Земля під сонцем

Так уже склалося, що багато українських слів незаслужено занедбані або й забуті. Усі ми послуговуємось словом “клімат”, що в перекладі з грецької означає “нахил”, і зовсім призабули самобутнє українське слово для позначення клімату “підсоння”, в яке наші мудрі предки вклали глибокий зміст — земля під сонцем, обігріта й освітлена сонцем, що народжує тепло, красу, любов, добро.

                          Підсоння, осоння, осонцена днина — це моя Україна.

Лише на осонні української землі, сповненої жагою любові наших предків, можуть народжуватися і народжуються такі сини та дочки, які здатні віддати власне життя за рідну землю, за її незалежність.

Так, Україна міститься під сонцем, осонцена його промінням і на осонні її просторів, всупереч усяким заборонам і утискам, плекається культура та мова, а також зростають справжні герої, серця яких осяває одне з найдивовижніших почуттів — любов, що творить дива...

Отож, пам'ятаймо глибокі за змістом прадавні слова “підсоння”, “осоння”, дбаймо про красу й багатство рідної мови та власної душі. І на осонні української землі народиться осонцений день нової України.

 

Гравець: 
Оксана Лутчин
 
Форум Підтримати сайт Довідка