Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Верховний суд США скасував закон штату Нью-Йорк, який обмежує право носити зброю

Категорія:

Світ:

Рішення Верховного суду ухвалено шістьма голосами суддів проти трьох та створює прецедент для зміни аналогічних законів інших штатів. Суд дійшов висновку, що "те, що штат Нью-Йорк видає ліцензії на носіння зброї лише в тих випадках, коли заявники доводять підвищену потребу в самообороні, суперечить Конституції".

Верховний суд США скасував закон штату Нью-Йорк про режим носіння зброї, який діяв понад 100 років і обмежував приховане носіння короткоствольної зброї у штаті, повідомляє Українська асоціація власників зброї, посилаючись на The Guardian.
Суд послався на Другу поправку до Конституції США, яка проголошує беззаперечне право громадян на зберігання та носіння зброї та була ухвалена у 1791 році в рамках так званого Білля про права.

Рішення суду суттєво змінює правозастосування щодо законів, що обмежують носіння зброї, включно з законопроєктами, які зараз перебувають на розгляді Конгресу.

У США всього в кількох штатах діють закони, аналогічні скасованому, – це Каліфорнія, Гаваї, Меріленд, Массачусетс та Нью-Джерсі.

У 25 штатах громадянам дозволено приховане носіння зброї в більшості громадських місць без будь-якої додаткової ліцензії та перевірки особистих даних.

Як це було

Закон штату Нью-Йорк 1913 року (закон Саллівана) стверджує, що люди повинні показати «належну причину», щоб отримати ліцензію на носіння зброї в громадських місцях.

Асоціація New York State Rifle and Pistol Association (дочірня асоціація NRA) та двоє мешканців північної частини штату оскаржили цей закон, стверджуючи, що він порушує їхні права на Другу поправку.

Пол Клемент, адвокат, який представляє асоціацію, сказав суддям під час усних суперечок у листопаді минулого року, що його клієнти не шукають «нічого більше, ніж їхні співгромадяни в 43 інших штатах, які вже користуються своїм правом на носіння зброї».

«Носіння вогнепальної зброї поза оселею є основним конституційним правом. Це не якісь надзвичайні дії, що потребують надзвичайних доказів потреби в цьому», – сказав тоді Клемент.

Суддя Кларенс Томас погодився, написавши: «Ніщо в тексті Другої поправки не проводить розмежування між домом і громадськістю щодо права на зберігання та носіння зброї».

Суддя також додав, що Друга поправка гарантує індивідуальне право володіти та носити зброю у випадку «конфронтації». І «конфронтація», безсумнівно, може відбуватися поза оселею.

Тим часом Національна стрілецька асоціація (NRA) назвала рішення Верховного суду «переможним».

«Сьогоднішнє рішення є переломною перемогою для хороших чоловіків та жінок по всій Америці і є результатом багаторічної боротьби, яку веде NRA», – сказав виконавчий віце-президент NRA Уейн Ла П’єр.

«Право на самозахист і захист своєї родини та близьких не повинно закінчуватися у вашому домі» - додав він.

Наші інтереси: 

Стежимо за подіями в США, особливо, такими, що стосується права американців на володінні та носіння зброї.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи