Зображення користувача Ігор Каганець.
Ігор Каганець
982

Виступ професора Павла Гриценка на засіданні Конституційного Суду України 13 грудня 2016

Категорія:

Важливість: 
5

Мова - головний етнічний ідентифікатор. Росіяни не є корінним народом України. Виступ директора Інституту української мови Національної академії наук України, доктора філологічних наук, професора Гриценка Павла Юхимовича на засіданні Конституційного Суду України з розгляду справи за конституційним поданням 57 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України «Про засади державної мовної політики» 13 – 14 грудня 2016 року.

170121pavlogrycenko.jpg

Професор Павло Гриценко
Професор Павло Гриценко

У своїй промові професор детально виклав історію виникнення “мовної проблеми” в Україні, яку він вважає штучно створеною.

“Першим поняття “російськомовне населення” використовував міністр закордонних справ СРСР Андрій Козирєв. Ця назва виросла із надр КПРС і КДБ, які вже бачили, що Радянський Союз на межі розвалу і потрібно шукати якісь зачіпки, щоб утримати його від остаточного розвалу”, – заявив Павло Гриценко у своєму виступі.

Далі він пояснив, на які два типи поділяється культурна, мовна та ментальна “російськість” в Україні:

“Перший – це ті, хто приїхав в Україну 3-4 покоління назад, мають генетику, родовід і роками плекали свою “російськість”. Таких серед так званих “російськомовних” набереться не більше 5-7%.

Другий – це той, кому радянська влада не дала можливості отримати освіту українською мовою, адже військова справа, технічні, медичні та інші спеціальності викладалися тільки російською. Це ті, кого влада примусила до манкуртизму – щоб вони відмовилися від своєї рідної мови”, – сказав Павло Гриценко. 

Audio iconАудіозапис виступу Павла Гриценка та його обговорення в Конституційному суді

Наші інтереси: 

Народ живе доти, доки живе його мова. 

Поширити цю сторінку: 

Коментарі

Зображення користувача Віктор Макаренко.

До редагування цього відео трохи долучився і Intermarium.TV на свому новому комп'ютері.

Зображення користувача Миро Продум.

Так, Віктор Макаренко виправив неправильний формат і підвищив якість відео.

Віктор Макаренко каже:
До редагування цього відео трохи долучився і <a href="https://intermarium.tv/" class="bb-url" rel="nofollow">Intermarium.TV</a> на <a href="https://intermarium.tv/zitta-organizacii/komputer-dla-videomontazu-pridb... class="bb-url" rel="nofollow">свому новому комп'ютері</a>.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!