebook з приводу подій у Києві та Черкасах.

"Спокійно ставлюся до російськомовних українців. Але мене напружують російськомовні націоналісти. Бо вони здебільшого не українські. Українці можуть сповідувати різні ідеології. Але особливість українського націоналізму в тому, що він неможливий без української мови. Без неї він перестає бути українським", - зазначив В'ятрович.

У свою чергу у Facebook народний депутат від БПП, голова української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи Володимир Ар’єв написав: "Коли російськомовні матюкливі тітушки в уніформах під виглядом українських націоналістів нападають на поліцію, а стоїть за цим один політичний інтерес, який або не читав українську історію сторічної давнини, або навпаки, ще гірше – дуже добре вивчив. І в кожен такий момент бронетехніку за поребріком починають прогрівати – на всяк випадок".

Як відомо, вдень 9 березня до будівлі Адміністрації президента в Києві прийшли учасники організацій "Національний корпус" і "Національні дружини". Вони вимагали заарештувати фігурантів розслідування щодо розкрадання в оборонній сфері. Націоналісти спробували прорвати кордон силовиків. У хід пішли вибухові пакети, димові шашки і сльозогінний газ. Під час сутичок на Банковій постраждали троє силовиків, відкрито кримінальну справу.

Після цього "Нацкорпус" на автобусах вирушив до Черкас, де перебував із візитом Президент України Петро Порошенко. Націоналісти намагалися прорватися до сцени, однак їм завадили силовики. У результаті сутичок із "Нацдружинами" в Черкасах до медиків звернулися 22 правоохоронці, 19 з них – госпіталізовано. 

Наші інтереси: 

Чітко розрізняти націоналізм і лівацтво, яке використовує націоналістичну риторику.  

Гравець: 
Народний Оглядач

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка