Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
197

Верховна Рада ухвалила закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної»

Світ:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Закон підтримали 278 депутатів. На підтримку законопроекту висловилися лідери фракцій БПП, «Радикальна партія Ляшка», «Самопоміч», «Батьківщина», «Народний фронт» і групи «Воля народу».

Під час акції під стінами Верховної Ради на підтримку закону «Про державну мову». Київ, 25 квітня 2019 року

Проти були «Опозиційний блок» і група «Відродження», повідомляє Радіо Свобода.

Представники «Опозиційного блоку» звинуватили керівництво парламенту в порушенні регламенту і оголосили, що звертаються через це до суду.

Тепер документ має підписати президент України Петро Порошенко. Після поразки на виборах 21 квітня він заявив, що сподівається підписати цей закон ще до завершення своєї каденції.

Парламент розпочав розгляд документа 28 лютого. За цей час депутати схвалили або відхилили 2 тисячі 65 поправок із 2 тисяч 82.

Під Верховної Ради був мітинг, учасники якого вимагали ухвалення мовного законопроекту.

Законопроект «Про забезпечення функціонування української мови як державної» у першому читанні Верховна Рада ухвалила у жовтні 2018 року.

28 лютого 2018 року Конституційний суд України визнав закон «Про засади державної мовної політики» (так званий закон «Колесніченка-Ківалова») неконституційним через порушення Верховною Радою процедури його розгляду та ухвалення. Це рішення оголосили обов’язковим, остаточним і таким, що не може бути оскаржене. Відтоді і донині в Україні не було чинного закону про державну мову.

Ухвалений закон гарантує позиції української мови у державному управлінні, сфері послуг, освіті й медіа. Передбачена відповідальність посадовців за незнання мови, але вона діятиме лише через три роки від дати ухвалення закону.

При цьому закон не обмежує приватного спілкування всіма мовами та вільного вживання мов національних меншин.

 

 

Наші інтереси: 

Прийняли важливий закон, який показав, хто ворог в нашій країні. Крім відвертих ворогів, як Оппоблок і "Відродження", ще є вороги приховані (з партії Юлії Тимошенко - це Кужель О.В., Немиря Г.М., які не голосували за цей закон). Не голосував за закон Сірожа Лещенко, а також Каплін С.М., Тимчук Д.Б., Білецький А.Є., Купрій В.М.

Коментарі

Зображення користувача Костянтин Струк.

Нажаль, українська мова, якою послуговується значна частина депутатів - це не мова, а те, що Святослав Караванський називав "язичієм". Зрештою, це проблема не лише депутатів.

Поки дихаю - сподіваюсь!

Зображення користувача Андерс Фальке.

Сподіваюсь, що саме зараз врешті почнеться реальне "ущімлєніє" московської лайки, як про це вже давно голосять московити та їх посіпаки в Україні.

Миролюбність і озброєність!

Зображення користувача Арсен Дубовик.

"ущімлєніє" московської лайки це те саме, що і "ущємлєніє єврєєв" - з’являється там, де піднімається питання української самоідентифікації.

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Арсен Дубовик.

Лакмус прийнято!
Радіймо!

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)