Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 2
  • Переглядів: 2

"Україні варто переглянути свою політику пам’яті щодо Другої світової війни", - Андреас Умланд

Спецтема:

Ініціатива Тримор’я зосереджена на розбудові інфраструктури країн та їх економічній співпраці. А Міжмор’я перед Другою світовою було задумане як оборонний союз. Включення України в такі проекти, як Тримор’я вимагало би переосмислення всієї європейської східної політики Варшавою, Будапештом, Братиславою, Бухарестом, Брюсселем та Вашингтоном. Ця ініціатива називалася б радше вже Міжмор’ям. Україні заради цього спочатку варто хоча б переглянути свою політику пам’яті щодо Другої світової, аби залагодити образи з Польщею.

umland.jpg

Andreas Umland

Про це заявив у коментарі PolUkr.net німецький політолог та аналітик київського Інституту євро-атлантичного співробітництва Андреас Умланд.

Він також додав, що Євросоюз обрав як інструмент інтеграції України Угоду про асоціацію, яку нарешті повністю та до кінця ратифікували. “Зараз на черзі обговорення нового проекту інтеграції між Україною та ЄС – митного союзу на зразок того, що діє між Євросоюзом та Туреччиною. Тому інтеграція України з ЄС триває”.

Нагадаємо, раніше, німецький політолог та аналітик київського Інституту євро-атлантичного співробітництва в інтерв’ю польській інформагенції PAP розповів, що ініціатива центральноєвропейської співпраці Тримор’є за умови залучення України могла би стати важливим геополітичним проектом.

Група країн ЄС Центральної Європи, яка отримала назву Тримор’я (країни між Балтійським, Чорним та Адріатичним морями – Polukr.net), виникла в 2015 році з ініціативи президентів Польщі та Хорватії. Перший саміт групи відбувся в хорвацькому Дубровніку в 2016 році. Черговий запланований на 2018 рік. До групи входять Австрія, Болгарія, Хорватія, Чехія, Естонія, Литва, Латвія, Польща, Румунія, Словаччина, Словенія та Угорщина.

«Ідея Тримор’я не схожа на ідеєю Міжмор’я, яка виникла в міжвоєнній Польщі та знову стала популярною кілька років тому. – каже доктор Умланд. – Ініціатива Тримор’я зосереджена на розбудові інфраструктури країн та їх економічній співпраці. А Міжмор’я перед Другою світовою було задумане як оборонний союз. Причина – непевне становище країн, які виникли після розпаду Російської і Австро-Угорської імперій. Малі країни Центрально-Східної Європи опинилися тоді в сірій зоні. Що сталося з сірою зону знаємо з історії між Першою та Другою світовою війнами – ці країни спливли кров’ю. Бачимо, що діється з сірою зоною в пострадянський період – Молдова та Грузія втратили частини території, а зараз це відбувається з Україною. Якщо б Україна приєдналася до Тримор’я чи була б якась нова організація, то це цілком змінило би характер цієї організації. Це був би вже геополітичний проект, а не лише лобіювання інтересів всередині ЄС, чим є Тримор’я. Якщо долучати Україну, то теж Молдову і Грузію. А це стало б новим вогнищем суперечки між Заходом і Росією. Тому ставки високі. Але ризик теж у неприйнятті цих країн до такого союзу, залишання їх в сірій зоні».

Про необхідність правдивої історії Другої світової війни: Асиметрична відповідь: у гібридній війні проти Московії НАТО вмикає енергетику Третього Райху.

Наші інтереси: 

Правдива історія - ось ключ для впевненого руху вперед для України.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Андреас Умланд правий у тому, що створення Міжмор’я прямо пов’язане з правдою про Другу світову війну.

Історія Другої світової неминуче буде переглянута, причому глибше, ніж, можливо, сподівається Андреас Умланд.

Необхідність такого докорінного перегляду диктується геополітичними інтересами країн Центрально-Східної Європи, США і Великобританії.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Коментарі

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Андреас Умланд правий у тому, що створення Міжмор’я прямо пов’язане з правдою про Другу світову війну.

Історія Другої світової неминуче буде переглянута, причому глибше, ніж, можливо, сподівається Андреас Умланд.

Необхідність такого докорінного перегляду диктується геополітичними інтересами країн Центрально-Східної Європи, США і Великобританії.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!