Важливість: 
3
Урагани "Гарві" та "Ірма" завдали збитків економіці США на $290 млрд

Подвійний удар стихії - урагани "Гарві" та "Ірма" - можуть коштувати економіці США близько $290 млрд, прогнозують експерти AccuWeather.

"Ми вважаємо, що збитки від урагану" Ірма "сягне $100 млрд, що відповідає близько 0,5% ВВП США, що становить $19 трлн, - зазначає глава AccuWeather Джоель Майерс. – Ураган "Гарві", за нашими оцінками, виявиться найбільш витратним стихійним лихом в історії США, пов'язаний з ним збитки може сягати $190 млрд, що дорівнює 1% американського ВВП ".

Сукупний збитки від двох ураганів, за оцінками AccuWeather, становитиме 1,5% ВВП США, "що зведе нанівець зростання економіки країни в період з середини серпня до кінця четвертого кварталу 2017 року".

Економічні збитки, що враховуються AccuWeather, включають перебої в роботі бізнесу, зростання безробіття, пошкодження об'єктів інфраструктури і житлової нерухомості, а також зростання цін на паливо, пише MarketWatch.

"Якісь збитки буде покрито страховими виплатами, якісь - ні, мільйони людей зазнають ті чи інші втрати. Безліч людей було евакуйовано, і, таким чином урагани вже вплинули на їхнє життя, вони вже зазнали втрат", - заявляє Дж.Майерс.

За оцінками аналітичної компанії AIR Worldwide, опублікованими минулої неділі, виплати страховиків, пов'язані з наслідками ураганів в США і Карибському басейні, становитимуть до $65 млрд.

У США, за оцінками AIR Worldwide, цей показник становитиме від $15 до $50 млрд, в Карибському басейні - від $5 до $15 млрд.

Тим часом аналітик британської брокерської компанії Panmure Gordon Баррі Корнс вважає, що лише ураган "Ірма" завдасть економіці збитків у розмірі близько $300 млрд, причому втрати на суму $100-150 млрд будуть покриті страховиками, пише газета The Guardian.

За оцінками експертів, "Ірма" могла спричинити руйнування об'єктів нерухомості загальною вартістю близько $2 млрд.

Член правління німецької перестрахувальної компанії Munich Re Торстен Джеворрек зазначає, що "Ірма" "є значною подією для страхової галузі".

Ураган дуже вплине і на ринок апельсинового соку, оскільки Флорида є одним з найбільших виробників соку. Ф'ючерси на заморожений апельсиновий сік з поставкою в листопаді в п'ятницю подорожчали на 5,2%, за минулий тиждень їх вартість зросла на 13%, максимальними темпами з жовтня 2015 року.

Флорида також є великим виробником інших видів сільськогосподарської продукції, зокрема томатів, грейпфрутів, кавунів і цукру з цукрової тростини.

За оцінками аналітиків, ураган "Ірма" міг знищити близько 20% врожаю цитрусових штату, що становить істотну частину його економіки.

Наслідки "Ірми" для ринку цитрусових можуть виявитися довгостроковими, оскільки вирощування апельсинового дерева до отримання врожаю займає кілька років, зазначає аналітик сировинного трейдера Price Asset Management Алан Кон.

Випадок, коли два урагани категорії 4 обрушилися на материкову частину США в один і той же час року, зафіксовано вперше, повідомляє MarketWatch.

Кожен з ураганів має шанси стати найбільш руйнівним стихійним лихом в історії США, перевершивши ураган "Катріна", який в 2005 році практично повністю зруйнував Новий Орлеан і обійшовся економіці країни в $125 млрд.

Наші інтереси: 

Навіть величні держави беззахисні перед ударом стихії.

Гравець: 
Оксана Колосовська
47

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка