Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець

В Кримінальний кодекс повертається стаття, яка передбачає покарання за незаконне збагачення

Моя оцінка корисності цієї статті: 
2 - Точно колись знадобиться.

"Всім звичайним людям зрозуміло, що ситуація, коли суддя або прокурор, все життя маючи скромну зарплату, живе в будинку на 5 поверхів з тенісним кортом і двома басейнами і при цьому цей будинок зареєстрований на його маму-пенсіонерку, яка за життя сплатила 10 тисяч податків, то всім зрозуміло, що така ситуація ненормальна і є індикатором незаконних корупційних активів такого судді або прокурора".

Це сказала голова антикорупційного комітету Анастасія Красносільська, яка представила законопроєкт №1031, за який проголосувала Верховна Рада у другому читанні 31 жовтня 259 голосами.

Законопроект пропонує встановити відповідальність за незаконне збагачення, якщо набуті чиновником активи більше, ніж на 6,5 млн. грн. перевищують його законні доходи", - розповіла Красносільська.  

Водночас вона розповіла, що законопроект передбачає механізм цивільної конфіскації майна, "якщо сумнівні доходи чиновника коштують більше, ніж його законні доходи, починаючи з 1 млн. грн.".

"Ці два механізми (відповідальність і конфіскація – ред.) будуть працювати разом і відповідно за найбільші крадіжки буде кримінальна відповідальність, менші – цивільна конфіскація… Механізм цивільної конфіскації передбачає рішення суду. Передбачає, що прокуратура має збирати докази, іти в суд, і тільки в тому випадку, якщо суд погоджується із поданими доказами, настає цивільна конфіскація", - сказала Красносільська.

"Цей інструмент – і цивільна конфіскація і кримінальна відповідальність – буде доступний тільки НАБУ, САП і ВАКС", - додала голова комітету.

Нагадаємо, що у червні Зеленський подавав проект закону, яким пропонувалося карати держслужбовців за сумнівні активи.

26 лютого Конституційний суд визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення.

Наші інтереси: 

Важливий закон, який зможе зменшити корупцію серед чиновників і суддів.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Як придбати книгу «Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «Піраміда», 2017)

Насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну вартість, надіслати переказ на картку Приватбанку і повідомити ел. поштою своє...

Останні записи