Важливість: 
3
ЄС повідомив, що нема правових підстав заборонити Північний потік-2

Євросоюз не має правових можливостей зупинити проект газопроводу Nord Stream 2 (Північний потік 2), хоча і не зацікавлений у розвитку даного проекту. Про це заявила відповідальна за конкуренцію єврокомісар Маргрет Вестагер.

"Як сказав голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, проект Північний потік не є проектом європейського інтересу. Я вважаю, ми визнали, що у нас немає правових засобів, щоб запобігти проекту. Але у нас є правова підстава забезпечити, щоб Північний потік не був в правовому вакуумі. Якщо щось станеться, то було б дуже добре мати угоду, що робити з інфраструктурою", - сказала вона.

Nord Stream AG-2 планує побудувати газопровід Північний потік-2 довжиною 1,2 тис. км і загальною потужністю з існуючим Північним потоком в 55 млрд куб. м. газу дном Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну. Маршрут проляже вздовж газопроводу Північний потік.

Вартість другої черги Північного потоку оцінюється у €9,5 млрд. Газпром - єдиний акціонер Nord Stream 2 AG, яка будує цей трубопровід.

Литва вважає, що проект, який розвивають російський Газпром і ще кілька європейських компаній, збільшить залежність Європи від російського газу і завдасть удар по Україні як по транзитній державі.

Розвиваючі Північний потік 2 компанії хочуть, щоб газопровід проходив дном Балтійського моря і перетинав територіальні води Данії до виходу на Німеччину.

Відповідальний за політику в області клімату та енергетику член Єврокомісії Мігель Аріас Каньете нещодавно теж заявив, що Північний потік 2 не відповідає цілям енергетичної політики ЄС.

Джерело

 

Наші інтереси: 

Розрізняти партнерів і недругів у Європі.

Гравець: 
Оксана Колосовська
 
Форум Підтримати сайт Довідка