Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Як підготуватися до комп’ютерної томографії голови?

Комп’ютерна томографія голови – це один із високотехнологічних методів діагностики, який передбачає застосування рентгенівського випромінювання та комп’ютерного устаткування. Він дає змогу швидко та з високою точністю оцінити стан внутрішніх структур головного мозку. Вагомим плюсом цього методу є дослідження у реальному часі. Це дає змогу оцінити не тільки стан органа, а і його розтяжність, зміщуваність та наповненість.

Так, КТ головного мозку у Бердичеві активно використовується медиками, щоб виявити пухлини, кісти, абсцеси, крововиливи, запалення та наслідки травм, а також проблеми із судинами мозку. Підготовка до КТ не складна, і залежить від вибраного лікарем способу дослідження – без контрасту чи з контрастом. Однак є і загальні рекомендації. Так, поїздку у діагностичний центр слід запланувати таким чином, щоб прибути туди приблизно за 10 – 15 хвилин до початку самого дослідження. Цього часу зазвичай достатньо для заповнення анкети та, при необхідності, інших документів, зняття із себе металевих прикрас та аксесуарів, надягання спеціального одягу, за потреби – введення контрасту. З собою пацієнт повинен взяти направлення від лікаря, результати попередніх обстежень (раніше здійснених УЗД, КТ, МРТ та рентгенологічних досліджень, що мають відношення до історії хвороби), медичні виписки та висновки з метою уточнення клінічної картини. Варто відзначити, що тривалість процедури без контрасту складає 10 – 15 хвилин, з введенням такого препарату – 25 – 30 хвилин.

Як підготуватися до КТ голови без контрасту?

Загалом томографія головного мозку у Бердичеві без контрасту не вимагає спеціальної підготовки. Так, перед обстеженням можна вживати їжу без обмежень у її виборі та приймати ліки, окрім нейролептиків та інших засобів, що здатні значно впливати на свідомість і психіку. КТ голови – безболісна процедура, і в процесі пацієнт не відчуває дискомфорту, тому додаткове попереднє психологічне налаштування також не потрібне. Дітям КТ призначається лише тоді, коли інші методи застосовувати не доцільно. Єдиним абсолютним протипоказанням для процедури є вагітність пацієнтки. Тому про вагітність потрібно заздалегідь повідомити персоналу – у такому разі томографія проводитися не буде. Оптимально жінкам планувати дату обстеження на першу фазу циклу (відразу після завершення менструації), щоб виключити факт вагітності.

Які заходи вживаються перед КТ головного мозку з контрастом?

0IddX_B9DiZKcJQu-5Mi0xbDCu_JYG-VHwRaggEGSp0M8KOugTsiiCFh8v9ZVUB-nW_otnrMWyXejC4WVwc3ABKttNlcrwvvJTHbly7ftlMeQ70oDRE_A3RsJJExN4BCvkc57CHvfOTykHalaxqO9C4

Перед проведенням процедури слід відмовитися від їжі за 2 – 3 години. Оскільки у склад контрасту входить йод, такий вид діагностики не рекомендується здійснювати при:

  • нирковій та печінковій недостатності;
  • важких формах цукрового діабету;
  • алергії на препарати, які містять йод;
  • захворюваннях щитоподібної залози.

Пацієнтам, які страждають на хвороби нирок, може бути запропонована здача аналізів крові на креатинін та сечовину, й розгорнутий аналіз сечі. Про наявність алергічних реакцій на йод та/або морепродукти необхідно наперед повідомити персоналу діагностичного центру.

Після проведення дослідження якихось спеціальних дій чинити не потрібно. Променеве навантаження від сучасного медичного обладнання мінімальне. Введення контрастного препарату не справляє впливу на швидкість реакції, рівень свідомості, тому обмеження щодо управління транспортними засобами відсутні. Контрастний препарат виводиться з організму із сечею приблизно протягом доби, так що не треба яким-небудь чином сприяти прискоренню виводу.

Наші інтереси: 

Медицина, здоров'я.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

План польотів. Художник Роб Ґонсалвес (Канада)

«Щасливі реалісти, бо вони отримають допомогу» – третій крок до вічного життя та опанування планети Земля

На перший погляд, це недосяжна мета. Проте Ісус закликає без вагань братися до справи й негайно розпочинати стратегію «успадкування Землі», адже правильна стратегія сама згенерує необхідні ресурси...

Останні записи