Трамп – Путіну: «Не були б ви такі люб’язні – піти геть з України? Просто звалити»
Трамп – Путіну: «Не були б ви такі люб’язні – піти геть з України? Просто звалити»
Поки українські журналісти, експерти та блогери множать трагедії з приводу слів Трампа про «російський Крим, оскільки там всі говорять по-російськи», я просто подивився фрагмент ексклюзивного інтерв’ю Трампа з Бретом Байєром телеканалу FoxNews – з його прямою мовою на адресу Путіна. І я б не назвав це «ознакою кардинально зміненої політики США» – Трамп пройшовся по Путіну буденно-жорстко, акцентуючи на вигоді передусім для США.
За будь-якими, навіть найбільш компліментарними, найбільш нереально улесливими словами Трампа стоять завжди вкрай жорсткі і незручні для Путіна реалії.
«Якби Володимир Путін сидів зі мною за столом замість одного з решти [представників G7], і ми б вечеряли в Канаді, я б йому сказав: «Зробіть мені послугу. Ви можете забратися з Сирії? Зробіть мені послугу. Ви можете забратися з України? Забирайтеся з України. Вас там не повинно бути. Просто зробіть це». Я думаю, у нас хороші з ним стосунки були б».
Зауважте, Трампа абсолютно не бентежить, що в одному спічі він розповідає, який гарний хлопець Путін і які з ним хороші стосунки, – і прямим текстом посилає того ж Путіна нах. Але чемно: «Вуд ю ду мі е фейвор – гет аут оф Юкрейн? Джаст ду іт» – «Не були б ви такі люб’язні – піти геть з України? Просто звалити».
Ми повинні привчитися дивитися на дії, а не битися в істериці над словами. Жодні компліменти на адресу Путіна від Трампа не заважають нарощувати США антиросійський список санкцій і антиросійський бюджет НАТО. І жодні компліменти Меркель на адресу України не заважають їй торгувати з Росією, підтримувати запуск «Північних потоків» і насилу відривати від серця 1% ВВП на оборону, тоді як Трамп з часів передвиборної кампанії вимагає хоча б 2% для всіх країн НАТО
Тому Трамп може як завгодно полірувати лисину Путіну, хоч на ручках підсаджувати на трибуну і ніжно годувати з ложечки (а Донні може – він ще й не те може). Поки під капцем санкцій тихо попискують російські олігархи, поки американські морпіхи дружелюбно посміхаються знервованим «Іскандерам» з морських кордонів Норвегії, а спецназ США обживається в Балтії і Польщі, консультуючи по ходу справи Україну щодо «Джавелінів» – нас не повинні дезорієнтувати жодні компліменти Путіну і Росії.
Олексій Голобуцький
Розрізняємо правду і обман, стежимо за словами і діями.