Важливість: 
2
Зеленський сподівається, що Росія «відновить контроль» над бойовиками

Президент Володимир Зеленський прокоментував повідомлення про артилерійські обстріли поблизу Новолуганського в районі проведення Операції об’єднаних сил. Він вважає, що обстріли свідчать «про втрату Росією контролю над найманцями».

Про це йдеться у повідомленні Адміністрації президента, повідомляє Радіо Свобода.

«Кричуще порушення Мінських угод – застосування артилерії – свідчить, щонайменше, про часткову втрату управління та контролю над найманцями. Ми сподіваємося, що російська сторона відновить контроль над цими підрозділами», – цитують Зеленського у прес-службі.

Також глава держави назвав обстріли спробою зірвати переговори щодо припинення вогню.

Формулювання Зеленського вже викликало критику з боку окремих українських політиків та громадських діячів. Зокрема висловилася віце-голова Верховної Ради Ірина Геращенко: «Адміністрація президента України в своєму офіційному повідомленні знімає відповідальність з Росії за вбивство українських солдатів».

Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила:

«Якщо Президент вважає, що на окупованих територіях Сходу України щось може відбуватися без відома Кремля, то це катастрофа. Ще більший жах полягає в тому, що Росія у заяві Президента виглядає мало не стабілізуючою стороною. Це те, що хоче чути Путін. Ось де треба негайне службове розслідування, якщо хтось наважився порадити сказати таке Президентові. Пояснення Глави держави мають бути швидкими і вичерпними, інакше це капітуляція, яку суспільство не сприйме», – заявила Климпуш-Цинцадзе.

Вранці 7 червня штаб Операції об’єднаних сил повідомив спершу про чотирьох загиблих в наслідок обстрілів військових Збройних сил України. Згодом штаб оновив дані, повідомляючи про двох вбитих, чотирьох поранених і чотирьох травмованих військових. 

Наші інтереси: 

Потрібно вибрати відповідальну Верховну Раду, яка б сформувала компетентний уряд, щоб той не допустив, або хоча б компенсував всі помилки і "ляпи" новообраного президента. Добре, що інституції та уряд України працюють в перехідний період.  

Гравець: 
Олена Каганець

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка