Зображення користувача Миро Продум.
Миро Продум
375

США і Україна виступили в ООН проти російської резолюції щодо заборони націонал-соціалізму

Моя оцінка корисності цієї статті: 
5 - Наша стратегія

Щороку Росія вносить в ООН резолюцію про боротьбу з "героїзацією нацизму". Щороку проти неї голосують Україна і США. Країни Євросоюзу традиційно утримуються.

180125oon.jpg

Генеральна асамблея ООН
Генеральна асамблея ООН

Описана ситуація повторилася на пленарному засіданні Генеральної асамблеї ООН 19 грудня 2017 року. Про це повідомляє Центр новин ООН.

Попереднього разу, у 2016 році, коментуючи позицію Вашингтона, заступник посла США в ООН Стефані Амадео вказала, що її країна беззастережно засуджує «всі форми релігійної і етнічної нетерпимості або ненависті в усьому світі». Але «рекомендації цієї резолюції обмежити свободу вираження поглядів, свободу об’єднань та право на мирні зібрання суперечить принципам, закріпленим у Загальній декларації прав людини і не можуть бути схвалені», наголосила американський дипломат.

Також дипломати, які виступили проти цієї резолюції, вказали, що Росія вдається до таких заходів як до частини політичної атаки проти України, у якої вона анексувала Крим і в якій підтримує озброєних сепаратистів – передає Радіо Свобода.

Докладніше про те, чому США блокують згадану резолюцію РФ, читайте у статті Чому в США легалізовано націонал-соціалізм і символіку Третього Райху.

Євросоюз, чиї закони проти неонацистів і радикалів набагато суворіші американських, вважає за краще відмовчуватися. Європейські делегації в ООН утримуються не тільки при голосуванні за резолюцію, а й від розгорнутих коментарів з цього приводу. 

У 2014 році консолідовану позицію ЄС озвучила Литва. На думку литовських делегатів, пропозиція колективно засудити героїзацію ветеранів Ваффен СС – історична маніпуляція. Росію звинуватили в проштовхуванні «односторонньої інтерпретації історії» з метою виправдання пакту Молотова – Ріббентропа 23 серпня 1939 року й секретного протоколу до нього про розподіл Східної Європи на сфери впливу між Третім Райхом і СРСР. Крім того, ЄС запідозрив Росію у використанні боротьби з нацизмом для виправдання своїх дій в Україні. Литва відзначила, що позиція Європи спростовує «міф так званого звільнення Європи після Другої світової війни».

Наші інтереси: 

Свобода досліджень і вираження власної думки. 

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.

Духовна єдність!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!