Важливість: 
4
Із життя української народної пісні "Плаття твоє із ситцю" (інтернет-розвідка)

Пропоную розвідку про життя однієї пісні. А саме української народної пісні "Плаття твоє із ситцю" (українські Волинь та Поділля).

За легендою Подніпров’я (Наддніпрянщини), Україні Бог подарував пісню (див. фото з легендою). Через українців Бог наповнює піснями інформаційний простір Землі. Це, звичайно ж, не привід для "задирання носа", а усвідомлення великої відповідальності за плекання цього Дару від Бога!

Українська народна пісня \"Плаття твоє із ситцю\" (Волинь, Поділля)

Roman59 свідчить:

* "- Цю пісню ми співали у Львові ще у 70-і роки і звичайно на українській мові. Привезли її хлопці із Волині. Деякі розбіжності у словах лише свідчать про її народність, хоча, можливо, автор і досі десь живе. Уклін йому.";

Популяризується на теренах України:

...у папері

** - Зафіксував зерно народної творчості у папері Леонід Сергійович Нагорний – заслужений працівник культури, керівник самодіяльного народного Баламутівського хору «Барвінок» (Поділля) – у версії "Губи твої, як маки". [Розлилася пісня над селом: Бібліографічний покажчик / [укл.: Є. Ф. Трачук]. – Ярмолинці, 2009. – 79 с.: іл.].

Нагорний Л.С.

...у вальсовому весільному варіанті

*** - У вальсовому весільному варіанті "А я знайшов другую" (альбом "Танці", 1991) виконував український гурт "Барви" (Гурт "Барви" народився в 1987 році в м. Львові) [мінус і пісня];

...попсові переспіви 90-х:

Дещо пізніше ця пісня якось попала поп-група Ненсі, що була створена в 1992 році Анатолієм Бондаренком в місті Костянтинівка, Донецька область. Вони використали мелодію, частково слова та саму ідею і заспівали її адаптувавши для "совєцкага народа" під назвою "Дим сигарет з ментолом".

"Мушу визнати, що доволі вдало обробили, додали сучасності і, як наслідок, популяризували і пісню, і свою групу." (Roman59);

"- На концерті соліст цього гурту сам сказав, що пісню вони запозичили з українських народних пісень." (KreMenE81, 12 грудня 2013);

Попсовий переспів української народної пісні \"Плаття твоє із ситцю\" (поп-гурт \"Ненсі\", Донеччина)

Гравець під ігровим іменем-псевдо antiplagiat9000 звертає увагу на схожість музичного ряду попсового пісенного переспіву "Плаття твоє із ситцю".
Під назвою "Дим сигарет з ментолом" у виконанні гурту "Ненсі" і музичної композиції "Theme Of Loft" гурту "Loft" (LOFT - dance pop-група створена в Германії в 1993 р.):

antiplagiat9000: - Композиція "Дим сигарет з ментолом" це візитна картка групи "Ненсі". І треба ж було такому статися що вона вкрай схожа (9 з 10 по моїй шкалі) на композицію від Loft - The Loft Theme.

 

 

В якості висновку

За легендою Подніпров’я (Наддніпрянщини), Україні Бог подарував пісню (див. фото з легендою).

Саме через українців (на прикладі пісні "Плаття твоє із ситцю") Творець наповнює піснями інформаційний простір Землі.

Наші інтереси: 

Це, звичайно ж, не привід для "задирання носа", а усвідомлення великої відповідальності за плекання пісенного Дару від Творця!

Гравець: 
Володимир Майборода
259

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка