Зображення користувача Леонід Українець.
Леонід Українець
1094

Закони Дракона

Світ:

Поняття вжити "драконівських заходів" означає рішучі, суворі, безкомпромісні дії для досягнення певної мети. В часи, коли громадськості прищеплюють терпимість до злого, згадка про правила, котрі встановив афінський діяч сьомого століття до Хрестової ери, є дуже доречною.

Дракон - один з найдавніших законодавців Еллади, про яких ми знаємо. Стрічаються такі форми написання його імені, як Драконт і Драко. Про його життя відомо дуже мало: хіба що те, що у 621 році він встановив правила, які діяли ще довго після його смерті.

Ось деякі з них.

Закони Дракона

Громадянськими правами могли користуватись тільки озброєні люди. Це правило є цілком виправданим. Адже як інакше захистити свої права, коли на них посягають за допомогою зброї? Рішення може приймати тільки той, хто бере на себе відповідальність відстоювати його навіть у разі небезпеки. Інакше, навіщо таке рішення, котре не виконується з певних причин?

Існував ряд вимог для громадян, котрі могли бути обраними на державні посади. Наприклад: досягнення тридцятирічного віку; наявність дітей, народжених у шлюбі, віком від 10 років; відсутність боргів. Таким чином державними діячами могли стати особи, котрі були успішними в сім'ї та господарській діяльності.

Не вважалося злочином заподіяння смерті грабіжнику, якщо воно було вчинено з метою самозахисту або повернення вкраденого майна. Деякі вважають таку норму надзвичайно жорстокою, але насправді це суттєвий стримувальний засіб, котрий ставить порушника одразу у невигідне становище у порівнянні з громадянами і підданими.

Перебування державного службовця в стані сп'яніння, навмисне вбивство, підпал, святотатство каралися смертю. Приймаючи державно важливі рішення, службовець повинен мати ясну свідомість, адже помилка керівника може коштувати життя багатьом громадянам. Тому ведення тверезого способу життя є обов'язковою умовою для держслужбовців. Хоча підпал може і не мати на меті заподіяння смерті, але пожежа є дуже небезпечним явищем,яке може призвести до втрати здоров’я або загибелі людей.. Тому безперечно підпал слід відносити до важких злочинів.

Ненавмисне вбивство каралось вигнанням. У "Історії" Геродота описано інцидент, коли людина вчинила ненавмисне вбивство двічі: один раз на своїй батьківщині, а другий раз перебуваючи у вигнанні. Тож іншим громадам слід бути уважними при наданні притулку вигнанцям.

Коментарі

Зображення користувача Оксана Лутчин.

Справді, дуже актуальна стаття. “В часи, коли громадськості прищеплюють терпимість до злого...” - краще й не скажеш, молодець!
“Дракон - один найдавніших” - одруківка.
“правила, котрі продовжували діяти “ -краще: правила, які діяли ...
“При прийнятті державно важливих рішень потрібно постійно перебувати у ясній свідомості” - Приймаючи державно важливі рішення, службовець повинен мати ясну свідомість.Ознайомтесь:https://www.ar25.org/article/pryymennyk-pry.html
“є дуже небезпечним явищем, в якому може постраждати життя і здоров'я людей” - є дуже небезпечним явищем,яке може призвести до втрати здоров’я або загибелі людей.
Нам би такі вимоги до влади. Дякую.

Творімо разом мову Сенсар!

Зображення користувача Миро Продум.

Гарні закони! Беремо на озброєння для ТГ.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!