Зображення користувача Чарльз Бейл.
Чарльз Бейл
  • Відвідувань: 13
  • Переглядів: 15

Види альтанок та їх особливості

Альтанка — прекрасне місце для відпочинку галасливою компанією, сімейних посиденьок і навіть дозвілля.

Більш того, сьогодні в інтернеті можна знайти масу різноманітних креслень, покрокових інструкцій, неординарних рішень з облаштування свого місця для відпочинку. Проблема полягає лише в правильному виборі матеріалів для самої альтанки, а також для її накриття. Тому, давайте розберемося з цими питаннями.

Різновиди альтанок за матеріалами

Варто виділити 5 найбільш поширених, перевірених часом матеріалів для зведення альтанки. Розглянемо їх докладніше.

Дерево

Брус, колода, дошки, навіть стовбури дерев або корчі — все це згодиться для побудови альтанки. Деревину вкрай просто обробляти з мінімумом інструменту та обладнання, а готова конструкція ідеально впишеться в буквально будь-який ландшафтний дизайн, так як прекрасно поєднується з іншими матеріалами: цеглою, сайдингом, металом і т. д. Зрозуміло, будь-яка деревина повинна бути правильно оброблена протипожежними і антигрибковими засобами, адже альтанка — відокремлена споруда, яка постійно перебуває під впливом різних негативних зовнішніх чинників.

Цегла / бетон / камінь

Тент на садовую беседкуЗ негорючих матеріалів за типом цегли, каменю, бетону, газо- або піноблоків зазвичай будують альтанки з мангалом. Головна перевага рішення — обрані матеріали практично не піддаються негативним хімічним і біологічним впливам. Звідси другий плюс — максимально тривалий термін експлуатації. Третя позитивна сторона — гарне поєднання з металом і деревом, тому досить часто сторона альтанки з мангалом споруджується з цегли, а протилежна з деревини.

Полікарбонат

У порівнянні з усіма вищеописаними матеріалами полікарбонат відрізняється мінімальною вагою і під таку альтанку не доведеться заливати фундамент. Це також означає, що при необхідності полікарбонатну альтанку можна буде швидко перенести на інше місце. Крім того, з полікарбонатом можна реалізувати найсміливіші і, здавалося б, божевільні ідеї дизайнера, адже цей матеріал відрізняється:

  • простотою обробки — легко ріжеться, пиляється, свердлиться, гнеться вздовж і поперек;
  • несхильністю до негативного впливу дуже низьких і високих температур або температурних перепадів;
  • можливістю експлуатуватися в умовах підвищеної вологості;
  • абсолютною негорючостю і високою міцністю.

Метал

Зрозуміло, що садові альтанки з металу відрізняються максимальною міцністю, надійністю і довговічністю. А якщо за справу береться професіонал, то металева альтанка буде ще й дуже красивою. Але є у цього матеріалу і мінус — він занадто швидко нагрівається і так само швидко остигає. Одне з рішень проблеми — оточення альтанки різними кучерявими рослинами, які захищатимуть площу від палючих сонячних променів. Правда, при такому рішенні доведеться думати, як убезпечити альтанку від комах. Ще одна проблема полягає в схильності металу до корозії, але щоб її вирішити, достатньо використати спеціальні антикорозійні речовини.

Ковка

Ковані альтанки відрізняються візуальною легкістю. Також вони стануть ідеальним елементом в ландшафтному дизайні. А головний їх недолік полягає в тому, що своїми руками побудувати таку альтанку вкрай складно:

  • По-перше, потрібні знання і досвід роботи з куванням.
  • По-друге, необхідно мати спеціалізоване обладнання та інструмент.
  • По-третє, доведеться пристойно витратитися на матеріали.

Але якщо час і гроші дозволяють, то «на виході» вийде дійсно унікальна будова з ексклюзивним дизайном. З матеріалами розібралися. Тепер прийшов час розглянути варіанти виготовлення даху.

З чого зробити дах для альтанки

Накриття для альтанки можуть бути найрізноманітнішими. Але дуже важливо врахувати пору року, коли споруда буде експлуатуватися, а також особливості клімату в регіоні. Розглянемо найпоширеніші, оптимальні за вартістю, універсальні варіанти.

наметова тканинаНаметова тканина

Синтетична тканина, просочена спеціальною вологовідштовхувальною сумішшю. Для альтанок використовується матеріал щільністю 240 грам на кв. м. Замовити наметову тканину можна буквально в будь-якому кольорі, що дозволить використовувати її на будь-якій ділянці, так як готова споруда чудово впишеться в ландшафтний дизайн.

Решта особливостей наметової тканини:

  • може використовуватися з весни і до осені;
  • не рекомендується до застосування взимку;
  • відрізняється простотою монтажу і демонтажу.

ПВХ матеріал

Відрізняється високою міцністю і стійкістю до зносу. Ці позитивні якості обумовлені щільністю застосовуваного полівінілхлориду (650 грам на кв. м.). Серед інших особливостей ПВХ матеріалу:

  • може використовуватися цілий рік, без втрати своїх первинних властивостей;
  • відрізняється простотою установки і малою вагою, тому під ПВХ матеріал не потрібна міцна основа-конструкція;
  • щоб взимку сніг безперешкодно сходив з даху, необхідно організувати йому кут нахилу в 22-25 градусів;
  • ПВХ може бути виготовлений в будь-якому кольорі, як і в випадку з наметовою тканиною;
  • дотримуючись усіх правил використання, ПВХ дах здатен прослужити не менше 10 років.

Маркізна тканина

маркiзна тканинаЦя тканина користується просто величезною популярністю серед дизайнерів. Розроблено її для того, щоб створювати атмосферу тепла, затишку, лиску на ділянці. Також відрізняється широкою гамою кольорів. В європейських країнах застосовується виключно для захисту від палючого сонця, тому на зимовий період її необхідно демонтувати.

Банерний матеріал

Відрізняється щільністю 510 грам на кв. м. Виготовляється тільки в білому кольорі. За умови надійної фіксації конструкції може експлуатуватися навіть в сильні зимові морози. При цьому, важливо забезпечити кут нахилу даху в 22-25 градусів, щоб сніг вільно сходив з конструкції. Банерна тканина «не любить» частий монтаж/демонтаж, тому обирати її варто лише для стаціонарного застосування.

Всі вищеописані матеріали для укриття альтанки можна придбати у компанії Укрбрезент (офіційний сайт https://ukrbrezent. com/uk/golovna/). Варто відразу запам'ятати, що дахи з ПВХ, наметової, маркізної і банерної тканин відрізняються простотою установки — так, для їх закріплення на конструкції досить застосувати або саморізи, або затентовку мотузкою через люверси.

Наші інтереси: 

.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Світанок Гомо триплекс

Ельфійська свідомість та ельфійська ідентичність – стратегія перетворення на надлюдину (+аудіо)

Радіймо, ельфи! У новому епізоді нашого подкасту ми обговоримо п’ять унікальних ознак потенційних ельфів: від розуміння двох нових стадій розвитку людини до фізичного та ментального омолодження. А ще...

Останні записи