Народний Оглядач's picture
Народний Оглядач
  • Visits: 0
  • Hits: 0

Вʼятрович: Мене напружують російськомовні «українські націоналісти»

Спецтема:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович не вважає націоналістами людей, які в повсякденному житті розмовляють російською мовою.

190311titushky.jpg

Людей ще обурює те, що тітушки з Нацкорпусу матюкаються по-москальськи
Людей ще обурює те, що тітушки з Нацкорпусу матюкаються по-москальськи

Про це він зазначив у Facebook з приводу подій у Києві та Черкасах.

"Спокійно ставлюся до російськомовних українців. Але мене напружують російськомовні націоналісти. Бо вони здебільшого не українські. Українці можуть сповідувати різні ідеології. Але особливість українського націоналізму в тому, що він неможливий без української мови. Без неї він перестає бути українським", - зазначив В'ятрович.

У свою чергу у Facebook народний депутат від БПП, голова української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи Володимир Ар’єв написав: "Коли російськомовні матюкливі тітушки в уніформах під виглядом українських націоналістів нападають на поліцію, а стоїть за цим один політичний інтерес, який або не читав українську історію сторічної давнини, або навпаки, ще гірше – дуже добре вивчив. І в кожен такий момент бронетехніку за поребріком починають прогрівати – на всяк випадок".

Як відомо, вдень 9 березня до будівлі Адміністрації президента в Києві прийшли учасники організацій "Національний корпус" і "Національні дружини". Вони вимагали заарештувати фігурантів розслідування щодо розкрадання в оборонній сфері. Націоналісти спробували прорвати кордон силовиків. У хід пішли вибухові пакети, димові шашки і сльозогінний газ. Під час сутичок на Банковій постраждали троє силовиків, відкрито кримінальну справу.

Після цього "Нацкорпус" на автобусах вирушив до Черкас, де перебував із візитом Президент України Петро Порошенко. Націоналісти намагалися прорватися до сцени, однак їм завадили силовики. У результаті сутичок із "Нацдружинами" в Черкасах до медиків звернулися 22 правоохоронці, 19 з них – госпіталізовано. 

Наші інтереси: 

Чітко розрізняти націоналізм і лівацтво, яке використовує націоналістичну риторику.  

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стартувала міжнародна слідча комісія Нюрнберг 2.0 щодо коронавірусної афери (відео)

Польський депутат Гжегож Браун разом з іншими польськими державними діячами та німецькими адвокатами дав пресконференцію щодо створення парламентської комісії з розслідування зловживань та порушень...

Comments

Альберт Саїн's picture

Натиснув на "Поділитися у Фейсбуці", а вийшло так що відкрилося нове вікно з цією ж публікацією на НО...

Ігор Каганець's picture

Краще на ФБ писати короткий коментар зі своєю думкою, а потім давати посилання на статтю з НО.

Альберт Саїн wrote:
Натиснув на "Поділитися у Фейсбуці", а вийшло так що відкрилося нове вікно з цією ж публікацією на НО...

Все, що робиться з власної волі, – добро!