Важливість: 
3

Категорія:

В Ісландії заборонили називати хлопчиків Андріями

Ім'я Андрій не потрапило в Ісландський національний реєстр імен, які дозволено давати дітям, народженим на території країни.

Експертна комісія дійшла висновку, що закінчення цього імені в написанні Andrej не відповідає канонам мови. Зате в цьому списку є п'ять інших варіантів написання і вимови того ж самого імені: Андрі, Андреана, Андреас, Андей і Андрес, повідомляє місцева газета MBL.

На сьогодні в реєстрі є близько 3600 чоловічих і жіночих імен, а в цьому місяці в нього було внесено 5 нових. Геймар і Брімтоур - для хлопчиків, Гудна, Іселін і Льйоуней - для дівчат. Рокк і Хоргдаль потрапили в число дозволених в Ісландії других імен, які можна давати дітям обох статей.

Щоб нове для Ісландії ім'я потрапило до реєстру, воно повинно відповідати ряду критеріїв. Написання імені повинно відповідати правилам ісландської фонетики і орфографії, крім того в ньому можуть використовувати тільки знаки ісландського алфавіту, в якому налічується 32 літери, але при цьому відсутні латинські С, Q, W і Z.

Від нового імені повинні легко утворюватися відмінкові форми (всього в ісландській мові 4 відмінки), а крім того йому має бути присвоєний граматичний рід, який зобов'язаний відповідати статі дитини, яка отримує ім'я. Ці правила мають особливе значення, оскільки у більшості ісландців замість прізвища використовується по-батькові.

Довідка:

Ім'я Андрій - грецького походження, хоча і має популярність у слов'янських народів. Перекладається як "мужній, хоробрий, сміливий". Андрій - одне із найпопулярніших чоловічих імен в Україні, воно знаходиться в списку імен, якими найчастіше називали новонароджених українців у минулому році.

Наші інтереси: 

Мовні правила та  традиції мають значення.

Гравець: 
Оксана Колосовська

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка