Важливість: 
3

Категорія:

Європейські друзі Росії встигли профінансувати "Північний потік - 2" до санкцій США - Континентальний блок

Європейські партнери Газпрому - Engie, OMV, Shell, Uniper, Wintershall - встигли надати фінансування проекту "Північний потік - 2" до прийняття сенатом США нових ініціатив проти будівництва газопроводу. Як же їх тягне до Росії!

"Кошти від всіх прийшли на рахунки компанії Nord Stream 2 і вже працюють на проекті", - заявив заступник голови правління ВАТ "Газпром" Олександр Медведєв на брифінгу в рамках конференції "Російського газового товариства".

Сенат США схвалив законопроект, який дає президенту США право вводити санкції до того, хто разово інвестував від $ 1 млн у будівництво Росією експортних трубопроводів або надав для цих цілей обладнання (у тому числі лізинг), технології і послуги.

Гранична сума для таких транзакцій протягом року - $ 5 млн. У законопроекті про додаткові санкції є окремий параграф про "Північний потік 2". У ньому сказано, що США будуть продовжувати перешкоджати реалізації проекту "через його згубні наслідки для енергетичної безпеки ЄС, розвитку газового ринку в Центральній і Східній Європі та енергетичних реформ в Україні".

Нагадаємо, проект "Північний потік-2" передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд куб. м газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Раніше повідомлялося, що європейські енергетичні компанії Engie (французька), OMV (австрійська), Royal Dutch Shell (англо-голландська), Uniper і Wintershall (обидві - німецькі) нададуть довгострокове фінансування в обсязі 50% від вартості "Північного потоку-2". Nord Stream 2 AG і європейські партнери підписали угоди про фінансування "Північного потоку-2".

Постпред РФ при ЄС Володимир Чижов заявив, що вважає нереальними перспективи побудувати обхідні газопроводи "Турецький потік" і "Північний потік-2" до 2019 року, коли закінчиться транзитний контракт з НАК "Нафтогазом України". Так само нереально і припинення транзиту російського газу через Україну в найближчі роки.

Наші інтереси: 

Північний потік-2 – елемент гібридної війни. Євросоюз насправді є союзником Москви. Ми повинні усвідомлювати і розуміти, що лише проект Міжмор’я (Балто-Чорноморського союзу) зможе врятувати Україну в нинішньому геополітичному розкладі.

Гравець: 
Оксана Колосовська
 
Форум Підтримати сайт Довідка