Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач

У Китаї виявлені стародавні гончарні майстерні, створені європейцями

Світ:

На північному заході Китаю, в провінції Шеньсі, виявлені найдавніші в країні рукотворні печери та гончарні майстерні неолітичної культури Яншао, що споріднена з Трипільською культурою. Згідно з попередніми оцінками, знахідкам не менше п’яти з половиною тисяч років.

Розкопки вздовж річки Цзінхе велися впродовж чотирьох років. І лише зараз археологам пощастило знайти сімнадцять печерних жител, виритих у схилі біля річки, недалеко від села Гаолін. На думку вчених, печери були викопані в період між 3500 і 3000 роками до нашої ери і відносяться до неолітичної культури Яншао. Початок цій культурі дала група протосінотибетців, що мають європеоїдне походження, яка розселилася із заходу (Тибет) по верхній і середній течії річки Хуанхе. Однією з помітних характеристик Яншао є розписна кераміка.Печери, кожна площею близько десяти квадратних метрів, мають по дві кімнати. Одна з кімнат вирита в землі і йде углиб схилу, а друга споруджена зовні з дерева та глини. В багатьох печерних будинках знайдені печі для випалювання гончарних виробів, тому дослідники вважають, що житла належали сім’ям гончарів. Окрім житлових печер, були виявлені землянки для зберігання готової кераміки, уцілілі керамічні вироби та їх фрагменти, а також знаряддя праці.
В тему:


Арійці: культурне переміщення в Китай. Нові докази давньоєвропейської міграції на СхідАрійські корені культури давнього КитаюПершi письменні люди жили на територiї УкраїниІсторико-археологічний музей “Прадавня Аратта – Україна” в с.Трипілля


В тему: 
Підписуюсь на новини

Останні записи